Laatste nieuws
04.20Grote vraagtekens bij trainersduo Ajax: 'Niet onmogelijk, maar ik geloof daar niet in'

Gisteren

23.59'Klotegevoel' bij Willem II na eerste finale tegen Telstar: 'Dat is niet best'
23.57El Kachati speelde zijn laatste thuiswedstrijd voor Telstar: 'Naar de Eredivisie'
23.50Moeilijke opgave voor Heitinga en Keizer: 'Moeten het nog beter doen dan Farioli'
23.45AC Milan bevestigt vertrek Conceição en maakt weg vrij voor oude bekende
23.29Koeman krijgt veeg uit de pan door Steijn-absentie: 'Zal die effe gek zijn'
23.25Reims degradeert paar dagen na verloren bekerfinale uit Ligue 1
23.20Correia met veel vertrouwen richting de return: 'Dat maakt helemaal niks uit'
23.19Jong Oranje-spits niet tevreden over seizoen: 'Had er dertig moeten prikken'
23.15Grote vraagtekens bij trainersduo Ajax: 'Niet onmogelijk, maar ik geloof daar niet in'
23.01Willem II haalt opgelucht adem: 'Werden helemaal weggetikt hier'
23.01Braziliaanse samba in de woonkamer: Paixão gooit de heupen los op TikTok
22.55Groot nieuws uit Napels: na onrust eindelijk duidelijkheid over toekomst Conte
22.31Iniesta hoopt dat oude bekende Champions League wint: 'Geweldig persoon'
22.30Tevredenheid bij Telstar na remise tegen Willem II: 'Hier had je voor getekend'
22.26Daar is de bevestiging: AC Milan neemt na vijf maanden afscheid van trainer
22.22Napoli-voorzitter bevestigt: kampioenenmaker Conte blijft toch aan
22.15NEC versterkt directie met Rini Coolen
22.14Madueke rapt erop los bij Chelsea-festiviteiten na Conference League-zege
21.51Telstar en Willem II in evenwicht in eerste finaleduel om plaats in eredivisie
21.51Alles nog open: Telstar en Willem II spelen gelijk in enerverende eerste finale
21.50Telstar en Willem II bewaren play-offbeslissing voor return in Tilburg
21.50Vermakelijke eerste play-offfinale tussen Telstar en Willem II krijgt geen winnaar
21.39'Farioli na veelbesproken Ajax-exit in gesprek met nieuwe club'
21.35Bizarre eigen goal laat Willem II zweten in play-offfinale tegen Telstar
21.09'Ajax-terugkeer Eriksen steeds verder weg, tweede Spaanse optie dient zich aan'
20.58'Rangers sprak met Farioli, Manchester City denkt aan Lijnders'
20.55Overmars, Ulderink en co. grijpen naast Europees ticket met Antwerp na nederlaag
20.55NAC-back Valerius wees Antwerp af, interesse uit Premier League
20.40Geen Europees voetbal voor Antwerp van Overmars en Ulderink na bizar slotstuk
20.40Overmars en Ulderink grijpen na bizar slotstuk naast Europees voetbal met Antwerp
20.28Oordeel zelf: Willem II op voorsprong via Meerveld na duw aan adres Telstar
20.24Wild gerucht: Ajax aast op bekende, ook Lille, Burnley en Leeds geïnteresseerd
20.23Jans weet voor 99 procent zeker dat hij bij Utrecht zijn carrière wil afsluiten
20.07Man Utd-aanvaller Amad bijt van zich af na beledigingen tijdens tour door Azië
Resultaten x
Binnenland

Deze talenten laten de topclubs in de Eredivisie gratis vertrekken

Clubs uit de kelder van de Eredivisie en de Eerste Divisie pikken elk seizoen weer de spelers op die het bij de topclubs net niet redden. Ook dit seizoen laten AZ, Ajax, Feyenoord en PSV weer een handjevol spelers uit de beloftenelftallen gratis vertrekken. Dit zijn de buitenkansjes van deze transferzomer.

26-04-2022 13:42 door Thijs de Bruijn

Ajax

Nordin Musampa heeft zijn voetbalnaam meezitten. Hij gaat echter, in tegenstelling tot zijn vader, niet debuteren in het eerste van Ajax. De verdediger, die dit seizoen bijna alles speelde in de Keuken Kampioen Divisie, verkast na de zomer naar FC Groningen. De club pikte vorig seizoen ook al Neraysho Kasanwirjo gratis op, met succes, uit de Ajax-jeugd

Rio Hillen speelt de laatste weken steeds vaker in de basiself. Toch werd de negentienjarige jeugdinternational nog niet beloond met een contractverlenging. De centrale verdediger loopt uit zijn contract bij Ajax, maar lijkt voor de toekomst een versterking voor bijna alle Nederlandse clubs.

Steven van der Sloot zit al een tijdje bij de selectie van Jong Ajax. De negentienjarige rechtsback kon in de voorbije seizoenen, door de hevige concurrentie op zijn positie, echter geen basisplaats veroveren. Nu de jeugdinternational uit zijn contract loopt is hij deze zomer gratis op te pikken.

Gibson Yah is pas achttien jaar oud en komt pas net kijken bij Jong Ajax in de Keuken Kampioen Divisie. Dit seizoen doet hij het voornamelijk met invalbeurten. Toch lijkt het erop dat Yah de kans nooit gaat krijgen. De middenvelder zag zijn contract niet verlengd worden. Clubs uit de Keuken Kampioen Divisie zullen zich maar wat graag versterken met het talent.

PSV

Cheick Touré kon lange tijd over een toptalentstatus beschikken. Toch kwam het er bij zowel Feyenoord als PSV niet echt uit. Hoewel de 21-jarige vleugelaanvaller dit seizoen een vaste naam was bij Jong PSV, is zijn tijd in Eindhoven voorbij.

