Laatste nieuws
14.30Van der Gijp gaat stuk na uitschakeling Ajax: 'Wat was 'ie kwaad, die kleine'
14.30Reiziger kiest: Jong Oranje werkt met hoog Eredivisie-gehalte toe richting EK
14.20Perez en Vink zien Ajacied van 'tien miljoen' door ijs zakken: 'Kan echt wel wat'
14.15VP-Voetbalkantine: 'Het is goed dat Koeman De Ligt alsnog bij Oranje haalt'
14.15FCUpdate in het kort: Reiziger haalt één debutant bij selectie Jong Oranje
14.05Tachtig interlands en toch dolblij: Tuchel over gesprek met Henderson
14.05Kraay acht Ajax-speler klaar voor Europese top: 'Wat mij betreft onomstreden'
14.05Sadílek terug in Tsjechische selectie, Moder geselecteerd voor Polen
13.58Laatkomer Saibari keert terug in wedstrijdselectie PSV: 'De groep moet hem helpen'
13.55PSV zonder Mauro Júnior, vraagteken achter Schouten en Ledezma
13.45AZ heeft geen rust nodig in aanloop naar Ajax: 'Dat is niks nieuws'
13.39Medische update PSV: Mauro Junior ontbreekt
13.20'Prime' Sneijder maakt heel veel indruk bij Inter: 'Dat is niet normaal...'
13.15Dit valt er voor Oranje te halen in de Nations League
13.15Engelse pers velt oordeel over Zirkzee en De Ligt na Europa League-overwinning
13.13Veelbesproken arbiter geeft uitleg na afgekeurde Atlético-pingel: 'Was 99% zeker'
13.04Hoe doet PSV het historisch gezien in Waalwijk?
13.00Farioli komt met uitleg over systeemwijziging: 'Dan betalen we de prijs'
12.57'Kerkez hoog op lijstje Slot, twijfels over verlenging Van Dijk'
12.56Slot opnieuw gevraagd naar Liverpool-toekomst Van Dijk: 'Wat ik wel weet...'
12.55Van Aké tot Zirkzee: de meest opvallende afwezigen bij het Nederlands elftal
12.55De Ligt vervangt geblesseerde De Vrij bij Oranje, Taylor en Depay keren terug
12.54Wedstrijd onder leiding van Manschot
12.47Ajacieden zien niks positiefs in Europese uitschakeling: 'Niet waar ik aan denk'
12.40Koeman maakt definitieve selectie Oranje bekend: 24 namen, Memphis terug
12.34Memphis en Taylor terug bij Oranje, De Ligt alsnog opgeroepen
12.30Tuchel verklaart Engeland-rentree Henderson: 'Een belangrijk stuk in onze puzzel'
12.30Ajax-fans verdeeld over prioriteit: 'Europa League toch aardig belangrijk'
12.21'Priske heeft boel verziekt bij Feyenoord, je wordt er vreselijk verdrietig van'
12.15Spanje zwaarbewapend voor duels met Oranje: dit zijn de namen van De la Fuente
12.10Jakub Moder geselecteerd voor WK-kwalificatiewedstrijden Polen
12.05Martens teleurgesteld: 'Hadden écht het gevoel een ronde door te kunnen komen'
12.01Nederland treft Spanje op oorlogssterkte: sterkhouders terug in selectie
12.01Spanje heeft sterkhouders terug voor Nations League-duels met Nederland
12.00PSV klimt langzaam uit dal: €50 bij winst tegen degradatiekandidaat RKC!
Resultaten x
Binnenland

In de voetsporen van Zinedine Zidane

Het is zondagavond stil op straat: El Clásico. In Camp Nou staan Lionel Messi en Cristiano Ronaldo recht tegenover elkaar in Camp Nou. FC Barcelona en Real Madrid, eeuwige rivalen. Een duel vol nostalgie.

20-03-2015 22:20 door Redactie ELF Voetbal

Een punt is het verschil tussen FC Barcelona en Real Madrid op de ranglijst van de Primera Division. Gaan Messi, Luis Suarez en Neymar die voorsprong vasthouden of zorgen Ronaldo, Gareth Bale en Karim Benzema voor een schok binnen de muur van Camp Nou? Miljoenen mensen kijken zondag toe.

