Laatste nieuws
13.50Virgil van Dijk onder vuur na onbeschoft gedrag tegen Richarlison
13.48Talentvolle Nederlandse back duikt op in Serie A: 'We gaan hem veel zien'
13.45Bosz steekt loftrompet over PSV-uitblinker: 'Hij heeft gif in z'n flikker'
13.45Debuut bij PSV lonkt: Malacia voor het eerst in wedstrijdselectie
13.32Heerlijke affiches in kwartfinales Women's Champions League
13.23Ancelotti heeft maling aan uithaal Tebas: 'Hier is niemand gek geworden'
13.20Uneken bij eerste elftal PSV na mislukte jacht op spits: 'Hij heeft de kwaliteiten'
13.18'Real Madrid overweegt monstertransfer van Vinícius door opmars Mbappé'
13.15Kluivert gekroond tot speler van de maand na indrukwekkende cijfers
13.10Sensationeel: Quick Boys slaat met hogeschoolvoetbal keihard toe tegen AZ
13.10Stewart hoopt op transfervrije spits voor PSV: 'Je gaat actief op zoek'
13.05Salah-Eddine belde met Rensch: 'Als de mogelijkheid er is, moet je komen'
12.57Oplossing voor het Pepi-probleem: Bosz haalt Uneken naar eerste elftal
12.56Malacia kan voor PSV debuteren tegen Willem II, geen Ledezma
12.56Malacia kan voor PSV debuteren tegen Willem II
12.54Voormalig PSV-verdediger Van den Dungen overleden
12.40Klap voor PSV: Ricardo Pepi komt dit seizoen helemaal niet meer in actie
12.28Pepi dit seizoen niet meer in actie voor PSV
12.25FC Twente moet weer boete betalen aan UEFA: 'Doen alles om daders op te sporen'
12.25Pepi komt dit seizoen niet meer in actie
12.15'Zeven aflopende contracten bij PSV: vertrek van meerdere spelers hangt in lucht'
12.15Van Nistelrooij in FA Cup tegen oude ploeg: 'Speciaal om terug te keren'
12.13Ontketende Kluivert troeft Gakpo af en is Speler van de Maand
12.13Kluivert houdt tastbare herinnering over aan maand januari
12.10Ramos (38) vervolgt carrière in Mexico, hij voetbalde in mei voor het laatst
12.01Lets ontzag voor Henderson: 'Kan ik mooi aan mijn kleinkinderen vertellen'
11.53Van Dijk drukt hardnekkige geruchten de kop in: 'Wie anders beweert, zit mis'
11.51Ook Slot buigt voor Van Dijk: 'Hij was geweldig'
11.50Harde landing voor Moder bij Feyenoord: 'Staan beetje laag in de competitie'
11.40Salah-Eddine kiest voor rugnummer 34: 'Het is voor Nouri'
11.39RKC haalt keeper op transfervrije basis terug
11.30Dolend Feyenoord moet tegen Sparta oppassen voor vijfde uitglijder op rij
11.24Van der Gijp haalt uit na PSV - Feyenoord: 'Ik bedoel, kom op man!'
11.15Roma schrijft dure Twente-aankoop Salah-Eddine niet in voor Europa League
11.13Bayern München voert 'lastige' contractgesprekken met Kimmich
Resultaten x
Binnenland

Interview Vitesse-speler Matus Bero: "Ik raad elke jonge buitenlandse speler Nederland aan"

Ruim anderhalf jaar voetbalt Matus Bero in Nederland. De middenvelder van Vitesse voelt zich er thuis. Een gevoel dat wordt versterkt doordat vriendin Klaudia en hond Jimmy mee zijn gekomen. "Het landschap en de mensen lijken op die in Slowakije."

29-02-2020 14:00 door Sander Berends

Dat vertelt de Slowaakse international in de nieuwe editie van ELF Voetbal, die twee weken geleden is verschenen. We gingen wandelen met de speler, zijn vriendin en Franse buldog Jimmy in hun woonplaats Oosterbeek. Na een tweejarig verblijf in het Turkse Trabzon vormde Gelderland een welkome nieuwe bestemming. "Trabzonspor heeft een geweldig stadion", vervolgt Bero in ELF Voetbal. "In mijn ogen het mooiste van Turkije. In de winter wordt het niet kouder dan vijftien graden. Maar ga in Trabzon maar eens naar een winkel en probeer iets te bestellen."

