Laatste nieuws
08.25Keiharde dreun voor FC Barcelona: goudhaantje drie weken aan de kant
08.18Zorgen stapelen zich op voor Vitesse: 'Club koerst recht op het ravijn af'
08.11Spaanse media: 'Wordt nog tientallen jaren gesproken over deze nachtmerrie'
08.05Spaanse voetbalfan Manolo el del Bombo overleden: 'Zijn echo zal blijven klinken'
08.00Van Persie staat voor zware keuze bij Feyenoord: 'Allebei blijven kan niet'
07.40'Waar zou Spurs zijn geweest als ze Van de Ven het hele seizoen hadden gehad?'
07.33Romano noemt club die het meest concreet is voor De Bruyne: ‘Blijven pushen’
07.28Ontketende Fernandes: 'Als ik dood ga, kan ik nog genoeg rusten'
07.22'United mengt zich in strijd om begeerde stopper, concurrentie van Bayern en Real'
07.05Lof voor 'alleskunner' van Oranje: 'Kan stuwende kracht worden richting WK 2026'
05.59Het degradatiespook waart rond: hoe staan de clubs onderin de eredivisie ervoor?

Gisteren

23.55'Moderne strafschop' doet Athletic Bilbao pijn: 'Mag zo'n duel niet bederven'
23.55Spaanse media zien Athletic bestolen worden: 'Handen omhoog, dit is een overval!'
23.55Bilbao bestolen tegen United: 'Eskås bijziend' na geven van 'moderne penalty'
23.55Betis en Chelsea doen goede zaken in Conference League, Antony maakt prachtgoal
23.52Grote dissonant gespot bij United-zege: 'In eerste half uur zeven keer balverlies'
23.47Hartman: 'Soms helemaal geen zin, had overal wel een mening over'
23.36'Harrydinho' Maguire hot in Engeland: 'Zal wel meer bijnamen krijgen'
23.29'Bayern wil PSV dwarszitten en voormalig transfertarget naar München halen'
23.20'Ten Hag kan aan de slag bij regerend kampioen in topcompetitie, gesprekken lopen'
23.15Antony evenaart bij Betis al bijna zijn doelpuntenproductie van tijd bij United
23.15Manchester United en Tottenham Hotspur op finalekoers in Europa League
23.06Engeland op weg naar recordaantal deelnemers in Champions League
23.00Man United en Tottenham zetten reuzenstap richting finale met ruime zeges in EL
22.59Chelsea met één been in finale Conference League, Real Betis wint nipt van Fiorentina
22.58Zeer grote kans op Engelse EL-finale na ruime zeges Man Utd en Spurs
22.57Chelsea vrijwel zeker van Conference League-finale, wereldgoal Antony
22.57Antony maakt wereldgoal, Chelsea met anderhalf been in Conference League-finale
22.35VI Live: Antony evenaart bij Betis bijna zijn productie als bij United
22.35Live Transfers: United haalt eerste zomeraanwinst, Betis wil ver gaan voor Antony
22.32Nottingham onderuit tegen Brentford, verliest zicht op Champions League-deelname
22.31Zo dan: 'Feyenoord-target' laat zich gelden met geweldige reddingen op de lijn
22.30Nottingham Forest verliest in eigen huis peperdure punten in strijd om CL-plekken
22.24VI Live: United leidt riant tegen tiental Bilbao, Antony maakt prachttreffer
22.22Nottingham Forest vreest voor CL-deelname na doeltrap-assist Flekken
Resultaten x
Binnenland

Cultheld Purrel Fränkel: "Elke donderdag gingen we na de training stappen in Arnhem"

De tijd krijgt geen vat op Purrel Fränkel. 25 jaar na zijn profdebuut namens Telstar voetbalt hij nog steeds. In de Hoofdklasse, bij DUNO in Doorwerth. 42 is hij inmiddels. "Als een jongen van achttien me passeert, schaam ik me diep."

