Laatste nieuws
15.05Alex Kroes komt met zeer duidelijke reactie op omstreden besluit Farioli
15.05Programma en stand eredivisie | Dit zijn alle wedstrijden in speelronde 26
15.03Feyenoord-drietal traint weer mee: ‘Morgen kijken of en hoe lang ze kunnen spelen’
14.55Keuken Kampioen Divisie-club aast op terugkeer: 'We horen gewoon in de Eredivisie'
14.55Bosz schudt zijn hoofd: 'Niet beschikbaar tegen RKC, mogelijk wel tegen Ajax'
14.45Van Persie baalt van absentie Hancko in 'sleutelduel' met FC Twente
14.40Reiziger kiest 24 spelers voor Jong Oranje: geen Ihattaren, debuut voor Bogarde
14.37Kluivert haalt Go Ahead-verdediger bij nationale ploeg Indonesië
14.36Kwartet voor vrouwen Chelsea en City: in dertien dagen vier keer tegen elkaar
14.20Perez en Vink zien Ajacied van 'tien miljoen' door ijs zakken: 'Kan echt wel wat'
14.15VP-Voetbalkantine: 'Het is goed dat Koeman De Ligt alsnog bij Oranje haalt'
14.15FCUpdate in het kort: Reiziger haalt één debutant bij selectie Jong Oranje
14.05Tachtig interlands en toch dolblij: Tuchel over gesprek met Henderson
14.05Kraay acht Ajax-speler klaar voor Europese top: 'Wat mij betreft onomstreden'
14.05Sadílek terug in Tsjechische selectie, Moder geselecteerd voor Polen
13.58Laatkomer Saibari keert terug in wedstrijdselectie PSV: 'De groep moet hem helpen'
13.55PSV zonder Mauro Júnior, vraagteken achter Schouten en Ledezma
13.45AZ heeft geen rust nodig in aanloop naar Ajax: 'Dat is niks nieuws'
13.39Medische update PSV: Mauro Junior ontbreekt
13.20'Prime' Sneijder maakt heel veel indruk bij Inter: 'Dat is niet normaal...'
13.15Dit valt er voor Oranje te halen in de Nations League
13.15Engelse pers velt oordeel over Zirkzee en De Ligt na Europa League-overwinning
13.13Veelbesproken arbiter geeft uitleg na afgekeurde Atlético-pingel: 'Was 99% zeker'
13.04Hoe doet PSV het historisch gezien in Waalwijk?
13.00Farioli komt met uitleg over systeemwijziging: 'Dan betalen we de prijs'
12.57'Kerkez hoog op lijstje Slot, twijfels over verlenging Van Dijk'
12.56Slot opnieuw gevraagd naar Liverpool-toekomst Van Dijk: 'Wat ik wel weet...'
12.55Van Aké tot Zirkzee: de meest opvallende afwezigen bij het Nederlands elftal
12.55De Ligt vervangt geblesseerde De Vrij bij Oranje, Taylor en Depay keren terug
12.54Wedstrijd onder leiding van Manschot
12.47Ajacieden zien niks positiefs in Europese uitschakeling: 'Niet waar ik aan denk'
12.40Koeman maakt definitieve selectie Oranje bekend: 24 namen, Memphis terug
12.34Memphis en Taylor terug bij Oranje, De Ligt alsnog opgeroepen
12.30Tuchel verklaart Engeland-rentree Henderson: 'Een belangrijk stuk in onze puzzel'
12.30Ajax-fans verdeeld over prioriteit: 'Europa League toch aardig belangrijk'
Resultaten x
Binnenland

De keren dat Ajax net niet overwinterde in de Champions League

De kranten zijn lovend, de spelers van Ajax zijn vol vertrouwen: het moet nu gaan lukken, Ajax gaat overwinteren in de Champions League. Ja, de Amsterdammers staan er goed voor. Maar het verleden heeft bewezen dat het regelmatig in het zicht van de haven fout is gegaan. Een overzicht.
27-11-2018 18:00 door Krist Stoelwinder

Milanese muur is niet te breken

Toegegeven, om de positie van Ajax in 2013 nou het zicht van de haven te noemen is overdreven. Door nederlagen tegen FC Barcelona en Celtic en een laat gelijkspel tegen AC Milan stond Ajax er slecht voor in de poule. De winst op Celtic en een totaal onverwachte op FC Barcelona boden nieuwe hoop. Het laatste groepsduel in Milaan moet uitkomst bieden. Bij een overwinning zou Ajax door bekeren. De Nederlandse recordkampioen werd door een vroege rode kaarten van aanvoerder Ricardo Montolivo in het zadel geholpen. De ploeg van Frank de Boer was de betere ploeg en het leek wachten, maar de Milanese muur werd niet gebroken. Christian Poulsen raakte met een kopbal de paal en ook Davy Klaassen miste een grote kopkans. Ajax wist niet te scoren, AC Milan bekerde ternauwernood door.

