Laatste nieuws
21.50Aan Twente verhuurde Ajax-back verrast achter piano: 'Geen doorsnee voetballer'
21.50Spelers van FC Barcelona woedend: Pedri eist onderzoek van de UEFA
21.47VI Live: Paris Saint-Germain gaat rusten met voorsprong
21.36Schitterend doelpunt: Ruiz zet Paris Saint-Germain op voorsprong in return
21.30Van Bronckhorst 'geniet' in CL: 'Alles gaat door elkaar heen, met structuur'
21.30Praat mee op VP: Ruiz haalt fantastisch uit, PSG leidt tegen Arsenal
21.27VI Live: Paris Saint-Germain komt op voorsprong tegen Arsenal
21.25Spelers van FC Barcelona woedend: Pedri eist onderzoek van de UEFA
21.18Ajax is concurrentie te slim af en strikt talent van PSG
21.18Ajax is iedereen te slim af en strikt talent van PSG
21.08VI Live: Arsenal krijgt levensgrote kansen in openingsfase
21.00'Wirtz stelt Europese top teleur en zet zinnen op één club'
21.00VI Live: PSG en Arsenal begonnen aan tweede halve finale
20.58Janssen en Van Bronckhorst zien 'zwakke plek' Donnarumma: 'Hij is weifelend'
20.49Gavi uit frustratie na CL-exit: 'Ze waren bang voor ons'
20.49Gavi uit frustratie na CL-exit: 'Ze wilden niet dat we de finale zouden halen'
20.44'Real Madrid gaat toch voor Huijsen en zet twee Fransen in de wachtkamer'
20.17Buitenspel: Inter-spits sneert naar Yamal, heeft spijt en is dan poeslief
20.10'Uitblinker' klaar voor volgende stap bij Ajax: 'Aangetoond dat hij een leider is'
20.06Laporta over pijnlijke Barça-uitschakeling: 'Vooral omdat arbitrage tegen ons was'
19.45'Trots' Ajax strikt PSG-spits: 'Ondanks interesse van internationale topclubs'
19.44Basisplek voor teruggekeerde Timber in kraker van Arsenal bij PSG
19.40'Heerenveen kan transfervrij vertrek naar club van Klaiber niet voorkomen'
19.40VI Live: Dembélé op de bank bij Paris Saint-Germain
19.40VI Live: basisplaats voor Timber bij Arsenal
19.38Postecoglou over Wenger-teksten: 'Spurs doet gekke dingen met mensen'
19.33CL-eliminatie dreunt na bij Barça: 'Vooral omdat de arbitrage ons heeft benadeeld'
19.25'Ajax en Feyenoord intensiveren interesse: scouts naar Turkije'
19.24Supporters Club Brugge niet welkom bij Anderlecht na rellen tijdens bekerfinale
18.55PEC krijgt 'goedkeuring' van oude bekende: 'Je kunt op hem bouwen'
18.50Bergwijn hoort niet kloppende bewering van Koeman: 'En ik ga ook niemand bellen'
18.30Boskamp neemt Hancko onder de loep bij Feyenoord: 'Dan denk ik: godverdomme man'
18.30Arsenal en PSG willen Inter in finale treffen, Engelsen moeten stunten in Parijs
18.13Salah gunt PSG de Champions League: 'Ik zei tegen ze: win die beker dit keer'
18.08Trabzonspor-directeur weerlegt Klaassen-geruchten
Resultaten x
Binnenland

Interview Jan Stekelenburg en zoons Maarten, Jeroen en Milan: "Allemaal hebben we eens in een inspreekhokje geslapen"

Een enkele keer realiseert Jan Stekelenburg (80) het zich. Het unieke gegeven dat zijn drie zoons allemaal in de voetsporen van de voormalig presentator en commentator van NOS Studio Sport zijn getreden en bekend zijn bij het voetbalpubliek. Oudste zoon Maarten (48) als voetbaltrainer en (assistent-)bondscoach, middelste zoon Jeroen (47) als Oranje-volger en verslaggever van de NOS en jongste zoon Milan van Dongen (33) als presentator en tevens reporter van ESPN.

24-12-2021 14:00 door Sander Berends

"Het mooiste aan ons gezin is dat we aardige mensen zijn, hoor ik van anderen. Ik kan me niet herinneren dat we ooit onderling ruzie hebben gehad en van jaloezie is geen sprake", vertelt oudste zoon Maarten Stekelenburg over de hechte familieband die tijdens het interview, te lezen in ELF Voetbal nummer 12 die hier snel en gemakkelijk online is te bestellen, herhaaldelijk naar voren komt. Met de drie zoons en nestor Jan spraken we af in een eetcafé in Amsterdam Oud-Zuid, vlak bij het Olympisch Stadion. "We hebben geen anderen nodig om ons best te doen."

Normaal doen

"Die motivatie leveren we zelf. Als we moeten rennen, moet dat maar." Jan: "Ik heb altijd tegen mijn zoons gezegd dat ze zichzelf moeten blijven. En dat ze normaal moeten doen. Ze moeten zich niet anders gedragen, omdat ze met hun kop op televisie zijn."

