Laatste nieuws
15.05Alex Kroes komt met zeer duidelijke reactie op omstreden besluit Farioli
15.05Programma en stand eredivisie | Dit zijn alle wedstrijden in speelronde 26
15.03Feyenoord-drietal traint weer mee: ‘Morgen kijken of en hoe lang ze kunnen spelen’
14.55Keuken Kampioen Divisie-club aast op terugkeer: 'We horen gewoon in de Eredivisie'
14.55Bosz schudt zijn hoofd: 'Niet beschikbaar tegen RKC, mogelijk wel tegen Ajax'
14.45Van Persie baalt van absentie Hancko in 'sleutelduel' met FC Twente
14.40Reiziger kiest 24 spelers voor Jong Oranje: geen Ihattaren, debuut voor Bogarde
14.37Kluivert haalt Go Ahead-verdediger bij nationale ploeg Indonesië
14.36Kwartet voor vrouwen Chelsea en City: in dertien dagen vier keer tegen elkaar
14.20Perez en Vink zien Ajacied van 'tien miljoen' door ijs zakken: 'Kan echt wel wat'
14.15VP-Voetbalkantine: 'Het is goed dat Koeman De Ligt alsnog bij Oranje haalt'
14.15FCUpdate in het kort: Reiziger haalt één debutant bij selectie Jong Oranje
14.05Tachtig interlands en toch dolblij: Tuchel over gesprek met Henderson
14.05Kraay acht Ajax-speler klaar voor Europese top: 'Wat mij betreft onomstreden'
14.05Sadílek terug in Tsjechische selectie, Moder geselecteerd voor Polen
13.58Laatkomer Saibari keert terug in wedstrijdselectie PSV: 'De groep moet hem helpen'
13.55PSV zonder Mauro Júnior, vraagteken achter Schouten en Ledezma
13.45AZ heeft geen rust nodig in aanloop naar Ajax: 'Dat is niks nieuws'
13.39Medische update PSV: Mauro Junior ontbreekt
13.20'Prime' Sneijder maakt heel veel indruk bij Inter: 'Dat is niet normaal...'
13.15Dit valt er voor Oranje te halen in de Nations League
13.15Engelse pers velt oordeel over Zirkzee en De Ligt na Europa League-overwinning
13.13Veelbesproken arbiter geeft uitleg na afgekeurde Atlético-pingel: 'Was 99% zeker'
13.04Hoe doet PSV het historisch gezien in Waalwijk?
13.00Farioli komt met uitleg over systeemwijziging: 'Dan betalen we de prijs'
12.57'Kerkez hoog op lijstje Slot, twijfels over verlenging Van Dijk'
12.56Slot opnieuw gevraagd naar Liverpool-toekomst Van Dijk: 'Wat ik wel weet...'
12.55Van Aké tot Zirkzee: de meest opvallende afwezigen bij het Nederlands elftal
12.55De Ligt vervangt geblesseerde De Vrij bij Oranje, Taylor en Depay keren terug
12.54Wedstrijd onder leiding van Manschot
12.47Ajacieden zien niks positiefs in Europese uitschakeling: 'Niet waar ik aan denk'
12.40Koeman maakt definitieve selectie Oranje bekend: 24 namen, Memphis terug
12.34Memphis en Taylor terug bij Oranje, De Ligt alsnog opgeroepen
12.30Tuchel verklaart Engeland-rentree Henderson: 'Een belangrijk stuk in onze puzzel'
12.30Ajax-fans verdeeld over prioriteit: 'Europa League toch aardig belangrijk'
Resultaten x
Binnenland

Naast PSV en Feyenoord veel verrassende namen in de Champions League

Komende week worden de laatste tickets voor de UEFA Champions League verdeeld. Nog zeven plekken zijn beschikbaar voor het grootste Europese toernooi. Met dit jaar 36 deelnemers betekent dat ook dat 29 clubs al een ticket hebben veroverd. Namens Nederland doen natuurlijk PSV en Feyenoord mee. Veel grote namen hebben zich gekwalificeerd, maar ook wat verrassende nieuwelingen zien we terug in het hoofdtoernooi.

