Laatste nieuws
14.45Van der Gijp gaat stuk na uitschakeling Ajax: 'Wat was 'ie kwaad, die kleine'
14.40Reiziger kiest 24 spelers voor Jong Oranje: geen Ihattaren, debuut voor Bogarde
14.37Kluivert haalt Go Ahead-verdediger bij nationale ploeg Indonesië
14.36Kwartet voor vrouwen Chelsea en City: in dertien dagen vier keer tegen elkaar
14.20Perez en Vink zien Ajacied van 'tien miljoen' door ijs zakken: 'Kan echt wel wat'
14.15VP-Voetbalkantine: 'Het is goed dat Koeman De Ligt alsnog bij Oranje haalt'
14.15FCUpdate in het kort: Reiziger haalt één debutant bij selectie Jong Oranje
14.05Tachtig interlands en toch dolblij: Tuchel over gesprek met Henderson
14.05Kraay acht Ajax-speler klaar voor Europese top: 'Wat mij betreft onomstreden'
14.05Sadílek terug in Tsjechische selectie, Moder geselecteerd voor Polen
13.58Laatkomer Saibari keert terug in wedstrijdselectie PSV: 'De groep moet hem helpen'
13.55PSV zonder Mauro Júnior, vraagteken achter Schouten en Ledezma
13.45AZ heeft geen rust nodig in aanloop naar Ajax: 'Dat is niks nieuws'
13.39Medische update PSV: Mauro Junior ontbreekt
13.20'Prime' Sneijder maakt heel veel indruk bij Inter: 'Dat is niet normaal...'
13.15Dit valt er voor Oranje te halen in de Nations League
13.15Engelse pers velt oordeel over Zirkzee en De Ligt na Europa League-overwinning
13.13Veelbesproken arbiter geeft uitleg na afgekeurde Atlético-pingel: 'Was 99% zeker'
13.04Hoe doet PSV het historisch gezien in Waalwijk?
13.00Farioli komt met uitleg over systeemwijziging: 'Dan betalen we de prijs'
12.57'Kerkez hoog op lijstje Slot, twijfels over verlenging Van Dijk'
12.56Slot opnieuw gevraagd naar Liverpool-toekomst Van Dijk: 'Wat ik wel weet...'
12.55Van Aké tot Zirkzee: de meest opvallende afwezigen bij het Nederlands elftal
12.55De Ligt vervangt geblesseerde De Vrij bij Oranje, Taylor en Depay keren terug
12.54Wedstrijd onder leiding van Manschot
12.47Ajacieden zien niks positiefs in Europese uitschakeling: 'Niet waar ik aan denk'
12.40Koeman maakt definitieve selectie Oranje bekend: 24 namen, Memphis terug
12.34Memphis en Taylor terug bij Oranje, De Ligt alsnog opgeroepen
12.30Tuchel verklaart Engeland-rentree Henderson: 'Een belangrijk stuk in onze puzzel'
12.30Ajax-fans verdeeld over prioriteit: 'Europa League toch aardig belangrijk'
12.21'Priske heeft boel verziekt bij Feyenoord, je wordt er vreselijk verdrietig van'
12.15Spanje zwaarbewapend voor duels met Oranje: dit zijn de namen van De la Fuente
12.10Jakub Moder geselecteerd voor WK-kwalificatiewedstrijden Polen
12.05Martens teleurgesteld: 'Hadden écht het gevoel een ronde door te kunnen komen'
12.01Nederland treft Spanje op oorlogssterkte: sterkhouders terug in selectie
Resultaten x
Binnenland

Hoe Ajax de regie over het seizoen terugnam

Heel eventjes moest Ajax vrezen, woensdag in Rotterdam. Twee dikke kansen voor Feyenoord binnen twee minuten, in een eerste kwartier. Ze gingen er dit keer niet in en het was sindsdien eigenlijk wachten op de 0-1. Nadat die viel, op slag van rust, was het bereiken van de bekerfinale nooit meer onderwerp van twijfel.
28-02-2019 09:00 door Jan Willem Spaans

Kalm gebleven

Natuurlijk was het geen hoekschop voor Ajax, dat hebben we allemaal kunnen zien. Dat is alleen geen excuus om Ajax’ beste (op dat moment ook enige?) kopper vrij te laten. En zeker niet om na een kwartier rustpauze bij de eerste de beste hachelijke situatie nog maar een goal om je oren te krijgen. Ajax hield het hoofd koel in de heksenketel van de eerste helft en in de haatarena van de tweede helft en is zodoende de meer dan verdiende finalist. Het enige dat het Feyenoordpubliek aan het juichen bracht was een smerige overtreding van Steven Berghuis op Frenkie de Jong.