Los Blaugranas tegen Los Blancos. Een wereld van verschil scheidt de Spaanse grootmachten. Barça is de club van Johan Cruijff en Real de club van Alfredo Di Stefano. Catalanen en Madrilenen zijn zelden vrienden. Wie herinnert zich niet de varkenskop op het veld toen Luis Figo terugkeerde bij Barcelona in het shirt van Real Madrid. Niet alleen verbaal werd de Portugees aangepakt? Hij kreeg van alles naar zijn hoofd geslingerd.

Galacticos

Ook Luis Enrique maakte eens de gewaagde overstap. De huidige trainer van FC Barcelona verliet Real Madrid in 1996 voor de grote vijand in Catalonië. Daar speelde hij tot 2004. Regelmatig stond hij tijdens El Clásico tegenover Zinedine Zidane. Eén van de beste voetballers ooit. Drievoudig Wereldvoetballer van het Jaar.

Tien jaar geleden was Zidane de grote man in El Clásico. De Fransman maakte een van de vier goals voor Real Madrid tegen FC Barcelona. Het werd 4-2 in Madrid. Ook David Beckham was erbij. Met twee assists. Zidane en Beckham behoorden tot Los Galacticos. Spelend op adidas. Soms op Copa Mundial.

Een schoen die meer dan dertig jaar bestaat. Sinds 1982 zijn er meer dan tien miljoenen modellen verkocht.

Voetbal-Geest, de officiële shoppartner van ELF Voetbal, heeft nu enorme kortingen op de Copa Mundial. Wees er snel bij want de Copa Mundial-actie van Voetbal-Geest loopt deze week af!

Nostalgie

Jari Litmanen (ex-speler van Ajax en FC Barcelona) wilde nooit iets anders dan adidas Copa Mundial. "Jari was bang dat de schoenen op een gegeven moment niet meer gemaakt zouden worden", zei voormalig Ajax-teammanager David Endt eens.

"In het begin liet hij de strepen gewoon wit. Totdat hij door Adidas benaderd werd met de vraag of hij gesponsord wilde worden. Dan moest hij echter wel de nieuwste modellen gaan dragen. Jari wilde op de Copa Mundial blijven spelen en vanaf dat moment maakte hij de witte strepen zwart. Hij zei: Ik kies niet voor het geld, maar voor de beste schoen", aldus Endt over Litmanen, die in zijn periode bij Barça twee keer El Clásico meemaakte. In de dug-out. In het shirt van Ajax scoorde de Fin wel eens tegen Real Madrid.

Litmanen, Zidane en Beckham. Grote voetballers die vooral liefhebbers waren. Gestoken in de zwarte schoen met de witte strepen. Nostalgie in de nu gekleurde schoenenwereld. Michel Platini leidde Frankrijk in 1984 op Copa Mundial naar de EK-zege en vier jaar later schitterden Oranje-internationals op de zwarte schoen tijdens het EK in West-Duitsland. Nu te koop bij Voetbal-Geest!




Aanmelden
hoe is het met..? Laatste: Hoe is het met... Georginio Wijnaldum?
superelf Laatste: Superelf Willem Janssen, Limburgse verbinder
transfergeruchten Laatste: Wat kan Brian Brobbey verwachten van een overstap naar West Ham United?
jukebox Laatste: DE JUKEBOX: Carlens Arcus (Vitesse)
avonturiers Laatste: Freek Schipper mag zich een Chinese local noemen: “Fans riepen telkens ‘hipet’, bleek dat mijn Chinese naam”
kleedkamerhumor Laatste: Etienne Vaessen, grappenmaker bij RKC Waalwijk: "Je ziet het bijvoorbeeld aan de grijns op m’n gezicht"
cultheld Laatste: Iván Campo: Koninklijke kelderklasser
voetballer x Laatste: Voetballer X: "Ik heb gracieuze trainers zien veranderen in beulen"
Privacyverklaring
X <

Wat is jouw leeftijd?

Om content en uitingen over online kansspelen volgens wet- en regelgeving te tonen, willen we zeker weten dat je oud genoeg bent. Je kan hoe dan ook onze website bezoeken.

24 jaar of ouder
Jonger dan 24 jaar

Door je keuze te maken bevestig je dat je je bewust bent van de risico’s van online kansspelen en dat je momenteel niet bent uitgesloten van deelname aan kansspelen bij online kansspelaanbieders.