Laatste nieuws
21.45'Bitter einde' voor Bayern München-icoon Thomas Müller: 'Club verliest deel van zijn ziel'
21.41Valente kan lachen om Kemper-grap na opvallende uitspraken: 'Misschien zwak'
21.41VI Live: RKC verrast iedereen met voorsprong op AZ
21.38VI Live: stuntclub Dunkerque krijgt ook Paris Saint-Germain stil
21.31Weergaloos: Forest-aanvaller Elanga doet oude club United pijn na fenomenale solo
21.30'Toekomst van Aanholt ligt vast: linksback blijft actief in Nederland'
21.23'Guardiola is fan en wil met Man City heel diep gaan voor topspeler Barcelona'
21.21VI Live: RKC krijgt AFAS Stadion stil met gelijkmaker tegen AZ
21.16Elanga doet oude club United pijn met solo van eigen helft
21.15'Technisch directeur van FC Den Bosch zorgt met boodschap voor interne 'schok''
21.05Buitenspel: Lang kondigt op Instagram nieuw nummer aan met bekende rapper
21.04VI Live: RKC opent de jacht op de gelijkmaker tegen AZ
21.00Praat mee op VP: Real Madrid - Real Sociedad
20.55'Meestervoorspeller' Driessen waagt zich eraan: 'PSV derde, Feyenoord tweede'
20.55Geblesseerde Weghorst en Pasveer terug op trainingsveld bij Ajax
20.48VI Live: AZ gaat met een voorsprong de rust in tegen RKC
20.40Ben Yedder vindt nieuwe club, Man City gelinkt aan Pedri
20.37Bloedfanatieke Turkse fans breken record in Youth League
20.30Opvallend geluid uit Turkije: 'Tadic na contact met Ajax bijna uit selectie gezet'
20.30Praat mee op VP: Arsenal - Fulham
20.24Regeer terug op Ajax-training, club hint op rentree: 'Pasveer back on track'
20.14Steun uit onverwachte hoek voor Goes: 'Knijpen, jezus, niet zo kinderachtig'
20.14Praat mee op VP: basisplaats voor Zirkzee bij bezoek Man United aan Forest
20.12VI Live: Parrott zet AZ op voorsprong na fout RKC
20.04Huldiging Ajax op Museumplein onzeker: Amsterdammers moeten mogelijk uitwijken
20.00VI Live: AZ en RKC begonnen aan inhaalwedstrijd
19.58Trainer Wolfsburg stapt op, Overtoom en Higler naar EK
19.54Voormalig Ajax-publiekslieveling maakt comeback na blessureleed: 'Ik geloof erin'
19.40Aftellen op Anfield: zo ziet de weg naar de titel eruit voor Liverpool en Slot
19.38Opsteker voor Ajax na schorsing Brobbey: Weghorst terug op trainingsveld
19.30Hengelman ziet rijzende Ajax-ster wel in 'top' belanden: 'Hij was zo goed'
19.25Preek van Walker en kritiek van Cassano: lost Félix zijn belofte ooit nog in?
18.57'Slot en Liverpool richten pijlen op Oranje-international van meer dan 71 miljoen euro'
18.51Praat mee op VP: Martens begint met basisdebutant aan AZ-duel met RKC Waalwijk
18.45Indonesië gelooft met Kluivert sterk in WK-ticket: 'We mogen blijven dromen'
Resultaten x
Binnenland

Op bezoek bij Zakaria Aboukhlal, PSV-talent met sprintgenen

Zakaria Aboukhlal (18) geldt als een van de grootste talenten van PSV. Onder meer vanwege zijn snelheid, die hij niet van een vreemde heeft. Op bezoek bij een sprintfamilie.
23-01-2019 08:48 door Geert Beckers

Ze liggen verspreid over de salontafel. Tientallen medailles, het overgrote merendeel goud. Genoeg om B.A. Baracus jaloers te stemmen. We staan in de woonkamer van de familie Aboukhlal in Gorinchem. Op onze sokken. De schoenen liggen bij de voordeur. Trots laat moeder Lamya Aboukhlal ons een vergeelde krant en een stapel foto's zien. Daarop zien we haar, in Marokkaanse kleuren, over een sintelbaan zweven. Telkens met concurrenten in haar kielzog. Want in de jaren die ze doorbracht op de atletiekbanen van Marokko, van haar negende tot haar zeventiende, liep ze steevast vooraan.

“Als klein meisje rende ik eens over het schoolplein toen een man mij aansprak. Of hij met mijn ouders mocht praten. Ik had talent, volgens hem. Even later heb ik een test gedaan bij een atletiekclub en ben ik gaan sprinten, honderd en tweehonderd meter vooral.” De man bleek gelijk te hebben. Ze reeg de overwinningen aaneen en haalde de Marokkaanse top in de jeugd. Om uitgedaagd te worden nam ze zelfs deel aan sprintwedstrijden bij de mannen. Vandaar de paar zilveren medailles tussen alle gouden. Haar record op de honderd meter? “11,7 seconden.”

