Laatste nieuws
00.25Slot onder de indruk: 'Hij is de beste ter wereld, dat is nu wel gebleken'
00.05Duitse complimenten voor Ajax: 'Ze zijn het Bayern München van Nederland'
00.00Tabloids complimenteren Slot en Van Dijk, maar zien één grote Liverpool-uitblinker

Gisteren

23.51Slot telt zijn zegeningen en prijst doelman en scheidsrechter
23.50Van Persie verrast door vraag over Carranza: 'Dat is een heel hoog niveau'
23.40Weggespeeld Liverpool 'steelt' zege in Parijs, tiental Barcelona zwijnt bij Benfica
23.30AZ door in Youth League dankzij uitblinkende Zeggen: 'Hart ging zo snel...'
23.30AZ door in Youth League dankzij uitblinkende Zeggen: 'Mijn hart ging zo snel...'
23.30Feyenoord gaat de fout in mede door risicovolle aanpak Van Persie tegen Inter
23.18Van Persie geeft signaal af bij Feyenoord: 'Dat hebben we al eerder bewezen'
23.11Uitzonderlijke Alisson: 'Dit was de beste wedstrijd van m'n leven'
23.11Dumfries looft 'goede speler' van Feyenoord: 'Hij is onvoorspelbaar'
23.06FIFA kondigt twee nieuwe toernooien aan
23.00Portugal kan zich geen misstap meer veroorloven in coëfficiëntenstrijd
23.00Negen maanden schorsing Lyon-trainer Fonseca na intimideren scheidsrechter
22.59Driekwart wedstrijd met tien man, toch boekt Barcelona zege op Benfica
22.59Tiental Barça wint in Lissabon, Bayern haalt uit tegen Leverkusen
22.56Alisson zet record neer met aantal reddingen voor Liverpool
22.56VI Live: Alisson zet record neer met aantal reddingen voor Liverpool
22.55Bayern met één been in kwartfinale na pijnlijke avond voor Leverkusen
22.53Liverpool overleeft PSG-storm door briljante Alisson en wint zelfs
22.53Liverpool overleeft PSG-storm door briljante Alisson en wint vlak voor tijd zelfs
22.53Slot ziet Liverpool zege stelen in Champions League-kraker na gouden ingreep
22.50Praat mee op VP: Liverpool compleet tegen verhouding in laat op voorsprong bij PSG
22.45VI Live: Liverpool grijpt diep in de slotfase alsnog de voorsprong
22.35Miedema & co morsen punten met City, Kaptein en koploper Chelsea winnen wel
22.35Inter bejubeld na zege in 'toegangspoort tot de hel': 'Feyenoord was spoorloos'
22.31Van Persie blijft strijdbaar bij Feyenoord: 'Geloof is er bij mij en de spelers'
22.28Jarige Lyon-coach Fonseca negen maanden geschorst na uitbarsting richting arbiter
22.13VI Live: Barcelona grijpt de leiding tegen Benfica
22.13VI Live: Bayern München neemt afstand van Leverkusen
22.10Verbazing bij Feyenoord: 'Ik denk dat geen Feyenoord-fan het daarmee eens was'
22.08Hilariteit in perszaal Feyenoord: Van Persie doet bijzonder verzoek aan Driessen
22.05Feyenoorders na verlies tegen Inter: 'Geloof echt dat we nog kunnen winnen'
21.59Lyon-trainer Fonseca krijgt schorsing van negen maanden vanwege uitbarsting
Resultaten x
Binnenland

Telstar-aanwinst Groot: "Wil nog één keer knallen met AZ"

Nog één wedstrijd en dan is Kick Groot speler van AZ af. De 20-jarige centrale verdediger tekende donderdag een contract voor een jaar, met een optie voor een jaar bij sc Telstar. "Dat wordt een mooie uitdaging, maar eerst wil ik volgende week nog knallen tegen De Graafschap."
21-04-2018 11:00 door Sander Berends

Zijn laatste uitwedstrijd in het shirt van de Alkmaarders eindigde vrijdagavond in een 2-0 nederlaag bij NEC. "We wisten dat zij volle bak zouden gaan", vertelt de Noord-Hollander tegenover ELF Voetbal. "Ze wilden de titelrace natuurlijk volhouden. We waren gewaarschuwd en moesten zelf ook vlijmscherp voor de dag komen. Zeker in de eerste helft hebben we dat goed gedaan. We gaven weinig weg en denk niet dat NEC gevaarlijk is geweest. Helaas incasseren we na rust wel twee goals. We kwamen net tekort."