25-08-2024 09:00 door Quinn Appels

Engeland

In de Premier League ging de titelstrijd afgelopen seizoen tussen Manchester City FC, Arsenal FC en, in mindere mate, Liverpool FC. Zij hebben zich dan ook eenvoudig geplaatst voor het miljoenenbal. De vierde Engelse club is een stuk minder ervaren op het hoogste Europese niveau.

Aston Villa FC werd afgelopen seizoen knap vierde en wist zich daardoor direct te kwalificeren voor de Champions League. Door twee punten boven Tottenham Hotspur FC te eindigen, plaatste Aston Villa zich voor het eerst sinds 1982 voor het grootste Europese toernooi. Vorig seizoen deed de club uit Birmingham mee in de UEFA Europa Conference League en haalde in dat toernooi de halve finale.


Spanje

Ook in Spanje zijn de eerste drie deelnemers geen grote verrassingen. Real Madrid CF, FC Barcelona en Atlético Madrid plaatsten zich ‘gewoon’ weer voor de Champions League. De grote verrassing is Girona FC dat derde werd in de LaLiga. De ploeg uit Catalonië bereikte daarmee voor het eerst in de clubgeschiedenis Europees voetbal en doet dat dus meteen op het hoogste niveau.

Duitsland

Het patroon van kleine clubs die zich wisten te plaatsen zet zich voort in de andere topcompetities. In 2020 speelde VfB Stuttgart nog 2. Bundesliga, maar komend jaar komen zij uit in de Champions League. De ploeg van Sebastian Hoeness werd tweede in de Bundesliga en eindigde daarmee zelfs boven FC Bayern München.

Italië en Frankrijk

Bologna FC was de grote verrassing in Italië. De club uit Noord-Italië werd vijfde en door de nieuwe opzet van het toernooi geeft ook die positie recht op een Champions League-ticket. Aanvalsleider bij de Italianen was afgelopen seizoen Joshua Zirkzee. Hij maakte grote indruk en verdiende zo een grote transfer naar Manchester United FC. Zijn opvolger in Bologna is ook een Nederlander, namelijk Thijs Dallinga.


Marco Bizot stond afgelopen seizoen onder de lat bij Stade Brestois. De, normaal gesproken, middenmoter verraste vriend en vijand en eindigde zomaar derde. Zo wordt komend seizoen voor het eerst in de clubgeschiedenis Europees voetbal gespeeld in Brest. Of dat met Bizot is, is nog maar de vraag: de doelman wordt in verband gebracht met een transfer naar Ajax.




Aanmelden
hoe is het met..? Laatste: Hoe is het met... Georginio Wijnaldum?
superelf Laatste: Superelf Willem Janssen, Limburgse verbinder
transfergeruchten Laatste: Wat kan Brian Brobbey verwachten van een overstap naar West Ham United?
jukebox Laatste: DE JUKEBOX: Carlens Arcus (Vitesse)
avonturiers Laatste: Freek Schipper mag zich een Chinese local noemen: “Fans riepen telkens ‘hipet’, bleek dat mijn Chinese naam”
kleedkamerhumor Laatste: Etienne Vaessen, grappenmaker bij RKC Waalwijk: "Je ziet het bijvoorbeeld aan de grijns op m’n gezicht"
cultheld Laatste: Iván Campo: Koninklijke kelderklasser
voetballer x Laatste: Voetballer X: "Ik heb gracieuze trainers zien veranderen in beulen"
Privacyverklaring
X <

Wat is jouw leeftijd?

Om content en uitingen over online kansspelen volgens wet- en regelgeving te tonen, willen we zeker weten dat je oud genoeg bent. Je kan hoe dan ook onze website bezoeken.

24 jaar of ouder
Jonger dan 24 jaar

Door je keuze te maken bevestig je dat je je bewust bent van de risico’s van online kansspelen en dat je momenteel niet bent uitgesloten van deelname aan kansspelen bij online kansspelaanbieders.