Laatste nieuws
06.15Perez ziet één smet op 'geweldige prestatie' Slot en Liverpool: 'Dat was pijnlijk'
00.10Live Transfers: Ancelotti krijgt Saudische aanbieding, Real werkt aan toptransfers
00.04'Duitsland blijft lonken: Ten Hag hoog op shortlist Bayer Leverkusen'
00.00Rüdiger gooit ijsblokjes naar scheids, laat zich opereren en krijgt zes duels schorsing

Gisteren

23.50PSG vol zelfvertrouwen na heenduel: 'Zijn op alles voorbereid'
23.46'Ancelotti-deal met Brazilië staat op klappen, Real niet blij om meerdere redenen'
23.45Thriller in Italië: hoe Napoli en Inter voor een bizarre ontknoping kunnen zorgen
23.44'Soap rond Ancelotti: Real Madrid legt bom onder Braziliaans avontuur'
23.33Drie blessures in 24 uur: defensieve crisis bij Real Madrid
23.33Zware week voor Real Madrid in titelstrijd: óók Alaba valt weg
23.30PSG zet eerste stap richting finale Champions League met kleine overwinning bij Arsenal
23.30Engelse media unaniem over Timber: 'Deze avond zal hij zeker niet vergeten'
23.21'Arsenal in zijn totaliteit heel matig, maar Timber krijgt nét aan een voldoende'
23.20Arsenal hoopt op zeldzaam Ajax-scenario op weg naar CL-finale
23.20VI Live: Arsenal hoopt op zeldzaam Ajax-scenario op weg naar CL-finale
23.15Praat mee op VP: Arsenal - Paris Saint-Germain
23.08Boulahrouz ziet 'misplaatste arrogantie' bij PSG: 'Ik zou helemaal gek worden'
23.00Dembélé en Donnarumma zetten PSG op drempel van Champions League-finale
22.54VI Live: PSG viert zege in halve finale met extatisch uitvak
22.53PSG zet eerste stap richting CL-finale door nipte zege in Londen
22.46Feyenoord-huurling laat direct van zich horen met goal in beladen kraker
22.38VI Live: Arsenal jaagt op gelijkmaker, PSG zoekt naar snelle counter
22.30Spurs bindt toptalent tot 2031, Alonso-opvolger genoemd
22.29Ook Arsenal-fans maken sfeer: zingende en trommelende fans gaan los in Londen
22.24Drama voor Real Madrid: pittige blessure Alaba, verdedigers raken op
22.20Mendy dreigt club-WK te missen, Alaba ook onder het mes
22.18Van Basten discusseert met Deijl: "Je verdient goed man, hou eens op!"
22.16Yamal gewezen op bijzondere statistiek: 'Vergelijking met Messi heeft geen zin'
22.08VI Live: domper voor Arsenal na afgekeurde gelijkmaker tegen PSG
22.04Koundé neemt zeer opvallende maatregel en komt nooit meer te laat bij Barça
21.59Analytici vinden dat Timber goed wegkwam bij penaltymoment
21.58'Farioli is simpelweg een toptrainer, maar wat Buijs flikt is minstens zo knap'
21.47VI Live: Dembélé maakt verschil tegen Arsenal in heerlijk voetbalgevecht
21.35'Serieuze kandidaat Meijer zet zinnen op Eredivisie-move na exit bij NEC'
21.35VI Live: PSG leidt bij Arsenal, Kvaratskhelia bezorgt Timber lastige avond
Resultaten x
Column

Competitie blijft tot laatste speeldag 'heel raar'

"Het moet wel heel raar worden, willen we dit seizoen de titel nog winnen", zei Frank de Boer op 19 november 2011 na afloop van de in 2-2 geëindigde thuiswedstrijd tegen NAC Breda. Het bleek een uitspraak waar weinig op af te dingen valt. Want het liep raar! Sterker nog, de laatste speeldag belooft zondag een bizarre apotheose te krijgen, die helemaal past bij het s

03-05-2012 11:30 door Redactie ELF Voetbal

Ajax is daar overigens niet meer bij betrokken. De Amsterdammers wonnen woensdag met 2-0 van VVV Venlo en behaalden op dezelfde avond dat Real Madrid de 32ste Spaanse titel pakte, de 31ste landstitel uit de clubhistorie. Een prachtig resultaat en wat mij betreft - ik schreef het al eerder - een veel betere prestatie dan die van vorig seizoen, toen Ajax vooral profiteerde van het feit dat FC Twente op de laatste speeldag van het seizoen in de ArenA als het ware 'bevroor' en Ajax de titel in de schoot wierp.

In dit seizoen gebeurde min of meer hetzelfde, hoewel Ajax in de loop van het seizoen steeds beter ging spelen en in de laatste maanden een oppermachtige indruk maakte. Maar, zoals Johan Cruijff in zijn felicitatie-column ook schreef, Ajax dankt dit seizoen de titel ook aan het falen van de concurrentie. En dan met name aan de volledig mislukte tweede competitiehelften van AZ en FC Twente.