Vermoeden van matchfixing

De uitschakeling in 2013 was pijnlijk, maar is overkomelijk in vergelijking met het drama dat zich twee jaar eerder voltrok. Door twee overwinningen op Dinamo Zagreb en twee knappe gelijkspellen tegen Olympique Lyon stond Ajax er fantastisch voor.  De Amsterdammers konden in de laatste speelronde alleen theoretisch nog uitgeschakeld worden, leek het. Lyon moest immers een achterstand van zeven doelpunten goedmaken.

 Dat leek niet te gebeuren want Ajax begon fantastisch aan haar eigen duel met Real Madrid. Bij een resultaat tegen de Koninklijken was Ajax sowieso door. Real Madrid kwam tegen de verhoudingen in op voorsprong, maar Nicolas Lodeiro kopte Ajax al snel op gelijke hoogte. Dat doelpunt werd echter onterecht afgekeurd wegens buitenspel. Daarna kwam de gelijkmaker alsnog. Sulejmani veranderde een schot van Anita precies goed van richting. Maar weer werd het doelpunt onterecht afgekeurd. Uit een counter zorgde Gonzalo Higuain voor de 0-2, maar er leek nog weinig aan de hand.

In Zagbreb stond het namelijk 1-1. Maar daar ging het na rust hard. Lyon scoorde drie keer in tien minuten tweemaal in buitenspelpositie. Uiteindelijk werd het 1-7 en werd Ajax tegen al verwachting in uitgeschakeld. Na de knipoog van Zagreb-speler Vida werden vermoedens van matchfixing uitgesproken, maar bewezen werden ze nooit.  

Drama in Brugge

Na het geweldig verlopen Champions Leagu-seizoen 2002/03 wilde Ajax het jaar erna opnieuw toe te slaan. Door overwinning op Club Brugge en Celta Vigo leek die kans groot. De ploeg van Ronald Koeman had na drie wedstrijden zes punten en daardoor een solide voorsprong op de concurrenten. Met nog drie wedstrijden resterend leek Ajax aan één overwinning genoeg te hebben. Ajax verloor verrassend in Spanje en ging ook thuis tegen AC Milan onderuit. Alles hing daardoor af van de laatste wedstrijd tegen Club Brugge. Bij een overwinning in België was Ajax door, bij een gelijkspel was het afhankelijk van het resultaat bij AC Milan – Celta de Vigo. In Italië leek alles volgens plan te gaan want Kaka zette de thuisploeg op voorsprong. Hoewel Jesuli gelijk maakte, was Ajax op basis van doelsaldo virtueel geplaatst. In Brugge stond het namelijk ook 1-1.

Beide wedstrijden naderen het einde en Ajax leek te overwinteren in de Champions League. Maar 20 minuten voor tijd zorgde José Ignacio voor de 1-2 voor Celta en moest Ajax opeens winnen om door te gaan. In plaats daarvan kwam Club Brugge vlak voor tijd op voorsprong door Bengt Saeternes. Daardoor eindigde Ajax als laatste in de groep en ging was het Europese avontuur voorbij.




Aanmelden
hoe is het met..? Laatste: Hoe is het met... Georginio Wijnaldum?
superelf Laatste: Superelf Willem Janssen, Limburgse verbinder
transfergeruchten Laatste: Wat kan Brian Brobbey verwachten van een overstap naar West Ham United?
jukebox Laatste: DE JUKEBOX: Carlens Arcus (Vitesse)
avonturiers Laatste: Freek Schipper mag zich een Chinese local noemen: “Fans riepen telkens ‘hipet’, bleek dat mijn Chinese naam”
kleedkamerhumor Laatste: Etienne Vaessen, grappenmaker bij RKC Waalwijk: "Je ziet het bijvoorbeeld aan de grijns op m’n gezicht"
cultheld Laatste: Iván Campo: Koninklijke kelderklasser
voetballer x Laatste: Voetballer X: "Ik heb gracieuze trainers zien veranderen in beulen"
Privacyverklaring
X <

Wat is jouw leeftijd?

Om content en uitingen over online kansspelen volgens wet- en regelgeving te tonen, willen we zeker weten dat je oud genoeg bent. Je kan hoe dan ook onze website bezoeken.

24 jaar of ouder
Jonger dan 24 jaar

Door je keuze te maken bevestig je dat je je bewust bent van de risico’s van online kansspelen en dat je momenteel niet bent uitgesloten van deelname aan kansspelen bij online kansspelaanbieders.