Wat een verschil in een maand. Op 27 januari lag Ajax knock-out in De Kuip. De 6-2 was een historische vernedering, het allerlaatste dat iemand had verwacht. In één Klassieker evenveel Rotterdamse goals als in de tien voorgaande. Het zou in de kleedkamer niet goed meer zitten, er was iets geknakt in Amerika, hadden sommigen bedacht vanuit hun redactiezetels in Nederland. Toen er nog een nederlaag bij Heracles Almelo overheen kwam, waren alle beren los. PSV was zo goed als zeker kampioen, en wat zou Feyenoord ervan weerhouden de aartsrivaal voor de tweede keer in een maand te verslinden?

Argentijns puzzelstuk

Wel: dit. Nicolás Tagliafico, bijvoorbeeld: misschien wel de sterkste speler aan Amsterdamse kant. Zijn 0-2 verpersoonlijkte hem: onverzettelijk, betrouwbaar en altijd betekenisvol in de belangrijkste wedstrijden. Een voorbeeld van waanzinnig goed scouten. Feyenoord betaalde meer voor Ridgeciano Haps van AZ. Fysieke malheur pijnigt Haps natuurlijk, maar wat we van hem zagen kon niet eens in de buurt komen van Tagliafico. Verdedigend sober, aanvallend van belang. Het verschil tussen Ajax en Feyenoord is op heel veel gebieden heel groot, maar kan bijna niet treffender geïllustreerd worden. Eerst twee ruime overwinningen in de Eredivisie, nu een bekerfinale tegen AZ of Willem II met een torenhoge favorietenrol.

Concurrent PSV heeft bovendien inmiddels genoeg punten gemorst om ook Ajax de landstitel weer in eigen hand te geven. Als de Amsterdammers de komende twaalf wedstrijden op Nederlandse bodem allemaal in winst omzetten, staat Erik ten Hag uiteindelijk gewoon met de dubbel op P2. Dat is nog ver weg, maar de trainer heeft het schip in ieder geval door koel te blijven wel weer in de juiste koers kunnen duwen. Tagliafico was sterk, maar hetzelfde kan gezegd worden van het middenveld met Donny van de Beek, Lasse Schöne en de schier ongrijpbare Frenkie de Jong. De variant met Dusan Tadic als zwervende spits bleek Feyenoord veel te machtig.

Tenzij PEC Zwolle succesvol beroep aantekent, is de volgende wedstrijd niet meer dan een bonuswedstrijd voor Ajax. Geen weldenkend mens mag van Ajax verwachten dat ze Real Madrid in eigen stadion uit de Champions League gooien. De ploeg van Ten Hag moet domweg naar vermogen voetballen. In Europa betekent dat een eervol afscheid realiseren, in eigen land moet een vijfde prijsloze seizoen worden afgewend. De beker ligt voor het grijpen, is de les nadat een heet avondje Rotterdam in de praktijk een lauwwarme uitdaging bleek.

 




Aanmelden
hoe is het met..? Laatste: Hoe is het met... Georginio Wijnaldum?
superelf Laatste: Superelf Willem Janssen, Limburgse verbinder
transfergeruchten Laatste: Wat kan Brian Brobbey verwachten van een overstap naar West Ham United?
jukebox Laatste: DE JUKEBOX: Carlens Arcus (Vitesse)
avonturiers Laatste: Freek Schipper mag zich een Chinese local noemen: “Fans riepen telkens ‘hipet’, bleek dat mijn Chinese naam”
kleedkamerhumor Laatste: Etienne Vaessen, grappenmaker bij RKC Waalwijk: "Je ziet het bijvoorbeeld aan de grijns op m’n gezicht"
cultheld Laatste: Iván Campo: Koninklijke kelderklasser
voetballer x Laatste: Voetballer X: "Ik heb gracieuze trainers zien veranderen in beulen"
Privacyverklaring
X <

Wat is jouw leeftijd?

Om content en uitingen over online kansspelen volgens wet- en regelgeving te tonen, willen we zeker weten dat je oud genoeg bent. Je kan hoe dan ook onze website bezoeken.

24 jaar of ouder
Jonger dan 24 jaar

Door je keuze te maken bevestig je dat je je bewust bent van de risico’s van online kansspelen en dat je momenteel niet bent uitgesloten van deelname aan kansspelen bij online kansspelaanbieders.