De Duitse teamchef heeft eind deze maand een trainingskamp in de Verenigde Staten geregeld. Duitsland werkt dan in oefenverband interlands af tegen Ecuador (woensdag 29 mei) en de Verenigde Staten (zondag 2 juni). Löw weet nu al dat hij dan met een veredelde B-selectie op reis gaat richting Miami. De internationals van FC Bayern München zullen sowieso niet meedoen vanwege de finale van de DFB Pokal van zaterdag 1 juni om 20:00 uur tegen VfB Stuttgart.
Bovendien moeten de Duitse internationals van Borussia Dortmund en FC Bayern München op zaterdag 25 mei aantreden in de eindstrijd van de Champions League op Wembley. De kans is nihil dat Löw na de Europese finale nog één of meerdere spelers laat overkomen voor de oefentrip.
Bij Borussia Dortmund is men nog altijd euforisch over het bereiken van de Champions League-finale. De 2-0 nederlaag tegen Real Madrid in de return wordt de mooiste nederlaag uit de clubgeschiedenis genoemd. De 4-1 zege uit de heenwedstrijd bleek net voldoende. De spelers kregen vrije hand van trainer Jürgen Klopp en maakten in een 'Wembley Calling'-shirt de straten van Madrid onveilig. Nuri Sahin werd aangewezen als 'nachtburgemeester'. "Hij schijnt hier de weg wel een beetje te kennen", zei de 45-jarige West-Duitser, die de meeste lof kreeg toegezwaaid in de Duitse en Spaanse media. 'Koning Klopp voor de kroning', verwees Bild Zeitung. 'Misschien is Klopp nu wel The Special One.'
Ook Roman Weidenfeller werd geprezen. 'Hij keepte fantastisch. Dankzij hem gaan we naar Londen', luidde de boodschap van Süddeutsche Zeitung. Volgens het ANP liet Klopp de feestavond in Madrid aan zich voorbijgaan. Hij nam een paar biertjes in de hotelbar en zocht zijn bed op, al duurde het even alvorens hij in slaap viel. "Van deze buitengewone prestatie heb ik lang, heel lang gedroomd."