Laatste nieuws
21.45Schalke 04 heeft het helemaal gehad: Youri Mulder heeft slecht nieuws voor landgenoten
21.45Praat mee op VP: Perisic maakt zijn tweede na Limburgs geklungel
21.41Piroe kroont zich tot topscorer Championship: 'Daarvoor ben ik naar Leeds gekomen'
21.40Feyenoord kan vizier op PSV richten na ruime zege op Heracles
21.30Live Transfers: Drie clubs strijden om Huijsen, Nkunku wil weg bij Chelsea
21.21Read reageert op vermeende interesse Liverpool: 'Dat is mooi om te horen'
21.19Wellenreuther vertelt hoe hij ontdekte dat het doel te klein was
21.15Aelbrecht haalt hard uit naar NEC: 'Dat vind ik een schandalig moment'
21.15VI Live: Perisic schiet PSV op voorsprong, Barça vroeg op achterstand
21.07Bosz op de hoogte van interesse in PSV-basisklant: 'Wij willen 'm houden'
21.05Familie en vrienden gaan volledig de mist in met voorspelling over Timber: 'Hij kwam er niet aan te pas'
21.05VI Live: PSV van start tegen Fortuna, Barça vroeg op achterstand
21.00VI Live: PSV van start tegen Fortuna, Barça zonder De Jong
20.55Hoofdblessure scheidsrechter Webb, Leicester-spits Vardy fluit voor hulp
20.51Bosz riep Tillman niet op matje en weet van belangstelling voor Ledezma
20.50Feyenoord wint ruim en legt druk bij PSV in strijd om tweede plaats
20.50VI Live: PSV hoopt tegen Fortuna weer uit te lopen om plek twee
20.50VI Live: PSV hoopt in Sittard weer uit te lopen om plek twee
20.49Feyenoord heeft aan één helft genoeg en legt druk bij PSV
20.39Van Wermeskerken grijpt naast Aziatische CL door dubbelslag Firmino
20.35NEC-coach Meijer pareert uithaal van Schouten: 'Verdient niet schoonheidsprijs'
20.35Arsenal moet vrezen voor tweede plaats na pijnlijke nederlaag, Huijsen trefzeker
20.30Willem II pakt punt met nieuwe coach, duel overschaduwd door botsing NEC'ers
20.27Situatie Proper heeft impact op NEC: 'Riep herinneringen op aan Dost'
20.25Arsenal tankt geen vertrouwen voor Parijse clash: plek twee in gevaar
20.22Koploper Napoli zet in turbulent duel met Lecce stap naar vierde landstitel
20.22Piroe officieel topscorer van Championship: 'Kan moeilijk ontevreden zijn'
20.22Piroe kroont zich tot topscorer van Championship: 'Kan moeilijk ontevreden zijn'
20.15Praat mee op VP: Real Valladolid - Barcelona
20.07VI Live: Feyenoord op riante voorsprong, Groningen scoort vroeg
20.06Willem II-captain haalt uit naar NEC-trainer Meijer: 'Zielig ventje'
20.05Napoli blijft op titelkoers dankzij fraaie vrije trap
20.05Botsing zorgt voor schrik bij NEC: 'Ik hoorde de botsing, ik hoorde een knal'
20.03Napoli zet nieuwe stap richting titel met minimale zege, Inter weer aan zet
19.55Praat mee op VP: Internazionale - Hellas Verona
Resultaten x
Binnenland

Johan Pater: "Ik ben nooit drugsverslaafd geweest"

Aan regels had hij een hekel. Nog steeds trouwens. Johan Pater debuteerde als net negentienjarige spits in een bomvol Philips Stadion voor PSV. De opmars stokte al snel toen hij werd betrapt op cocaïnegebruik. "Ik ben nooit drugsverslaafd geweest."