Zakaria Aboukhlal lacht. “Dat haal ik net, haha.” De achttienjarige aanvaller van Jong PSV staat bekend om zijn snelheid. Maar of hij de snelste tijd van zijn moeder ook gebroken zou hebben als zij haar leven net als haar zoon volledig aan de sport had gewijd, zal voor altijd een raadsel blijven. Op haar zeventiende zette Lamya Aboukhlal abrupt een punt achter haar carrière als atlete. Met de Olympische Spelen in zicht koos ze een ander pad. Dat van echtgenote en moeder. Ze trouwde met Tarek Aboukhlal en verhuisde naar Nederland, naar Rotterdam. “Sindsdien heb ik nooit meer serieus gesport. Het was een moeilijke keuze, waarover ik heel lang heb nagedacht. Maar spijt heb ik geen moment gehad. Ik heb vier prachtige kinderen aan wie ik mijn handen vol heb, haha.”

Zoon Zakaria heeft de sprintgenen van zijn moeder. En ook over de rest van zijn genenpakket heeft de flankspeler van PSV niets te klagen. “Mijn vader kan goed hardlopen, langere afstand. Hij heeft een goede conditie, dat heb ik van hem. Hij loopt bijna iedere dag zo'n tien of vijftien kilometer, afhankelijk van hoeveel tijd hij heeft. Mijn vader reist veel voor zijn werk." Moeder Lamya vult aan: “Zijn hardloopschoenen zijn het eerste dat hij in zijn koffer stopt, haha.”



Marokko

Vanwege het werk van zijn vader woonde Zakaria van zijn derde tot zijn zesde in Casablanca, Marokko. Een periode die bij hem vooral herinneringen oproept aan het strenge regime van de privéschool die hij vijf lange dagen per week bezocht. “En ik herinner me nog dat ik alleen maar wilde voetballen. Niet bij een club, maar op straat of op het schoolplein. Soms schopten we gewoon wat tegen een blikje, haha.”

Eenmaal terug in Nederland sloot hij zich meteen aan bij GVV Unitas. En kwam hij al snel op de radar van de jeugdopleiding die Willem II en RKC Waalwijk deelden. Negen jaar later, zomer 2017, tekende hij bij PSV. “Ook Ajax wilde me graag hebben, maar ik wilde altijd al voor PSV spelen. Dat had ik al als kleine jongen, onder meer vanwege de Marokkanen die hier speelden, zoals Ibrahim Afellay, Zakaria Labyad en Zakaria Bakkali.”

Er liggen nog veel meer keuzes in het verschiet voor Aboukhlal. Zoals de keuze voor het land dat hij zal verdedigen. Momenteel komt hij uit voor Oranje Onder 19. “Dus nu is Nederland eerste keus, maar of dat in de toekomst ook zo is durf ik niet te zeggen.” De alternatieven Libië en Marokko houdt hij graag open. Als we moeder Lamya vragen of zij haar zoon diep van binnen het liefst in de kleuren van Marokko ziet schitteren, kijkt ze haar zoon aan. “Ik wil alleen het beste voor hem. Wat dat is bepaalt hijzelf. Natuurlijk kan ik hem helpen, mocht hij vragen hebben, maar hij kiest zelf hoe zijn toekomst eruitziet. Zoals ik dat jaren geleden ook zelf heb bepaald.”




Aanmelden
transfergeruchten Laatste: Welke topclub gaat de Zweedse revelatie Alexander Isak inlijven?
kleedkamerhumor Laatste: Alexander Büttner, grappenmaker bij Vitesse: "Als ik me verveel pak ik er een rolletje tape bij"
hoe is het met..? Laatste: Hoe is het met.. Jordi Paulina?
superelf Laatste: Superelf Willem Janssen, Limburgse verbinder
jukebox Laatste: DE JUKEBOX: Carlens Arcus (Vitesse)
avonturiers Laatste: Freek Schipper mag zich een Chinese local noemen: “Fans riepen telkens ‘hipet’, bleek dat mijn Chinese naam”
cultheld Laatste: Iván Campo: Koninklijke kelderklasser
voetballer x Laatste: Voetballer X: "Ik heb gracieuze trainers zien veranderen in beulen"
Privacyverklaring
X <

Wat is jouw leeftijd?

Om content en uitingen over online kansspelen volgens wet- en regelgeving te tonen, willen we zeker weten dat je oud genoeg bent. Je kan hoe dan ook onze website bezoeken.

24 jaar of ouder
Jonger dan 24 jaar

Door je keuze te maken bevestig je dat je je bewust bent van de risico’s van online kansspelen en dat je momenteel niet bent uitgesloten van deelname aan kansspelen bij online kansspelaanbieders.