Communiceren

"Niemand spreekt Engels. Ik heb zo snel mogelijk Turks moeten leren om te kunnen communiceren met mijn teamgenoten of boodschappen te kunnen doen. Klaudia had het daar nog lastiger mee. Hier spreekt iedereen Engels. Nederlandse les nemen is niet nodig." Op voetbalgebied kende hij in Turkije een sterk eerste jaar. "Onder trainer Ersun Yanal. Fijne man."

"In het tweede seizoen stonden er drie verschillende trainers voor de groep. Ik speelde nauwelijks. Toen ik naar Nederland kon, betekende dat een mooie uitkomst. Ik raad het elke jonge buitenlandse speler aan. Talenten krijgen een kans en het voetbal is aanvallend, technisch. In Turkije keken trainers met name naar het fysieke aspect. Ook speelt ervaring een belangrijke rol. Veel clubs hebben oude selecties."

Róbert Bozenik

In ELF Voetbal spreekt Bero ook over zijn vriendschap met Vyacheslav Karavaev, over Feyenoord-aanwinst Róbert Bozenik, de kansen van Slowakije om het EK te halen, maar vooral over zijn hond Jimmy. "Als we thuiskomen en hij zit onder de tafel, dan weten we dat er iets mis is." Ook heeft zijn vriendin Klaudia ooit 's nachts twee kilometer door Trencin achter Jimmy aan gerend. Waarom? Dat is ook te lezen in het interview.

In ELF Voetbal 2 verder drie Nederlandse oud-spelers van Liverpool over het succes van de huidige ploeg, PSV-talent Cody Gakpo over zijn inspiratiebronnen, het verhaal over de keuze van Ajax-back Sergino Dest voor Team USA, we gingen op bezoek bij Alireza Jahanbakhsh in Brighton (& Hove Albion) en Bram Nuytinck in Udine(se) en bij de Peruvianen van FC Emmen, Sergio Peña en Miguel Araujo. We spraken met Arsenal-legend Tony Adams over zijn liefde voor Feyenoord, met het Limburgse talent Xavier Mbuyamba over zijn transfer naar FC Barcelona en tekenden het opvallende levensverhaal van tienerster Ansu Fati op.

ELF Voetbal ligt in de winkelschappen voor 5,50 euro. Nog gemakkelijker is het afsluiten van een abonnement. Dat is zo gebeurd. Klik hier en zoek je eigen welkomstgeschenk uit.




Aanmelden
hoe is het met..? Laatste: Hoe is het met..Gerónimo Rulli?
transfergeruchten Laatste: Wat kan Brian Brobbey verwachten van een overstap naar West Ham United?
superelf Laatste: Superelf Kees Kwakman, Volendamse karaktervoetballer
jukebox Laatste: DE JUKEBOX: Carlens Arcus (Vitesse)
avonturiers Laatste: Freek Schipper mag zich een Chinese local noemen: “Fans riepen telkens ‘hipet’, bleek dat mijn Chinese naam”
kleedkamerhumor Laatste: Etienne Vaessen, grappenmaker bij RKC Waalwijk: "Je ziet het bijvoorbeeld aan de grijns op m’n gezicht"
cultheld Laatste: Iván Campo: Koninklijke kelderklasser
voetballer x Laatste: Voetballer X: "Ik heb gracieuze trainers zien veranderen in beulen"
Privacyverklaring
X <

Wat is jouw leeftijd?

Om content en uitingen over online kansspelen volgens wet- en regelgeving te tonen, willen we zeker weten dat je oud genoeg bent. Je kan hoe dan ook onze website bezoeken.

24 jaar of ouder
Jonger dan 24 jaar

Door je keuze te maken bevestig je dat je je bewust bent van de risico’s van online kansspelen en dat je momenteel niet bent uitgesloten van deelname aan kansspelen bij online kansspelaanbieders.