Bij de openingstreffer van Anass Achahbar na een uur stond de spits van NEC volledig vrij. "Dat mag niet gebeuren. Maar ik ben eerlijk. Hij was mijn man. Een foutje. We krijgen daarna zelf een goede kans op de gelijkmaker via Kai Koreniuk, maar het doelpunt wilde niet vallen." Jong AZ trad tegen de nummer drie van de Jupiler League echt met een 'Jong' AZ aan. "Zondag staat natuurlijk de bekerfinale op het programma. Het was mooi dat iemand als Rens van Eijden er vandaag was als supporter. Hij en ook iemand als Ron Vlaar deden dit seizoen enkele keren met ons mee. Ook op de trainingen. Ik leer ontzettend veel van hen. Ze geven ons aanwijzingen. Als ik zelf bij het eerste elftal ga kijken, houd ik ook altijd de centrale verdedigers in de gaten."

Vijftig punten

Zondag zal de inwoner van Koog aan de Zaan ook op de tribune zitten tijdens de finale van de KNVB Beker tussen AZ en Feyenoord. "Met het hele team gaan we kijken. Hopelijk met een goede afloop. Ik heb er wel vertrouwen." Volgende week zaterdag trekt hij voor het laatst het shirt van AZ aan. "De Graafschap komt op bezoek. Nog één keer knallen. We wilden dit seizoen graag vijftig punten halen. Dat gaat niet meer lukken. We kunnen nog op 48 komen. Voor een nieuwe club in de Jupiler League niet slecht. We gaan daar alles voor doen."

Daarna volgt een nieuw avontuur. Donderdag tekende Groot een contract voor een jaar, met een optie voor nog een jaar, bij sc Telstar. "Ik heb goede gesprekken gevoerd met Piet Buter (technisch directeur, red.). In de voorbereiding kan ik mijn kans pakken. Van de huidige spelers ken ik alleen Donny van Iperen, die ook bij AZ heeft gespeeld. Ik kreeg bij AZ te horen dat er geen perspectief meer voor me lag. Dan ga je verder kijken. Met deze kans bij Telstar ben ik erg blij."

De Velsenaren zijn al verzekerd van de Play-Offs. "Ik wil dan zeker enkele keren gaan kijken. Wie weet speel je straks Eredivisie." Wie gaat er kampioen worden van de Jupiler League? "Dat durf ik niet te zeggen. Ik heb geen voorkeur. Van NEC en Fortuna Sittard verloren we dit seizoen één keer kansloos. Van Fortuna wonnen we ook een keer en van Jong Ajax zelfs twee keer. Maar de ploeg, die uiteindelijk aan het einde van de rit eerste staat, heeft het verdiend."

Voetbalfamilie

Groot komt uit een ware voetbalfamilie. Opa Cees Groot kwam tussen 1956 en 1967 uit voor onder andere Stormvogels, SC Heerenveen en Ajax. In Amsterdam maakte hij liefst honderd doelpunten. Diens broer Henk Groot kwam tussen 1956 en 1969 uit voor Stormvogels, Feyenoord en Ajax. In Rotterdam kwam hij tot meer dan 200 wedstrijden in de hoofdmacht. Of Kick in diens voetsporen kan treden? "We zullen zien."




Aanmelden
superelf Laatste: Superelf Willem Janssen, Limburgse verbinder
hoe is het met..? Laatste: Hoe is het met..Gerónimo Rulli?
transfergeruchten Laatste: Wat kan Brian Brobbey verwachten van een overstap naar West Ham United?
jukebox Laatste: DE JUKEBOX: Carlens Arcus (Vitesse)
avonturiers Laatste: Freek Schipper mag zich een Chinese local noemen: “Fans riepen telkens ‘hipet’, bleek dat mijn Chinese naam”
kleedkamerhumor Laatste: Etienne Vaessen, grappenmaker bij RKC Waalwijk: "Je ziet het bijvoorbeeld aan de grijns op m’n gezicht"
cultheld Laatste: Iván Campo: Koninklijke kelderklasser
voetballer x Laatste: Voetballer X: "Ik heb gracieuze trainers zien veranderen in beulen"
Privacyverklaring
X <

Wat is jouw leeftijd?

Om content en uitingen over online kansspelen volgens wet- en regelgeving te tonen, willen we zeker weten dat je oud genoeg bent. Je kan hoe dan ook onze website bezoeken.

24 jaar of ouder
Jonger dan 24 jaar

Door je keuze te maken bevestig je dat je je bewust bent van de risico’s van online kansspelen en dat je momenteel niet bent uitgesloten van deelname aan kansspelen bij online kansspelaanbieders.