Laatste nieuws
01.05Bram Moszkowicz reageert op clash met Johan Derksen in Vandaag Inside
00.30Kicker: Leverkusen kiest voor Ten Hag, gesprekken reeds vergevorderd

Gisteren

23.55De Bruyne lijkt weer ongenoegen over City-besluit te uiten: 'Kan hier nog spelen'
23.55Gesteund door miljardair promoveert Paris FC naar Ligue 1, Europese top volgende doel
23.50Overzicht: degradanten en promovendi in Europa op een rij
23.45Alleen FC Volendam promoveerde vaker naar de Eredivisie dan Excelsior
23.35Excelsior heeft op promotie-avond ook oog voor stoppende verzorger
23.35Mooi eerbetoon bij Excelsior: 'Hij loopt hier al 85 jaar rond'
23.35City doet goede zaken in strijd om Champions League met benauwde zege op Wolves
23.35Excelsior na één seizoen terug in eredivisie, promotiefeest na 5-0 zege op Jong PSV
23.10Inmenging Red Bull sorteert effect: Paris FC promoveert naar Ligue 1
23.10'Turkse club toont verregaande interesse in Ajax-middenvelder'
23.05Perez na transferstrijd rond FC Utrecht-aanwinst: 'Twente nu blij'
23.00De Bruyne in afscheidstournee van grote waarde voor Manchester City
22.50Live Transfers: Amerikaanse club zet zinnen op Müller, Itakura wil naar Engeland
22.45Het feest barst los in Kralingen: Excelsior promoveert naar de Eredivisie
22.40'Vijfde vertrekker lijkt bekend: PSV weet transfervrij afscheid niet te voorkomen'
22.37Groot feest bij Excelsior na promotie: 'Heb mezelf net helemaal laten gaan'
22.35Gemiste kansen Boadu doen pijn: degradatie Bochum nabij
22.15Excelsior stelt promotie veilig en keert terug in Eredivisie, ADO onderuit
22.12Zinderende apotheose tussen Emmen en Telstar, De Graafschap zeker van play-offs
22.10PSV moet rekening houden met vertrek Ledezma
22.00Ould-Chikh evenaart assistrecord KKD, De Graafschap zeker van play-offs
22.00FCUpdate in het kort: Excelsior walst over Jong PSV heen en keert na één jaar terug in de Eredivisie
21.55Jong Ajax diep in blessuretijd ten onder in Maastricht
21.52VI Live: feest barst los na promotie Excelsior
21.51Jong PSV kansloos ten onder in promotiewedstrijd Excelsior
21.50Excelsior keert na een jaar terug in de Eredivisie op feestelijke avond
21.40Guardiola 'stopt zeker na contract bij City' en twijfelt over pensioen
21.35VI Live: Excelsior telt af naar Eredivisie-rentree
21.30Ex-coach United: 'Sindsdien 700 miljoen uitgegeven en nu significant slechter'
21.28Kramer voorspelt opmerkelijk Steijn-slachtoffer bij Feyenoord: 'Geen...'
21.22VI Live: Eredivisie kan Excelsior niet meer ontgaan na derde goal
21.18'Liverpool-aanvaller wil na seizoen om tafel over contractverlenging'
21.10Chelsea-eigenaar Boehly had geen idee wie Ruud Gullit was
Resultaten x
Binnenland

Interview Arie Haan, tweevoudig WK-finalist: "Geluk dat we in de halve finale FC Twente troffen"

Dertien WK-wedstrijden staan er achter zijn naam. Zowel in 1974 en 1978 kreeg hij na de finale de zilveren medaille omgehangen. Voor Arie Haan (73) kleeft aan beide toernooien een bijzonder verhaal. In West-Duitsland speelde hij op een voor hem volledig nieuwe positie. Vier jaar later in Argentinië knokte hij zich pas op het laatste moment in de ploeg van bondscoach Ernst Happel na enkele jaren genegeerd te zijn door voorganger George Knobel. "Aan 1978 houd ik persoonlijk betere herinneringen over."

04-11-2022 10:00 door Sander Berends

Dat Haan in 1978 opnieuw op het WK aantrad, was allerminst een zekerheid. "George Knobel volgde Rinus Michels op als bondscoach. Hij weigerde mij te selecteren. Een persoonlijke kwestie. Hij verweet me dat ik het voorgaande seizoen verantwoordelijk was voor zijn ontslag als trainer van Ajax. Toen hij later trainer was van Beerschot hebben we dat uitgesproken, want dat verhaal klopte van geen kanten", vertelt Haan in de extra dikke WK 2022 Special van ELF Voetbal, die vorige week is verschenen en via deze link ook handig online is te bestellen.

Europa Cup II

Voor aanvang van het seizoen 1977/78 gaf Haan zichzelf een heldere opdracht mee. "De Europa Cup II winnen met Anderlecht en zo mijn plek in het Nederlands elftal heroveren. We kenden het geluk in de halve finale FC Twente te treffen en twee keer te winnen. Twente trad aan met onder anderen Arnold Mühren op het middenveld. Vooraf stak ik in de krant mijn nek uit en zei ik dat ik niet begreep dat hij voor Oranje werd geselecteerd, als wisselspeler van Ajax in mijn tijd, en ik niet. Als we werden uitgeschakeld, was ik de klos. Gelukkig wonnen we en kreeg ik goede commentaren in De Telegraaf. We pakten ook de Europa Cup II door in de finale Austria Wien met 4-0 te verslaan."

