Laatste nieuws
13.50Kluivert in voetsporen van Nederlandse Premier League-iconen met uitverkiezing
13.48CL-selectie Manchester City: één winteraanwinst niet, Rodri wél
13.48Talentvolle Nederlandse back duikt op in Serie A: 'We gaan hem veel zien'
13.45Debuut bij PSV lonkt: Malacia voor het eerst in wedstrijdselectie
13.32Heerlijke affiches in kwartfinales Women's Champions League
13.23Ancelotti heeft maling aan uithaal Tebas: 'Hier is niemand gek geworden'
13.20Uneken bij eerste elftal PSV na mislukte jacht op spits: 'Hij heeft de kwaliteiten'
13.18'Real Madrid overweegt monstertransfer van Vinícius door opmars Mbappé'
13.15Kluivert gekroond tot speler van de maand na indrukwekkende cijfers
13.10Sensationeel: Quick Boys slaat met hogeschoolvoetbal keihard toe tegen AZ
13.10Stewart hoopt op transfervrije spits voor PSV: 'Je gaat actief op zoek'
13.05Salah-Eddine belde met Rensch: 'Als de mogelijkheid er is, moet je komen'
12.57Oplossing voor het Pepi-probleem: Bosz haalt Uneken naar eerste elftal
12.56Malacia kan voor PSV debuteren tegen Willem II, geen Ledezma
12.56Malacia kan voor PSV debuteren tegen Willem II
12.54Voormalig PSV-verdediger Van den Dungen overleden
12.40Klap voor PSV: Ricardo Pepi komt dit seizoen helemaal niet meer in actie
12.28Pepi dit seizoen niet meer in actie voor PSV
12.25FC Twente moet weer boete betalen aan UEFA: 'Doen alles om daders op te sporen'
12.25Pepi komt dit seizoen niet meer in actie
12.15'Zeven aflopende contracten bij PSV: vertrek van meerdere spelers hangt in lucht'
12.15Van Nistelrooij in FA Cup tegen oude ploeg: 'Speciaal om terug te keren'
12.13Ontketende Kluivert troeft Gakpo af en is Speler van de Maand
12.13Kluivert houdt tastbare herinnering over aan maand januari
12.10Ramos (38) vervolgt carrière in Mexico, hij voetbalde in mei voor het laatst
12.01Lets ontzag voor Henderson: 'Kan ik mooi aan mijn kleinkinderen vertellen'
11.53Van Dijk drukt hardnekkige geruchten de kop in: 'Wie anders beweert, zit mis'
11.51Ook Slot buigt voor Van Dijk: 'Hij was geweldig'
11.50Harde landing voor Moder bij Feyenoord: 'Staan beetje laag in de competitie'
11.40Salah-Eddine kiest voor rugnummer 34: 'Het is voor Nouri'
11.39RKC haalt keeper op transfervrije basis terug
11.30Dolend Feyenoord moet tegen Sparta oppassen voor vijfde uitglijder op rij
11.24Van der Gijp haalt uit na PSV - Feyenoord: 'Ik bedoel, kom op man!'
11.15Roma schrijft dure Twente-aankoop Salah-Eddine niet in voor Europa League
11.13Bayern München voert 'lastige' contractgesprekken met Kimmich
Resultaten x
Binnenland

Lucas Beraldo: 'The Joker' van PSG

Met 2023 achter de rug en de winterse transferperiode in volle gang, zijn veel clubs druk bezig met het versterken van hun huidige selectie. PSG is een van deze clubs. Zo nam de Franse topclub nog vóór het nieuwe jaar de Braziliaanse verdediger Lucas Beraldo voor zo’n twintig miljoen euro over van Sao Paulo. Wie is deze speler met de bijnaam ‘The Joker’? Elf Voetbal zoomt in.

04-01-2024 15:00 door Anthony van Sligtenhorst

Piracicba

Om een beter beeld te krijgen waar dit verdedigende talent vandaan komt moeten wij terug naar zijn naar geboorteplaats Piracicba, een stad gelegen in de regio Sao Paulo. Waar veel van zijn leeftijdsgenoten vaak in armoede opgroeide, kende hij juist een goede jeugd met veel zoetigheid en vooral héél veel voetbal. De vader van Lucas, Andre Beraldo is een voormalig verdediger van verschillende Braziliaanse teams, waardoor de jeugd van zoon Lucas helemaal in het teken stond van voetbal. Buiten het voetballen om runde zijn beide ouders een succesvolle ijssalon, waardoor zoonlief nooit armoede gekend heeft. 

