Laatste nieuws
15.05Volgende wissel van de wacht bij Jong Oranje: ook Goes tóch naar EK
15.00Ajax rond met Heitinga als opvolger van Farioli, Keizer wordt assistent
15.00De Inter-machine van Inzaghi: complementair middenveld en belangrijke rol Dumfries
14.58'Arsenal gaat topspits van RB Leipzig overnemen'
14.55Live Transfers: PSV niet bezig met Oosterwolde, monsterbod van Liverpool
14.48'PSV komt in zoektocht naar keepers ook uit bij 31-voudig Turks international'
14.47Fiorentina neemt afscheid van trainer: Farioli genoemd als opvolger
14.40Vieira imponeert potentiële Oranje-spits: 'Ik wil jou, jij bent mijn nummer één'
14.35'Liverpool wil transferrecord verpulveren en komt met bod van 130 miljoen'
14.20Ajax bereikt akkoord met Heitinga en Keizer
14.05'United moet vrezen: vertrek van sterspeler naar Saudi-Arabië dreigt'
14.04'Leverkusen pakt door en brengt eerste bod uit op Oranje-keeper Flekken'
13.45'Ajax heeft nieuw trainersduo: Heitinga en Keizer definitief akkoord'
13.43Ontwikkeling bij Feyenoord door Van Persie: ‘Dankzij hem veel beter geworden’
13.30Feyenoord licht optie en strikt doelman: 'Groot compliment voor mijn harde werk'
13.18Feyenoord licht optie en bindt doelman voor twee seizoenen
13.15Alexander-Arnold per direct naar Real Madrid, club betaalt afkoopsom aan Liverpool
13.05'Spel is op de wagen: Arsenal onderhandelt over komst van topspits'
13.04'Go Ahead moet toch vrezen: Engelse interesse voor succescoach Simonis'
12.53Engelse interesse in Go Ahead-succestrainer Simonis
12.49Hadj Moussa eerlijk: 'Ik kan ervan genieten, maar het moet rendement opleveren'
12.35'Ten Hag denkt meteen aan twee oude bekenden bij Bayer Leverkusen'
12.33Grootverdiener Janssen bespreekt toekomst bij Antwerp na mislopen Europees ticket
12.33'Farioli en Priske op lijstje van zoekend Rangers'
12.33'Bij Ajax vertrokken Farioli is kandidaat bij Rangers'
12.28AC Milan haalt Allegri terug: ervaren trainer moet voor eerherstel zorgen
12.20Real Madrid versnelt komst Alexander-Arnold: 'Spanjaarden betalen miljoenenbedrag'
12.19Assist Til en goal De Jong uitgeroepen tot mooiste
12.10VP's Elftal van het Jaar: kampioen PSV dominant, Indonesië drukt wéér stempel
12.09Steijn koopt villa van 1,2 miljoen euro
12.04Real betaalt Liverpool ruim tien miljoen om Alexander-Arnold nu al te halen
12.04Officieel: Alexander-Arnold maakt transfer van Liverpool naar Real Madrid
12.00Champions League-finale: neemt PSG revanche of herhaalt Inter sprookje van 2010?
11.56Buitenspel: Steijn bemachtigt villa van 1,2 miljoen euro na Feyenoord-transfer
11.47Allegri moet geschonden blazoen AC Milan weer oppoetsen
Resultaten x
Binnenland

Riedewald: 'Voorlopig even niet meer naar Turkije'

JAIRO RIEDEWALD hoopte met Ajax een punt te pakken bij Fenerbahçe, maar in de slotfase gingen de Amsterdammers toch onderuit. De centrale verdediger zag dat Ajax zelden dreigend kon worden.

23-10-2015 06:30 door Redactie ELF Voetbal

De zweetdruppels staan op z'n voorhoofd als Riedewald (19) zo'n half uur na de nederlaag van Ajax in de mixed zone van het ?ükrü Saraco?lustadion op een stalen hek leunt. Hij is gedoucht en heeft een trainingsoutfit aan. Zijn ogen dwalen geregeld af naar de marmeren vloer. Op zo'n twee meter van hem vandaan praat een relaxte en opgetogen Robin van Persie met een aantal Nederlandse journalisten.

