De Volendammer, die in 1963 zijn debuut maakte voor het andere Oranje, speelde van 1968 tot en met 1976 voor Ajax. Legendarisch was zijn hooghoudact in de Europa Cup 1-wedstrijd tegen Real Madrid. Bijna achteloos hield de technicus de bal op 25 april 1973 vijf keer hoog in het kolkende Bernabéu. Behalve als speler was hij ook scout bij Ajax.
De jongere broer van Gerrie Mühren, Arnold, verdedigde ook vele jaren de clubkleuren van Ajax. Gerrie debuteerde op 8 september 1968 voor Ajax in de wedstrijd tegen Fortuna SC (2-0). In de gouden jaren zeventig was hij een onvervalste basiskracht in de Ajax-ploeg. Hij stond bekend om zijn fijnbesnaarde techniek, loopvermogen én zijn opofferingsgezindheid.
"Gerrit beschikt over z'n goede traptechniek dat hij met de bal de veters uit je schoenen kan halen", liet Willem van Hanegem ooit bewonderend weten. Na 298 officiële optredens voor Ajax (72 doelpunten) volgde een overstap naar Spanje. Als speler van Real Betis Sevilla werd de Volendammer in 1977 gekroond tot Spaans Voetballer van het Jaar. "Het is persoonlijk mijn mooiste prijs", blikte Mühren daar in 2010 zelf trots op terug.
De Volendamse popgroep BZN bracht naar aanleiding hiervan de single Sevilla uit. Later speelde hij voor MVV en Seiko. Na zijn carrière als voetballer is Mühren zich bezig gaan houden met het begeleiden van de jeugd. Mühren speelde ook tien interlands voor het Nederlands elftal.
Laatste nieuws
Resultaten
x
BinnenlandGerrie Muhren overleden (67)
Een grootheid in het Nederlandse voetbal is overleden. Gerrie Mühren is slechts 67 jaar geworden.