De twintigjarige Braziliaan begon zijn voetbalcarrière bij Red Bull Brasil, waarna hij via Uniao Barabarense en XV de Piracicaba in 2020 door Sao Paulo werd opgepikt. De verhuizing naar Cotia betekende niet alleen dat hij zijn familie moest achterlaten, maar ook zijn geliefde zoetigheden. Lang heeft hij echter niet over deze stap na hoeven te denken, want bij Sao Paulo kwam hij terecht in een van de beste voetbalacademies ter wereld. 

Waar komt die bijnaam ‘The Joker’ vandaan?

Het eerste wat opvalt aan de nieuwste aanwinst van PSG is niet de kalmte in balbezit of zijn goede passing, maar zijn grote glimlach aan het begin van een wedstrijd. Het is dé brede grijns die hij voor een wedstrijd uitstraalt dat hem de bijnaam 'The Joker' heeft opgeleverd. Wat maakt deze mandekker buiten zijn glimlach nog meer bijzonder? De linksbenige verdediger staat in het veld bekend als een balspelende centrale verdediger, die graag vanuit achteren instapt en zich tussen de aanvallers van de tegenstander begeeft. Dit in combinatie met zijn snelle, verticale passes geeft hij zijn teamgenoten de mogelijkheid om de ruimte op te zoeken. In het veld oogt hij erg volwassen en beschikt voor zijn leeftijd over een goede lichamelijke bouw, waardoor hij tegen elke aanvaller opgewassen is. Verder blijft hij in veel situaties erg kalm en lijkt hij nooit zenuwachtig. 

Al snel vaste basiskracht

De linkspoot had niet lang nodig om een vaste basiskracht te worden. Zo stroomde hij via de Onder 20 van Sao Paulo, in 2023 door richting het eerste elftal. Door zijn indrukwekkende prestaties in het eerste, wekte hij al snel de interesse van meerdere topclubs. Hij speelde in totaal 52 wedstrijden voor Sao Paulo en kwam daarin een keer tot scoren.

De volgende William Saliba?

Het defensieve goudhaantje van Sao Paulo hoopt bij zijn nieuwe werkgever PSG in de voetsporen van clublegendes en landgenoten Thiago Silva, David Luiz en Marquinhos te treden. Hoewel hij als een van hun opvolgers gezien wordt, werd hij door veel landgenoten al snel vergeleken met Éder Militao van Real Madrid. Aangezien Militao net als Beraldo de jeugdopleiding van Sao Paulo doorliep en daarna ook de stap richting de internationale top maakte, valt deze vergelijking te verklaren. 

Echter heeft de nieuwe Braziliaan van PSG veel meer kenmerken met een andere verdediger, namelijk met de Fransman William Saliba van Arsenal. Saliba die onder Mikel Arteta een belangrijke sterkhouder in de defensie van Arsenal is geworden, staat vanwege zijn snelheid, kracht en uitstekende spelverdeling bekend als een van de beste verdedigers van de Premier League. Vergelijkbaar met hoe het goudhaantje van PSG zich bij Sao Paulo liet gelden. Beraldo gaf toe dat de aanwezigheid van Marquinhos in Parijs een cruciale rol speelde in zijn beslissing om uiteindelijk voor PSG te kiezen. Hij hoopt met deze stap zichzelf in het rijtje van Braziliaanse topverdedigers in Parijs te mogen voegen.




Aanmelden
hoe is het met..? Laatste: Hoe is het met..Gerónimo Rulli?
transfergeruchten Laatste: Wat kan Brian Brobbey verwachten van een overstap naar West Ham United?
superelf Laatste: Superelf Kees Kwakman, Volendamse karaktervoetballer
jukebox Laatste: DE JUKEBOX: Carlens Arcus (Vitesse)
avonturiers Laatste: Freek Schipper mag zich een Chinese local noemen: “Fans riepen telkens ‘hipet’, bleek dat mijn Chinese naam”
kleedkamerhumor Laatste: Etienne Vaessen, grappenmaker bij RKC Waalwijk: "Je ziet het bijvoorbeeld aan de grijns op m’n gezicht"
cultheld Laatste: Iván Campo: Koninklijke kelderklasser
voetballer x Laatste: Voetballer X: "Ik heb gracieuze trainers zien veranderen in beulen"
Privacyverklaring
X <

Wat is jouw leeftijd?

Om content en uitingen over online kansspelen volgens wet- en regelgeving te tonen, willen we zeker weten dat je oud genoeg bent. Je kan hoe dan ook onze website bezoeken.

24 jaar of ouder
Jonger dan 24 jaar

Door je keuze te maken bevestig je dat je je bewust bent van de risico’s van online kansspelen en dat je momenteel niet bent uitgesloten van deelname aan kansspelen bij online kansspelaanbieders.