Kater

72 minuten stonden Van Persie en Riedewald tegenover elkaar op het veld. Fenerbahçe-trainer Vitor Pereira besloot daarna om de topscorer aller tijden van Oranje naar de kant te halen voor de fysiek sterke spits Fernandao. De Braziliaan kopte in de voorlaatste minuut de enige treffer van de avond binnen.

"Doodzonde. We hoopten nog met een punt naar Amsterdam te gaan. Als je zo laat verliest is de kater heel groot", zegt Riedewald tegen ELF Voetbal. "Je merkte in de slotfase dat beide teams er aardig doorheen zaten. De felheid was er een beetje af. Dan probeer je een punt veilig te stellen en hoop je stiekem nog op een kansje. Die kwam er niet. Een punt was misschien het hoogst haalbare. We hebben niet echt grote kansen gehad, het waren een paar mogelijkheden. Ook die volley van Davy Klaassen. Aanvallend brachten we te weinig. Tot de zestien was het prima, maar dan moet je de juiste keuzes maken."

Robin

De wedstrijd in Istanbul was voor Riedewald een bijzondere ervaring. "De sfeer was indrukwekkend. De mensen hier gaan de hele wedstrijd door tekeer. Ze fluiten en schreeuwen continu. Dat is wel een wapen van Fenerbahçe. Als bezoekende ploeg moet je daar juist positieve energie uit halen. Je moet proberen om te blijven voetballen ondanks die geluiden. Dat lukte geregeld, maar net niet voldoende."

"Het was een mooie test voor ons als jonge jongens. Ook voor mij om tegen een spits als Robin van Persie te spelen", aldus Riedewald. Hij kijkt kort opzij en ziet Van Persie staan. Nog steeds pratend met journalisten. "Het was natuurlijk heel speciaal om tegen Robin te spelen. Ik ken hem nu persoonlijk door de wedstrijden bij het Nederlands elftal. Vroeger zag ik hem vaak op tv. Robin blijft een topspits."

Van Persie was voor rust dicht bij een doelpunt, maar Jasper Cillessen voorkwam een treffer van de Rotterdammer. "Robin kreeg een paar kansjes. Gelukkig hield Jasper die ene bal eruit. Ik heb Robin verder niet gesproken. Door die late 1-0 was ik ook niet echt in de stemming. We gaan nu naar het hotel en moeten morgen kijken wat er is mis is gegaan. Ik zie Robin vast weer bij het Nederlands elftal."

Turkije

Ajax moet in de resterende drie wedstrijden proberen te voorkomen dat het Europa League-avontuur al voor de winterstop eindigt. "We moeten in die duels zoveel mogelijk punten halen en daarna moeten we zien wat het oplevert. Het is nu belangrijk om vanaf morgen te schakelen naar zondag. Dan moeten we naar Vitesse. Een mooie, maar zware wedstrijd. Dan hopen we deze kater weg te spoelen", vertelt Riedewald. Dan een voorzichtige glimlach. "Voorlopig hoef ik even niet meer naar Turkije", verwijzend naar de 3-0 nederlaag van vorige maand met Oranje in Konya én de last-minute-nederlaag in Istanbul.




Aanmelden
hoe is het met..? Laatste: Hoe is het met...Hakim Ziyech?
superelf Laatste: SuperELF Ben Rienstra, veelzijdige middenvelder
transfergeruchten Laatste: Deze topspelers zijn komende zomer transfervrij
kleedkamerhumor Laatste: Alexander Büttner, grappenmaker bij Vitesse: "Als ik me verveel pak ik er een rolletje tape bij"
jukebox Laatste: DE JUKEBOX: Carlens Arcus (Vitesse)
avonturiers Laatste: Freek Schipper mag zich een Chinese local noemen: “Fans riepen telkens ‘hipet’, bleek dat mijn Chinese naam”
cultheld Laatste: Iván Campo: Koninklijke kelderklasser
voetballer x Laatste: Voetballer X: "Ik heb gracieuze trainers zien veranderen in beulen"
Privacyverklaring
X <

Wat is jouw leeftijd?

Om content en uitingen over online kansspelen volgens wet- en regelgeving te tonen, willen we zeker weten dat je oud genoeg bent. Je kan hoe dan ook onze website bezoeken.

24 jaar of ouder
Jonger dan 24 jaar

Door je keuze te maken bevestig je dat je je bewust bent van de risico’s van online kansspelen en dat je momenteel niet bent uitgesloten van deelname aan kansspelen bij online kansspelaanbieders.