06-07-2019 11:00 door Sander Berends

Dat vertelt de voormalige profvoetballer in de Cultspecial van ELF Voetbal. Daarin spreekt de nu 38-jarige voormalige goalgetter over zijn roerige periode van negen seizoenen als prof en zijn huidige werk als glazenwasser en schoonmaker. "Het gevoel dat ik krijg als we bij een tevreden klant vertrekken, is hetzelfde als na het maken van een doelpunt."

Dopingcontrole

Pater spreekt ook uitgebreid over zijn dopingschorsing die hij in de zomer van 2000 opliep tijdens zijn huurperiode bij FC Eindhoven. "Al na de tweede of derde wedstrijd werd ik uitgekozen voor de dopingcontrole. Terwijl ik aan het pissen was, wist ik dat het resultaat positief zou zijn. Ik moest nog stervenslang wachten. Dat leverde spanning op. Enorm veel spanning. Dat achtervolgde me elke dag."

"Het zorgde voor paniekaanvallen. Meestal 's ochtends in de auto, omdat ik wist dat het nieuws die dag bekend kon worden. Wat ik daar tegen deed? Drinken en stappen. Na de training ging ik langs bij mijn vaste snackbar. Altijd een kipcorn zonder en eentje met mayonaise. Daarna liep ik de naastgelegen supermarkt binnen. Kocht ik een sixpack bier. Als ik thuiskwam, was ie al bijna op. Ging ik daarna door naar de kroeg."

Blessure faken

"Als ik 's ochtends wakker werd, had ik vaak een enorme kater. Dan fakete ik een blessure. Of ik belde op dat ik ziek was. Dat was ook beter voor het team. Ik was toch niet fit. Ik had een auto van de club die op gas en op benzine kon rijden. Die schakelde automatisch over als de ene tank leeg raakte. Ik tikte met opzet benzine aan. Daar zat nooit veel brandstof in, waardoor ik onderweg stilviel. Moest ik worden opgehaald. Belangrijker nog: dan hoefde ik niet te trainen."

Pater legt vervolgens uit hoe hij toch door de mand viel, wat hij allemaal gebruikte, zijn strenge opvoeding, debuut bij PSV en zijn afkeer tegen de voetbalwereld. Ook over zijn vliegangst, pettenlijn die tijdelijk op een laag pitje staat en over zijn toekomst. "Ik wil graag weer een eigen plekkie hebben."

Het interview met Johan Pater is te lezen in de Cultspecial van ELF Voetbal. Daarin ook interviews met Tijani Babangida, Abe van den Ban, Pa-Modou Kah, Ali Ibrahim, Wilburt Need, Arjan Swinkels en nog veel meer. De extra dikke Cultspecial van ELF Voetbal ligt in de winkelschappen voor 6,50 euro.




Aanmelden
transfergeruchten Laatste: Waar ligt de toekomst van Marcus Rashford?
hoe is het met..? Laatste: Hoe is het met.. Nicolas Kühn?
kleedkamerhumor Laatste: Alexander Büttner, grappenmaker bij Vitesse: "Als ik me verveel pak ik er een rolletje tape bij"
superelf Laatste: Superelf Willem Janssen, Limburgse verbinder
jukebox Laatste: DE JUKEBOX: Carlens Arcus (Vitesse)
avonturiers Laatste: Freek Schipper mag zich een Chinese local noemen: “Fans riepen telkens ‘hipet’, bleek dat mijn Chinese naam”
cultheld Laatste: Iván Campo: Koninklijke kelderklasser
voetballer x Laatste: Voetballer X: "Ik heb gracieuze trainers zien veranderen in beulen"
Privacyverklaring
X <

Wat is jouw leeftijd?

Om content en uitingen over online kansspelen volgens wet- en regelgeving te tonen, willen we zeker weten dat je oud genoeg bent. Je kan hoe dan ook onze website bezoeken.

24 jaar of ouder
Jonger dan 24 jaar

Door je keuze te maken bevestig je dat je je bewust bent van de risico’s van online kansspelen en dat je momenteel niet bent uitgesloten van deelname aan kansspelen bij online kansspelaanbieders.