Hoe het zo mis kon gaan bij de Alkmaarders begrijp ik nog wel. Een loodzwaar programma, mede het gevolg van Europese en bekersuccessen, gecombineerd met een vrij kleine selectie, zorgde elke keer weer voor onnodig puntverlies. In Alkmaar ziet men het feit, dat bijna zeker in het komende seizoen weer Europa League-voetbal in het stadion te zien zal zijn, beslist als 'een prijs'.

Anders is dat bij FC Twente, waar ik sterk de indruk heb dat de in mijn ogen volledig onnodige wissel Adriaanse/McClaren uiteindelijk catastrofale gevolgen heeft gehad. Onder Adriaanse werden in de herfst van het afgelopen jaar 33 punten uit 17 wedstrijden gehaald en ook nog eens de volgende ronde van de Europa League bereikt. Eigenlijk was de bekeruitschakeling tegen PSV de enige tegenvaller voor de ploeg, die mijns inzien echt Adriaanse voetbal speelde: zolang er maar meer werd gescoord dan er tegentreffers waren, kon het nooit verkeerd gaan!

Met McClaren aan het roer begon de grote terugval. Opnieuw was de wedstrijd tegen PSV een uitzondering; een positieve deze keer. Maar voor de rest presteerde Twente zwaar onder de maat. Uiteindelijk werden nog 27 punten aan het totaal toegevoegd en is Twente nu niet eens meer zeker van Europa League-deelname. Sterker nog: de club wacht bijna zeker de loterij van de Play Off's om één laatste plaatsje, gevolg - door succes - met een eerste Europese ronde al begin juli. Een kleine catastrofe!

De onverwachte thuisnederlaag van Twente tegen Heerenveen heeft - behalve voor veel treurnis in Enschede - ook nog voor een bizar einde van de competitie gezorgd. Zondag immers spelen Heerenveen en Feyenoord tegen elkaar, een duel dat de thuisclub heel graag wil winnen. OF VERLIEZEN! Maar in ieder geval niet gelijk wil spelen. Deze rare situatie is een ongewenst gevolg van het feit dat de KNVB Bekerfinale zo ongewoon vroeg werd gespeeld.

Laten we er eens van uit gaan dat PSV zondagmiddag wint bij Excelsior en dat het AZ lukt om het aangeslagen FC Groningen aan de kant te zetten; beide geen rare voorspellingen. De uitslag van Heerenveen-Feyenoord is dan allesbepalend voor verdeling van de Europese plaatsen. Wint Heerenveen, dan wordt PSV tweede en speelt de Friese club (die dan als 4de eindigt) zelf in de Europa League. Wint Feyenoord, dan zijn de Rotterdammers tweede, gaat PSV (als bekerwinnaar) automatisch naar de Europa League en geeft de vijfde plaats - waar Heerenveen dan op eindigt - ook recht op Europa League-deelname. Tot zo ver niets aan de hand. Anders wordt het bij een gelijkspel. Dan gaat bekerwinnaar PSV naar de Champions League, gaat de extra Europa League-plaats naar bekerfinalist Heracles Almelo en moet Heerenveen ineens aan de Play Off's gaan deelnemen.

Ik zie het al voor me: de laatste minuut van Heerenveen-Feyenoord. De stand is nog 0-0 en Heerenveen-doelman Kristoffer Nordfeldt heeft de bal. Hij draait zich om, schiet de bal in eigen doel en loopt juichend weg, omdat hij zojuist Europees voetbal heeft veilig gesteld.
Dat wordt zondag nog genieten, daar in Friesland.

Jan Hermen de Bruijn

Hoofdredacteur ELF Voetbal Magazine




Aanmelden
transfergeruchten Laatste: Waar ligt de toekomst van Marcus Rashford?
hoe is het met..? Laatste: Hoe is het met.. Nicolas Kühn?
kleedkamerhumor Laatste: Alexander Büttner, grappenmaker bij Vitesse: "Als ik me verveel pak ik er een rolletje tape bij"
superelf Laatste: Superelf Willem Janssen, Limburgse verbinder
jukebox Laatste: DE JUKEBOX: Carlens Arcus (Vitesse)
avonturiers Laatste: Freek Schipper mag zich een Chinese local noemen: “Fans riepen telkens ‘hipet’, bleek dat mijn Chinese naam”
cultheld Laatste: Iván Campo: Koninklijke kelderklasser
voetballer x Laatste: Voetballer X: "Ik heb gracieuze trainers zien veranderen in beulen"
Privacyverklaring
X <

Wat is jouw leeftijd?

Om content en uitingen over online kansspelen volgens wet- en regelgeving te tonen, willen we zeker weten dat je oud genoeg bent. Je kan hoe dan ook onze website bezoeken.

24 jaar of ouder
Jonger dan 24 jaar

Door je keuze te maken bevestig je dat je je bewust bent van de risico’s van online kansspelen en dat je momenteel niet bent uitgesloten van deelname aan kansspelen bij online kansspelaanbieders.