"Van bondscoach Ernst Happel ontving ik weer een uitnodiging. Ik was blij als ik überhaupt mee zou mogen naar Argentinië. Na de reguliere competitie namen we met Oranje deel aan het Tournoi de Paris. De eerste ploeg speelde de halve finale tegen Paris Saint-Germain. De B-garnituur de eindstrijd tegen Club Brugge, waarvan Happel ook trainer was en dat net de finale van de Europa Cup I had verloren. Wonnen we met 7-1. Ik scoorde twee keer. Ik stond er goed op. De laatste oefeninterland in Wenen tegen Oostenrijk had ik geluk dat Willy van de Kerkhof in de rust weg moest. Een van zijn kinderen deed de communie, waardoor hij snel naar het vliegveld moest. Ik viel voor hem in en maakte de winnende 0-1."

Hakken over de sloot

Haan nam het laatste restje twijfel bij Happel weg en stond als offensieve middenvelder aan de aftrap van de eerste WK-groepswedstrijd in Mendoza tegen Iran. "Het liep niet. Na twee wedstrijden belandde ik op de tribune en keek ik toe tegen Schotland. Met de hakken over de sloot bereikten we de tweede groepsfase", waarna Haan uitlegt wat er toen binnen de spelersgroep gebeurde. Ook komen uiteraard zijn prachtige doelpunten aan bod die niet 'zomaar' vielen. De finale wordt uiteraard besproken en zijn bezoek aan het land in 2018 toen hij de Dwaze Moeders ontmoette.

Ook wordt het WK van 1974 uitgebreid besproken. Een toernooi dat hij op het laatste moment inging op een voor hem vreemde positie. Een plek waar hij slechts één oefeninterland speelde! Haan legt uit waarom. Ook over de sfeer die in de ploeg sloop, de reeks naar die eerste finale en de poppenkast van Bernd Hölzenbein. Ook komen veel anekdotes voorbij van momenten, die in de huidige voetbalwereld niet meer zijn voor te stellen. Ook vertelt Haan waarom hij Oranje aan het einde van de maand als favoriet ziet in Qatar en over zijn huidige leven. En nog veel meer.

Het volledige interview met Arie Haan is te lezen in de extra dikke WK 2022 Special van ELF Voetbal. Daarin stellen we alle 32 deelnemers op een pagina voor en zijn interviews te lezen met Matthijs de Ligt, Xavi Simons, Remko Pasveer, Ruud Gullit en blikken we met drie internationals van toen terug op de historische 1-5 zege op regerend wereldkampioen Spanje in 2014. Daarnaast komt NOS-commentator Frank Snoeks aan het woord, Oranje-buschauffeur Frans Peeters, een overzicht van het WK in rode cijfers, een van omstreden WK-shirts en het alfabet van Pelé, de enige speler die ooit drie WK's won.

De extra dikke WK 2022 Special van ELF Voetbal is bij de abonnees op de deurmat gevallen en ligt in de winkelschappen van supermarkten, boekenzaken en vele reislocaties. Denk aan Schiphol, Eindhoven Airport en Rotterdam Airport. Daarnaast is de editie online gemakkelijk te bestellen. Via deze link snel gedaan. Een abonnement nemen is helemaal handig. Elke editie automatisch in de brievenbus. Via deze link zo afgesloten. Zoek je welkomstgeschenk uit. Veel leesplezier!




Aanmelden
transfergeruchten Laatste: Waar ligt de toekomst van Marcus Rashford?
hoe is het met..? Laatste: Hoe is het met.. Nicolas Kühn?
kleedkamerhumor Laatste: Alexander Büttner, grappenmaker bij Vitesse: "Als ik me verveel pak ik er een rolletje tape bij"
superelf Laatste: Superelf Willem Janssen, Limburgse verbinder
jukebox Laatste: DE JUKEBOX: Carlens Arcus (Vitesse)
avonturiers Laatste: Freek Schipper mag zich een Chinese local noemen: “Fans riepen telkens ‘hipet’, bleek dat mijn Chinese naam”
cultheld Laatste: Iván Campo: Koninklijke kelderklasser
voetballer x Laatste: Voetballer X: "Ik heb gracieuze trainers zien veranderen in beulen"
Privacyverklaring
X <

Wat is jouw leeftijd?

Om content en uitingen over online kansspelen volgens wet- en regelgeving te tonen, willen we zeker weten dat je oud genoeg bent. Je kan hoe dan ook onze website bezoeken.

24 jaar of ouder
Jonger dan 24 jaar

Door je keuze te maken bevestig je dat je je bewust bent van de risico’s van online kansspelen en dat je momenteel niet bent uitgesloten van deelname aan kansspelen bij online kansspelaanbieders.