29-06-2019 11:00 door Sander Berends

In de Cultspecial van ELF Voetbal, die vorige week is verschenen, komt de linksback uit Amsterdam uitgebreid aan het woord. Over zijn cultheldstatus, een portie voetbalhumor, zijn bij Ajax voetballende zoons en de reden waarom hij zeven jaar geleden de overstap maakte naar DUNO, toen nog uitkomend in de Vierde Klasse. "Met Jeremy Overbeek Bloem, bij De Graafschap een vriend geworden, sprak ik af dat we nog een keer samen gingen voetballen."

"Ik zocht een club waar ik plezier kon hebben. Waar ik maar één of hooguit twee keer in de week hoefde te trainen en waar ik nog een mooi zakcentje kon verdienen. Bij DUNO viel alles op zijn plek. Jeremy en ik hadden vanaf het moment dat we in Amsterdam in de auto stapten, de grootste lol. Sigaretje erbij, muziek hard. Elke donderdagavond gingen we na de training stappen in Arnhem. Diep in de nacht arriveerden we weer in Amsterdam. Dat loslaten van het vaste stramien had ik nodig na bijna twintig jaar profvoetbal."

Drive

Met DUNO maakte hij vier promoties mee en sloot hij zijn eerste seizoen in de Hoofdklasse als middenmoter af. De 42-jarige linksback miste nauwelijks een duel. "Ik ben niet meer zo snel als vroeger, maar mijn drive om te winnen is niet verdwenen. Ik ga niet mijn hele zaterdag opofferen om gelaten van het veld te stappen. Als een achttienjarige aanvaller me passeert, kan ik daar echt wakker van liggen. Dan schaam ik me."

De honger mag dan onverminderd aanwezig zijn; fysiek is Fränkel niet langer de oude. "Zaterdagavond ben ik helemaal kapot. Zondagochtend kom ik nauwelijks mijn bed uit. Overal voel ik pijn. Maandagavond keert het normale gevoel in mijn lichaam terug." Na de zomer krijgt Fränkel een nieuwe rol bij DUNO. Welke is te lezen in de Cultspecial van ELF Voetbal. Daarin vertelt hij ook uitgebreid over zijn voetbalhoogtepunt, de beruchte joint die hem een schorsing van een maand opleverde en zijn gevangenisstraf. "Stonden er twee agenten voor de deur met een busje. Ze kwamen me ophalen."

In de Cultspecial van ELF Voetbal zijn zeventien interviews en verhalen te lezen van spelers die het voetbal kleur gaven. Smaakmakers in de breedste zin van het woord. Naast Purrel Fränkel bijzondere interviews met Marko Pantelic, Pa-Modou Kah, Tijani Babangida, Johan Pater, Ali Ibrahim en nog veel meer. De Cultspecial van ELF Voetbal is verkrijgbaar voor 6,50 euro.




Aanmelden
transfergeruchten Laatste: Waar ligt de toekomst van Marcus Rashford?
hoe is het met..? Laatste: Hoe is het met.. Nicolas Kühn?
kleedkamerhumor Laatste: Alexander Büttner, grappenmaker bij Vitesse: "Als ik me verveel pak ik er een rolletje tape bij"
superelf Laatste: Superelf Willem Janssen, Limburgse verbinder
jukebox Laatste: DE JUKEBOX: Carlens Arcus (Vitesse)
avonturiers Laatste: Freek Schipper mag zich een Chinese local noemen: “Fans riepen telkens ‘hipet’, bleek dat mijn Chinese naam”
cultheld Laatste: Iván Campo: Koninklijke kelderklasser
voetballer x Laatste: Voetballer X: "Ik heb gracieuze trainers zien veranderen in beulen"
Privacyverklaring
X <

Wat is jouw leeftijd?

Om content en uitingen over online kansspelen volgens wet- en regelgeving te tonen, willen we zeker weten dat je oud genoeg bent. Je kan hoe dan ook onze website bezoeken.

24 jaar of ouder
Jonger dan 24 jaar

Door je keuze te maken bevestig je dat je je bewust bent van de risico’s van online kansspelen en dat je momenteel niet bent uitgesloten van deelname aan kansspelen bij online kansspelaanbieders.