"Tja, hoe kom je aan zo’n topspeler?", herhaalt keeper/trainer Ed Speller van Bull in the Barne United de vraag tegenover onze medewerker Steven Walter, in een van de artikelen in de Stunt Special van ELF Voetbal. Een extra dikke editie als ode aan de voetbalverrassing. Via deze link gemakkelijk online te bestellen. "Het korte antwoord is: voor vijf pond." Iemand van zijn team wees Speller op een competitie van eBay. Wie vijf pond inlegde, dong mee naar de diensten van Roberto Carlos of Eni Aluko, een voormalig speelster van Chelsea en het Engelse team. De opbrengst van de tombola ging naar een goed doel dat zich richt op kansarme kinderen.
Ontplofte groepsapp
Op een vrijdag rinkelde Spellers telefoon. Het waren de mensen achter de Dream Transfer Competition. Ze brachten goed nieuws. "Alsof je de loterij wint, zo voelde het. ‘Wow, Roberto Carlos komt naar ons.’ Ik zette het in de groepsapp. Die ontplofte. Maar we moesten het nieuws nog even voor ons houden. Lokale media zouden de primeur van de stunttransfer krijgen."
Bull in the Barne United speelt zijn wedstrijden in de Shrewsbury District Sunday League. Voor deze keer werd de vaste speeldag verruild voor een vrijdagmorgen. Speller: "Roberto mag van Real Madrid niet spelen op zaterdag of zondag. Hij is ambassadeur van de club en moet op de speeldagen van de Spaanse grootmacht vaak beschikbaar zijn voor de club. Nou ja, echt een opgave was het niet voor ons om naar de vrijdag te gaan." Op vrijdagochtend 4 maart, tegen half negen, warmde de ploeg zich op. De tijdelijke tribune begon langzaam vol te lopen. Een opgewonden spanning hing in de lucht.
Voetbalhumor
"Tweehonderd kijkers, zoveel publiek hebben we nooit." Een uur later draaide een grote wagen de parkeerplaats bij het veld op. Uit de auto stapte de nieuwe, tijdelijke aanwinst van de Bull. "Hij sprak maar een paar woordjes Engels, maar begreep direct welke vriendenband er binnen de ploeg was. Ook hadden we dezelfde voetbalhumor. Beetje 'struikelen' over de bal; dat soort geintjes. Hij gaf iedereen een knuffel en toen konden we ons voorbereiden."
In het artikel is ook te lezen op welke wijze Roberto Carlos gecoacht werd, hoe zijn houding was tegenover zijn tijdelijke medespelers, waarom de Braziliaanse linksback op de reservebank begon, het doelpunt dat hij maakte, de doelpuntrijke eindstand, de derde helft die volgde en welke bekende voormalig ploeggenoot Roberto Carlos belde in het bijzijn van zijn tijdelijke team. Daarnaast over de media-aandacht van de wedstrijd, het huidige contact met de clubicoon van Real Madrid en welke wensen voor gastspelers het pubteam nog steeds heeft.
Het artikel over de stunt van Roberto Carlos in de Kelderklasse is onderdeel van de nieuwe editie van ELF Voetbal. Een extra dikke editie, omgedoopt tot Stunt Special. Een ode aan de verrassingen in het voetbal. We spraken betrokkenen over de 1-4 winst van Ajax op Real Madrid in de Champions League, drie oud-spelers van Helmond Sport over de eerste en laatste KNVB Bekerfinale van de club, vier bekerhelden van FC Wageningen die PSV de grootste thuisnederlaag uit de historie bezorgden, vier Limburgers die met Fortuna Sittard in het seizoen 1984/85 voor het eerst in de historie deelnamen aan de Europa Cup (II), drie spelers die het eerste en tevens sensationele Europese avontuur van FC Groningen meemaakten en twee clubiconen die met PEC Zwolle de sensationele 5-1 winst in de KNVB Bekerfinale tegen Ajax bewerkstelligden. Daarnaast aandacht voor bijzondere transfers, de Belgische stuntclub Union Saint-Gilloise en de komst van Keisuke Honda naar VVV-Venlo.
ELF Voetbal nummer 4, de extra dikke Stunt Special, is bij de abonnees op de deurmat gevallen. De editie ligt ook in de winkelschappen van de supermarkten, de (kantoor)boekhandels en op vele reislocaties. Denk aan NS Stations en vliegvelden als Schiphol, Eindhoven Airport en Rotterdam The Hague Airport. De editie is ook online te bestellen. Via deze link zo gebeurd. Binnen twee à drie werkdagen in huis. Een abonnement nemen, is helemaal gemakkelijk. Via deze link in een handomdraai afgesloten. Zoek je eigen welkomstgeschenk uit. Veel leesplezier!