Het stadion van Almere City was uitverkocht voor de officieuze oefeninterland tussen Curaçao en Suriname. Beide landen hopen ooit op een WK actief te zijn. Curaçao en Kluivert maken zich op voor de dubbele ontmoeting met Cuba. In de vorige WK-kwalificatieronde werd Montserrat aan de kant gezet.
Op weg naar volgende WK-kwalificatieduels met Cuba tankte de ploeg van Kluivert vertrouwen in de oefeninterland. Vidarell Merencia (ADO Den Haag), Prince Rajcomar (BEC Tero Sasana, Thailand) en Jason Wall (RKTVV) scoorden voor Curaçao. Voor Suriname waren Nigel Hasselbaink (Hamilton Academical, Schotland) en Genaro Snijders (FC Oss) trefzeker.
Versterkingen
Kluivert deed in Almere een beroep op spelers als Daryl Lachman (FC Twente), Charlton Vicento (Willem II), Felitciano Zschusschen (NAC Breda) en Papito Merencia (ADO Den Haag), maar hij hoopt nog Vurnon Anita (Newcastle United), Leandro Bacuna (Aston Villa) en keeper Eloy Room (Vitesse) bij de nationale ploeg te halen.
"De jongens willen graag", zei Kluivert tegen FOX Sports. "Maar Anita heeft al voor Oranje gespeeld. Daarvoor moeten we dingen regelen. En je hebt ook te maken met verzekeringen en zo", aldus de oud-international van het Nederlands elftal, die uitkijkt naar de duels met Cuba. "Een voetballende ploeg die we moeten kunnen hebben."
Wetswijziging
Collega-bondscoach Gorré hoopt voor de WK-kwalificatieduels met Nicaragua op een wetswijziging in Suriname. De ex-speler van onder meer Feyenoord en Ajax mag nog geen beroep doen op spelers met een dubbele nationaliteit, onder wie Eredivisionisten Gianni Zuiverloon (ADO Den Haag), Milano Koenders (Heracles Almelo) en Roland Alberg (ADO Den Haag).