Laatste nieuws
15.05Alex Kroes komt met zeer duidelijke reactie op omstreden besluit Farioli
15.05Programma en stand eredivisie | Dit zijn alle wedstrijden in speelronde 26
15.03Feyenoord-drietal traint weer mee: ‘Morgen kijken of en hoe lang ze kunnen spelen’
14.55Keuken Kampioen Divisie-club aast op terugkeer: 'We horen gewoon in de Eredivisie'
14.55Bosz schudt zijn hoofd: 'Niet beschikbaar tegen RKC, mogelijk wel tegen Ajax'
14.45Van Persie baalt van absentie Hancko in 'sleutelduel' met FC Twente
14.40Reiziger kiest 24 spelers voor Jong Oranje: geen Ihattaren, debuut voor Bogarde
14.37Kluivert haalt Go Ahead-verdediger bij nationale ploeg Indonesië
14.36Kwartet voor vrouwen Chelsea en City: in dertien dagen vier keer tegen elkaar
14.20Perez en Vink zien Ajacied van 'tien miljoen' door ijs zakken: 'Kan echt wel wat'
14.15VP-Voetbalkantine: 'Het is goed dat Koeman De Ligt alsnog bij Oranje haalt'
14.15FCUpdate in het kort: Reiziger haalt één debutant bij selectie Jong Oranje
14.05Tachtig interlands en toch dolblij: Tuchel over gesprek met Henderson
14.05Kraay acht Ajax-speler klaar voor Europese top: 'Wat mij betreft onomstreden'
14.05Sadílek terug in Tsjechische selectie, Moder geselecteerd voor Polen
13.58Laatkomer Saibari keert terug in wedstrijdselectie PSV: 'De groep moet hem helpen'
13.55PSV zonder Mauro Júnior, vraagteken achter Schouten en Ledezma
13.45AZ heeft geen rust nodig in aanloop naar Ajax: 'Dat is niks nieuws'
13.39Medische update PSV: Mauro Junior ontbreekt
13.20'Prime' Sneijder maakt heel veel indruk bij Inter: 'Dat is niet normaal...'
13.15Dit valt er voor Oranje te halen in de Nations League
13.15Engelse pers velt oordeel over Zirkzee en De Ligt na Europa League-overwinning
13.13Veelbesproken arbiter geeft uitleg na afgekeurde Atlético-pingel: 'Was 99% zeker'
13.04Hoe doet PSV het historisch gezien in Waalwijk?
13.00Farioli komt met uitleg over systeemwijziging: 'Dan betalen we de prijs'
12.57'Kerkez hoog op lijstje Slot, twijfels over verlenging Van Dijk'
12.56Slot opnieuw gevraagd naar Liverpool-toekomst Van Dijk: 'Wat ik wel weet...'
12.55Van Aké tot Zirkzee: de meest opvallende afwezigen bij het Nederlands elftal
12.55De Ligt vervangt geblesseerde De Vrij bij Oranje, Taylor en Depay keren terug
12.54Wedstrijd onder leiding van Manschot
12.47Ajacieden zien niks positiefs in Europese uitschakeling: 'Niet waar ik aan denk'
12.40Koeman maakt definitieve selectie Oranje bekend: 24 namen, Memphis terug
12.34Memphis en Taylor terug bij Oranje, De Ligt alsnog opgeroepen
12.30Tuchel verklaart Engeland-rentree Henderson: 'Een belangrijk stuk in onze puzzel'
12.30Ajax-fans verdeeld over prioriteit: 'Europa League toch aardig belangrijk'
Resultaten x
Binnenland

Derbyweekend in Spanje: een strijd in Madrid & de Derbi Barceloní

We maken ons weer op voor een heerlijk voetbalweekend. In Spanje staan er dit weekeinde twee derby's op het programma. Op zaterdag neemt Atlético Madrid het in eigen huis op tegen Getafe CF en op zondag vechten RCD Espanyol en FC Barcelona om de eer van de stad. 