De 21-jarige Nigel Thomas maakt ook geen aanspraak op speeltijd in het eerste elftal van PSV. De aanvaller, die uitkomt voor Curaçao, speelde meer dan vijftig duels voor de PSV-beloften, maar zal zijn doorbraak in de Eredivisie bij een andere club waar moeten gaan maken.

Van Shurandy Sambo werd altijd veel verwacht bij PSV. Dit seizoen zou hij ook basisspeler zijn bij Jong PSV, maar de twintigjarige vleugelverdediger staat al het hele seizoen aan de kant met een blessure. Zijn contract werd daardoor nog niet verlengd. Mocht dat zo blijven, dan is Sambo een buitenkansje voor veel clubs.

De 23-jarige Nathan Markelo kon het vorig seizoen op huurbasis bij FC Twente niet waarmaken. Toch speelt de voormalig speler van Everton nu een uitstekend seizoen bij Jong PSV. Vanwege zijn leeftijd verlengen ze Markelo nu bij PSV niet, waardoor de vleugelverdediger nu zal mikken op een terugkeer in de Eredivisie.

Als Belgisch jeugdinternational werd Yunus Bahadir aangetrokken door PSV. Het is echter alweer een tijdje geleden dat Bahadir zijn laatste jeugdinterland speelde. De negentienjarige rechtsback speelt slechts sporadisch voor de beloften van de Eindhovenaren en zal komende zomer op zoek gaan naar een nieuwe werkgever.

Feyenoord

Op huurbasis bij RKC heeft Achraf El Bouchataoui zijn basisplaats verloren. Genoeg reden voor Feyenoord om niet verder door te gaan met de 21-jarige middenvelder. Voor Achraf El Bouchataoui nu de taak om op zoek te gaan naar een club die wel bij hem past.

Ömer Gündüz is al een tijdje één van de betere spelers in de Feyenoord-jeugd. Toch beginnen de jaren te tellen en is de middenvelder nu alweer 21. Het talent zal door menig club in de Keuken Kampioen Divisie benaderd gaan worden.

Sven Zitman zal het eerste elftal van Feyenoord ook nooit halen. Alhoewel hij ook in bijna alle jeugdelftallen basisspeler was, heeft Zitman niet de kwaliteiten om door te stoten naar de Eredivisie. Ook de twintigjarige middenvelder zal interessant zijn voor clubs uit de Eerste Divisie.

Sam Pak heeft zijn transfer al bijna te pakken. De doelman die in Rotterdam uit zijn contract loopt is op proef bij NAC Breda, dat de goalie graag gratis in zou lijven.

AZ

Mohamed Taabouni staat al jaren te boek als één van de pareltjes van de AZ-opleiding. De inmiddels twintigjarige middenvelder krijgt echter maar niet de kans in het eerste elftal. AZ is al tijden in gesprek met de middenvelder, maar Taabouni verlengde nog niet. Zijn geduld raakt op. Mocht hij inderdaad vertrekken, dan zullen er vele kapers op de kust zijn.

Robin Lathouwers zag zijn contract ook nog altijd niet verlengd worden. De 22-jarige rechtsback, die dit seizoen vrijwel alles speelt, ziet zijn kansen om door te breken bij AZ langzaam vervagen.

Verdedigende middenvelder Bram Franken heeft al te horen gekregen dat hij mag vertrekken uit Alkmaar. De defensieve middenvelder, die tevens een aantal jeugdinterlands achter zijn naam heeft staan, kwam dit seizoen nog regelmatig in actie, maar AZ heeft geen plan meer voor de 21-jarige middenvelder.

Richonell Margaret wees ooit Manchester City af voor AZ. Toch pakte zijn samenwerking met AZ minder goed uit dan verwacht. Margaret is nu op 21-jarige leeftijd aan een matige uitleenbeurt bezig bij TOP Oss, waardoor AZ genoeg heeft gezien. Margaret mag vertrekken.

Tot slot mag ook de 21-jarige rechtsback Fons Gemmel vertrekken. De verdediger speelde zo nu en dan zijn wedstrijden mee in de Keuken Kampioen Divisie, maar de kwaliteiten voor de Eredivisie heeft hij simpelweg nog niet. Mogelijk zijn clubs in de Eerste Divisie wel geïnteresseerd in de back.

 




Aanmelden
hoe is het met..? Laatste: Hoe is het met...Hakim Ziyech?
superelf Laatste: SuperELF Ben Rienstra, veelzijdige middenvelder
transfergeruchten Laatste: Deze topspelers zijn komende zomer transfervrij
kleedkamerhumor Laatste: Alexander Büttner, grappenmaker bij Vitesse: "Als ik me verveel pak ik er een rolletje tape bij"
jukebox Laatste: DE JUKEBOX: Carlens Arcus (Vitesse)
avonturiers Laatste: Freek Schipper mag zich een Chinese local noemen: “Fans riepen telkens ‘hipet’, bleek dat mijn Chinese naam”
cultheld Laatste: Iván Campo: Koninklijke kelderklasser
voetballer x Laatste: Voetballer X: "Ik heb gracieuze trainers zien veranderen in beulen"
Privacyverklaring
X <

Wat is jouw leeftijd?

Om content en uitingen over online kansspelen volgens wet- en regelgeving te tonen, willen we zeker weten dat je oud genoeg bent. Je kan hoe dan ook onze website bezoeken.

24 jaar of ouder
Jonger dan 24 jaar

Door je keuze te maken bevestig je dat je je bewust bent van de risico’s van online kansspelen en dat je momenteel niet bent uitgesloten van deelname aan kansspelen bij online kansspelaanbieders.