Officieel ging vader Jan op zijn 62ste met pensioen. Maar stilzitten is niets voor de Vinkevener, sinds 1968 werkzaam voor Studio Sport. "Afgelopen augustus werkte ik nog achttien dagen bij de NOS tijdens de Olympische Spelen. In september nog zes dagen. Ik werd ingehuurd als freelancer, omdat er te weinig krachten beschikbaar waren." Stekelenburg senior bleef altijd freelancer. "Ik heb nooit overwogen om mijn baan als gymdocent en conrector en later rector op te geven en in dienst te treden van de NOS. De combinatie deed me juist goed. Van de leerlingen kreeg ik altijd leuke reacties."

Zelden thuis

"Ze vonden het stoer. Ik maakte lange dagen. Was zelden thuis. Mijn zoons weten niet anders. Op zaterdag gingen ze met me mee. Op zondag ook vaak." Milan: "Na mijn voetbalwedstrijd op zaterdag was het snel de auto in, op weg naar het voetbal van Maarten en/of Jeroen. Vervolgens nog naar een volleybalwedstrijd of een rally. Daarna door naar de studio in Hilversum. Allemaal hebben we eens in een inspreekhokje geslapen. Op de grond. Tot vader klaar was en we rond middernacht naar huis gingen." Maarten: "Ik herinner me ook dat we ons vaak in de auto omkleedden, omdat ik eerst bij Jeroen was gaan kijken en hij daarna meeging naar mijn wedstrijd. Het was altijd spannend of we op tijd kwamen. Het lukte telkens op het nippertje."

In het artikel in ELF Voetbal nummer 12 is verder te lezen welk gezamenlijk sportuitstapje vader en zoons jaarlijks trachten te ondernemen, hoe vader Jan onverwacht zijn debuut maakte als commentator tijdens de WK 1978-wedstrijd tussen Nederland en Iran, de befaamde Olympische volleybalfinale van 1996, opvallende buitenlandse trips, de voetbalcarrière van het viertal, bij welke club Maarten bijna een profcontract afdwong, de reden waarom Jeroen plotseling wilde stoppen als Oranje-volger, een gezamenlijke opdracht bij de rechtbank, de vuurdoop van Milan tijdens de Olympische Spelen van 2008, problemen met lengtes en programmering van samenvattingen, samenwerkingen tussen vader en zoon, zenuwen bij interviews en een legendarisch interview tijdens de Spelen van 1984.

Het artikel met vader Jan Stekelenburg en zijn drie zoons is te lezen in ELF Voetbal nummer 12. Daarin ook het tragische verhaal van FC Groningen-verdediger Bart van Hintum en zijn dochter Chloé, we gingen op bezoek bij trainer Peter Hyballa in München, bij de drie Nederlanders van SpVgg Greuther Fürth in Beieren en bij Rick Karsdorp in Rome. We spraken met Marcos Senesi van Feyenoord over inburgeren in Nederland, met Lucas Moura over zijn hattrick in de halve finale van de Champions League tegen Ajax, met Sparta-doelman Benjamin van Leer over zijn maaltijdbezorgdienst, met oud-Ajax en FC Utrecht-speler John O'Brien die nu als psycholoog door het leven gaat en met 101-voudig Oranje-international Phillip Cocu blikken we teruguit en vooruit. Ook een interview met Cambuur-talent Jhondly van der Meer die op zijn zesde werd geadopteerd en nu international is van Haïti. Daarnaast een overzicht van de grootste omkoopschandalen in de historie, als talent spraken we Ringo Meerveld van Willem II en de Superelf namen we door met Henny Meijer.

ELF Voetbal nummer 12 is afgelopen maand verschenen. De editie kan ook online via deze link worden besteld. Snel en gemakkelijk. Binnen twee à drie dagen in huis. Een abonnement nemen is helemaal handig. Elke editie automatisch thuisbezorgd. Vind daarvoor via deze link de benodigde informatie. Zoek je eigen welkomstgeschenk uit. Veel leesplezier!




Aanmelden
transfergeruchten Laatste: Deze topspelers zijn komende zomer transfervrij
hoe is het met..? Laatste: Hoe is het met.. Nicolas Kühn?
kleedkamerhumor Laatste: Alexander Büttner, grappenmaker bij Vitesse: "Als ik me verveel pak ik er een rolletje tape bij"
superelf Laatste: Superelf Willem Janssen, Limburgse verbinder
jukebox Laatste: DE JUKEBOX: Carlens Arcus (Vitesse)
avonturiers Laatste: Freek Schipper mag zich een Chinese local noemen: “Fans riepen telkens ‘hipet’, bleek dat mijn Chinese naam”
cultheld Laatste: Iván Campo: Koninklijke kelderklasser
voetballer x Laatste: Voetballer X: "Ik heb gracieuze trainers zien veranderen in beulen"
Privacyverklaring
X <

Wat is jouw leeftijd?

Om content en uitingen over online kansspelen volgens wet- en regelgeving te tonen, willen we zeker weten dat je oud genoeg bent. Je kan hoe dan ook onze website bezoeken.

24 jaar of ouder
Jonger dan 24 jaar

Door je keuze te maken bevestig je dat je je bewust bent van de risico’s van online kansspelen en dat je momenteel niet bent uitgesloten van deelname aan kansspelen bij online kansspelaanbieders.