10-02-2022 15:30 door Mike Bogaard

Atlético Madrid tegen Getafe CF, een burenruzie in Madrid

Er staan een aantal verhitte voetbalderby's op de Spaanse voetbalkalender. Denk bijvoorbeeld aan El derby Madrileño tussen Real Madrid en Atlético Madrid. Ook El Clasico, misschien wel de grootste wedstrijd in het mondiale voetbal, kunnen we natuurlijk niet vergeten. Maar er zijn nog meer onderlinge burenruzies die op het veld worden uitgevochten. Op dit moment spelen er vier clubs uit Madrid in de La Liga. Twee daarvan treffen elkaar dit weekend, en voor beiden staat er veel op het spel!

Atlético Madrid zal zich moeten revancheren van een blamage tegen FC Barcelona. De ploeg van Diego Simeone verloor afgelopen week met maar liefst 4-2 van de mannen uit Barcelona. Om aansluiting bij de top te houden, moet Atlético Madrid de drie punten in huis houden. Dat moet eigenlijk geen probleem zijn tegen laagvlieger Getafe CF. 

Getafe geeft zich echter niet makkelijk gewonnen. De derde club van Madrid staat namelijk vlak boven de degradatiestreep, onder de Madrileense concurrent Rayo Vallecano. De angstgegner van Ajax heeft alle punten hard nodig en met wat extra acteerlessen wordt het vast weer een wedstrijd om van te janken. 

De Derbi Barceloní, kan FC Barcelona de goede vorm vasthouden? 

Waar concurrent Atlético in uiterst slechte vorm verkeert, geldt dat voor Barcelona niet. De klas van meester Xavi is uitermate goed uit de winterstop gekomen. De nieuwe toevoegingen waren in hun eerste wedstrijd meteen van waarde. Adama Traoré, Ferran Torres én Dani Alves stonden allemaal in de basis. Laatstgenoemde maakte de wedstrijd niet helemaal af. Na 69 minuten én een doelpunt op zak mocht Alves met rood gaan douchen. Na een lange tijd sprankelde FC Barcelona weer. Weten ze hun top 4-positie te verstevigen met een tweede overwinning op rij?

Als het aan Espanyol ligt niet. Voor de tweede club uit Barcelona is dit dé wedstrijd van het seizoen. In eigen huis, stadion uitverkocht, zondagavond, er is geen beter moment om je grote broer een lesje te leren. Bovendien wilt Espanyol niet opnieuw een jaar in de Segunda Division spelen, dus alle punten zijn welkom. 




Aanmelden
hoe is het met..? Laatste: Hoe is het met... Georginio Wijnaldum?
superelf Laatste: Superelf Willem Janssen, Limburgse verbinder
transfergeruchten Laatste: Wat kan Brian Brobbey verwachten van een overstap naar West Ham United?
jukebox Laatste: DE JUKEBOX: Carlens Arcus (Vitesse)
avonturiers Laatste: Freek Schipper mag zich een Chinese local noemen: “Fans riepen telkens ‘hipet’, bleek dat mijn Chinese naam”
kleedkamerhumor Laatste: Etienne Vaessen, grappenmaker bij RKC Waalwijk: "Je ziet het bijvoorbeeld aan de grijns op m’n gezicht"
cultheld Laatste: Iván Campo: Koninklijke kelderklasser
voetballer x Laatste: Voetballer X: "Ik heb gracieuze trainers zien veranderen in beulen"
Privacyverklaring
X <

Wat is jouw leeftijd?

Om content en uitingen over online kansspelen volgens wet- en regelgeving te tonen, willen we zeker weten dat je oud genoeg bent. Je kan hoe dan ook onze website bezoeken.

24 jaar of ouder
Jonger dan 24 jaar

Door je keuze te maken bevestig je dat je je bewust bent van de risico’s van online kansspelen en dat je momenteel niet bent uitgesloten van deelname aan kansspelen bij online kansspelaanbieders.