Laatste nieuws
13.34Zit Malacia morgen al bij de wedstrijdselectie van PSV?
13.32Heerlijke affiches in kwartfinales Women's Champions League
13.23Ancelotti heeft maling aan uithaal Tebas: 'Hier is niemand gek geworden'
13.20Uneken bij eerste elftal PSV na mislukte jacht op spits: 'Hij heeft de kwaliteiten'
13.18'Real Madrid overweegt monstertransfer van Vinícius door opmars Mbappé'
13.15Kluivert gekroond tot speler van de maand na indrukwekkende cijfers
13.10Sensationeel: Quick Boys slaat met hogeschoolvoetbal keihard toe tegen AZ
13.10Stewart hoopt op transfervrije spits voor PSV: 'Je gaat actief op zoek'
13.05Salah-Eddine belde met Rensch: 'Als de mogelijkheid er is, moet je komen'
12.57Oplossing voor het Pepi-probleem: Bosz haalt Uneken naar eerste elftal
12.56Malacia kan voor PSV debuteren tegen Willem II, geen Ledezma
12.56Malacia kan voor PSV debuteren tegen Willem II
12.54Voormalig PSV-verdediger Van den Dungen overleden
12.40Klap voor PSV: Ricardo Pepi komt dit seizoen helemaal niet meer in actie
12.28Pepi dit seizoen niet meer in actie voor PSV
12.25FC Twente moet weer boete betalen aan UEFA: 'Doen alles om daders op te sporen'
12.25Pepi komt dit seizoen niet meer in actie
12.15'Zeven aflopende contracten bij PSV: vertrek van meerdere spelers hangt in lucht'
12.15Van Nistelrooij in FA Cup tegen oude ploeg: 'Speciaal om terug te keren'
12.13Ontketende Kluivert troeft Gakpo af en is Speler van de Maand
12.13Kluivert houdt tastbare herinnering over aan maand januari
12.10Ramos (38) vervolgt carrière in Mexico, hij voetbalde in mei voor het laatst
12.01Lets ontzag voor Henderson: 'Kan ik mooi aan mijn kleinkinderen vertellen'
11.53Van Dijk drukt hardnekkige geruchten de kop in: 'Wie anders beweert, zit mis'
11.51Ook Slot buigt voor Van Dijk: 'Hij was geweldig'
11.50Harde landing voor Moder bij Feyenoord: 'Staan beetje laag in de competitie'
11.40Salah-Eddine kiest voor rugnummer 34: 'Het is voor Nouri'
11.39RKC haalt keeper op transfervrije basis terug
11.30Dolend Feyenoord moet tegen Sparta oppassen voor vijfde uitglijder op rij
11.24Van der Gijp haalt uit na PSV - Feyenoord: 'Ik bedoel, kom op man!'
11.15Roma schrijft dure Twente-aankoop Salah-Eddine niet in voor Europa League
11.13Bayern München voert 'lastige' contractgesprekken met Kimmich
11.12Vertrokken Ajax-talent 'verdwenen' in Spanje: 'De cijfers spreken voor zich'
11.00Spaanse media buigen voor 'lijfwacht' Frenkie: 'De Nederlander blijft groeien'
11.00VP-Voetbalkantine: 'De kritiek op Nijhuis na AZ - Quick Boys is terecht'
Resultaten x
Binnenland

ELF Vooruitblik: Ajax en AZ strijden om groepsfase Europa League

ELF VOORUITBLIK. Plaatst Ajax zich voor de Europa League? Hoe gaat AZ het doen? De heenronde van de play-offs staan voor vanavond op het programma. Een overzicht:

20-08-2015 09:30 door Redactie ELF Voetbal

1.

Ajax - FK Jablonec, 19.00 uur
Play-offs Europa League, FOX Sports1

"Of we nu linksom of rechtsom moeten, of onderdoor of bovenlangs", stelde trainer Frank de Boer van Ajax. "We moeten gewoon door naar de groepsfase." De Amsterdammers, in de voorronde van de Champions League uitgeschakeld door Rapid Wien, moeten dan in de play-offs van de Europa League afrekenen met FK Jablonec. De nummer 9 van de Tsjechische competitie.

Viktor Fischer keert terug in de selectie van Ajax. De Deense vleugelspits miste de eerste competitieduels van zijn club wegens een lichte hamstringblessure en maakte maandag zijn rentree voor Jong Ajax tegen Helmond Sport. Ook Václav Cerny is weer opgekomen in de wedstrijdselectie. De 17-jarige Tsjech krijgt de voorkeur boven Amin Younes, die weer fit is maar niet bij de selectie zit.

Yaya Sanogo moet het eerste duel met de nummer drie van vorige seizoen in Tsjechië aan zich voorbij laten gaan. De huurling van Arsenal kreeg woensdag last een liesblessure.

2. Astra Giurgiu - AZ, 18.00 uur
Play-offs Europa League, FOX Sports3

Derrick Luckassen moet de defensie van zijn ploeg versterken en wordt door trainer John van den Brom in de basis opgesteld. "We hebben ze goed bekeken en denken dat dit goed kan uitpakken." Het duel met de Roemeense topclub wordt afgewerkt in het stadion van Rapid Boekarest.

AZ, dat in de vorige ronde twee keer te sterk voor Istanbul Basaksehir (2-1, 2-0) wil volwassen spelen, zei Van den Brom. "Ik denk dat onze kansen op succes rond de vijftig procent liggen. Het gaat er om dat we het volgende week voor eigen publiek kunnen afmaken." De basisplaatsen van Luckassen en ook Joris van Overeem gaan ten koste van Thom Haye en Dabney dos Santos.

Astra verraste in de vorige ronde het Engelse West Ham United.

3. Southampton - FC Midtjylland, 21.00 uur
Play-offs Europa League

Zaterdag ging de ploeg van Ronald Koeman in eigen huis hard onderuit (0-3) tegen Everton. Ondanks die oorwassing maakt onze landgenoot zich nog geen zorgen voor het play-offduel met de Deense kampioen. "We zitten in een nieuwe situatie. Een van de sterke punten van vorig seizoen was de goede defensieve organisatie, we hielden vaak de nul."

FC Midtjylland, dat de laatste jaren veel successen boekt door te werken volgens het Moneyball-principe, verloor in de voorronde van de Champions League op uitdoelpunten (1-2 en 1-0) van APOEL Nicosia. "Hoewel de Deense competitie niet de Premier League is, zijn ze toch kampioen. Ze zijn fysiek erg sterk en ze zijn goed georganiseerd. Het zal moeilijker worden dan tegen Vitesse, want Midtjylland doet fysiek gezien niet onder voor Southampton."

Overige interessante duels Play-offs Europa League

18.00 uur Qabala - Panathinaikos
19.00 uur Molde FK - Standard Luik
19.00 uur PAOK Saloniki - Bröndby IF
20.00 uur Atromitos - Fenerbahçe SK
20.30 uur Odd Grenland - Borussia Dortmund




Aanmelden
hoe is het met..? Laatste: Hoe is het met..Gerónimo Rulli?
transfergeruchten Laatste: Wat kan Brian Brobbey verwachten van een overstap naar West Ham United?
superelf Laatste: Superelf Kees Kwakman, Volendamse karaktervoetballer
jukebox Laatste: DE JUKEBOX: Carlens Arcus (Vitesse)
avonturiers Laatste: Freek Schipper mag zich een Chinese local noemen: “Fans riepen telkens ‘hipet’, bleek dat mijn Chinese naam”
kleedkamerhumor Laatste: Etienne Vaessen, grappenmaker bij RKC Waalwijk: "Je ziet het bijvoorbeeld aan de grijns op m’n gezicht"
cultheld Laatste: Iván Campo: Koninklijke kelderklasser
voetballer x Laatste: Voetballer X: "Ik heb gracieuze trainers zien veranderen in beulen"
Privacyverklaring
X <

Wat is jouw leeftijd?

Om content en uitingen over online kansspelen volgens wet- en regelgeving te tonen, willen we zeker weten dat je oud genoeg bent. Je kan hoe dan ook onze website bezoeken.

24 jaar of ouder
Jonger dan 24 jaar

Door je keuze te maken bevestig je dat je je bewust bent van de risico’s van online kansspelen en dat je momenteel niet bent uitgesloten van deelname aan kansspelen bij online kansspelaanbieders.