Laatste nieuws
14.25Van der Gijp gaat stuk na uitschakeling Ajax: 'Wat was 'ie kwaad, die kleine'
14.22Reiziger kiest: Jong Oranje werkt met hoog Eredivisie-gehalte toe richting EK
14.20Perez en Vink zien Ajacied van 'tien miljoen' door ijs zakken: 'Kan echt wel wat'
14.15VP-Voetbalkantine: 'Het is goed dat Koeman De Ligt alsnog bij Oranje haalt'
14.15FCUpdate in het kort: Reiziger haalt één debutant bij selectie Jong Oranje
14.05Tachtig interlands en toch dolblij: Tuchel over gesprek met Henderson
14.05Kraay acht Ajax-speler klaar voor Europese top: 'Wat mij betreft onomstreden'
14.05Sadílek terug in Tsjechische selectie, Moder geselecteerd voor Polen
13.58Laatkomer Saibari keert terug in wedstrijdselectie PSV: 'De groep moet hem helpen'
13.55PSV zonder Mauro Júnior, vraagteken achter Schouten en Ledezma
13.45AZ heeft geen rust nodig in aanloop naar Ajax: 'Dat is niks nieuws'
13.39Medische update PSV: Mauro Junior ontbreekt
13.20'Prime' Sneijder maakt heel veel indruk bij Inter: 'Dat is niet normaal...'
13.15Dit valt er voor Oranje te halen in de Nations League
13.15Engelse pers velt oordeel over Zirkzee en De Ligt na Europa League-overwinning
13.13Veelbesproken arbiter geeft uitleg na afgekeurde Atlético-pingel: 'Was 99% zeker'
13.04Hoe doet PSV het historisch gezien in Waalwijk?
13.00Farioli komt met uitleg over systeemwijziging: 'Dan betalen we de prijs'
12.57'Kerkez hoog op lijstje Slot, twijfels over verlenging Van Dijk'
12.56Slot opnieuw gevraagd naar Liverpool-toekomst Van Dijk: 'Wat ik wel weet...'
12.55Van Aké tot Zirkzee: de meest opvallende afwezigen bij het Nederlands elftal
12.55De Ligt vervangt geblesseerde De Vrij bij Oranje, Taylor en Depay keren terug
12.54Wedstrijd onder leiding van Manschot
12.47Ajacieden zien niks positiefs in Europese uitschakeling: 'Niet waar ik aan denk'
12.40Koeman maakt definitieve selectie Oranje bekend: 24 namen, Memphis terug
12.34Memphis en Taylor terug bij Oranje, De Ligt alsnog opgeroepen
12.30Tuchel verklaart Engeland-rentree Henderson: 'Een belangrijk stuk in onze puzzel'
12.30Ajax-fans verdeeld over prioriteit: 'Europa League toch aardig belangrijk'
12.21'Priske heeft boel verziekt bij Feyenoord, je wordt er vreselijk verdrietig van'
12.15Spanje zwaarbewapend voor duels met Oranje: dit zijn de namen van De la Fuente
12.10Jakub Moder geselecteerd voor WK-kwalificatiewedstrijden Polen
12.05Martens teleurgesteld: 'Hadden écht het gevoel een ronde door te kunnen komen'
12.01Nederland treft Spanje op oorlogssterkte: sterkhouders terug in selectie
12.01Spanje heeft sterkhouders terug voor Nations League-duels met Nederland
12.00PSV klimt langzaam uit dal: €50 bij winst tegen degradatiekandidaat RKC!
Resultaten x
Buitenland

Hoe nu verder voor Werder Bremen?

De zomer van 2004 was een interessante. In Engeland werd Arsenal kampioen, in Spanje Valencia en in Duitsland ging Werder Bremen met de eer strijken. Dit trio zou sindsdien geen landstitel meer opeisen, maar vooral het kampioenschap van Werder Bremen kwam destijds volslagen onverwacht.
30-10-2017 12:00 door Jan Willem Spaans

De ploeg van Thomas Schaaf had wel een paar geweldige spelers. De doelpunten kwamen van de kleine, ietwat gezette spits Ailton, geassisteerd door Ivan Klasnic met Johan Micoud achter hen als aangever. Op 8 mei 2004 zette juist dat trio de kroon op het werk. In het Olympiastadion, destijds nog de thuisbasis van achtervolger Bayern München, maakten ze alle drie een treffer om in het hol van de leeuw de landstitel op te eisen. Bovendien werd de DFB-Pokal er nog bijgewonnen.

Hoewel het Schaaf niet lukte om nog een schaal in de prijzenkast bij te zetten, bleef Werder in de jaren die erop volgen in de Duitse top actief. Een mix van betrouwbare verdedigers zoals Naldo of Per Mertesacker en creatieve geesten, denk aan de geniale Braziliaanse spelmaker Diego, maakte dat Werder op nationaal niveau om de bovenste plekken streed en ook over de grens af en toe indruk maakte. In 2009 bijvoorbeeld, toen Bremen in de laatste finale onder de naam UEFA Cup speelde.

Het zou de laatste sluiptrekking zijn van Werder als Duitse grootmacht. Schaaf kon zijn succes niet laten duren. In 2013 kon degradatie pas ternauwernood vermeden worden, waarna Schaaf werd bedankt voor ruim een decennium trouwe dienst. Het werd geen mooi afscheid: de succesvolste trainer die de club misschien ooit wel gehad heeft werd na de voorlaatste speelronde aan de deur gezet.

Wie goed doet, zou volgens het spreekwoord goed ontmoeten. In de Noord-Duitse stad, bekend van biermerk Beck’s, lijkt het omgekeerde aan de hand. Het ontslag van Schaaf betekende een periode waarin het linkerrijtje niet meer gevonden kon worden. In 2016 kon pas in de laatste minuten van de laatste wedstrijd het lijf gered worden. Afgelopen seizoen leek degradatie opnieuw een reële optie. Alexander Nouri, trainer van het tweede, mocht als laatste proberen de boel te redden. Dat ging zo goed dat de ploeg uiteindelijk achtste werd en bijna Europees voetbal haalde.

Dat stemde misschien wat gemakzuchtig bij de bestuurslieden aan de Weser. In Serge Gnabry verloor de ploeg haar meest veelbelovende speler, om vervolgens geen echte versterkingen voor de voorhoede te halen. Drie doelpunten uit tien wedstrijden is het gevolg gebleken. De vijf punten die dat opleverde, zijn niet genoeg voor Nouri: hij werd maandagochtend ontslagen in Bremen. Nu het trucje met de jeugdtrainer ook al is geprobeerd is het maar de vraag wat Werder nu nog kan.

Een aardig feitje is dat Frank Baumann, een van de pilaren van het kampioenselftal van 2004, de jacht op een nieuwe trainer zal leiden. Florian Kohfeldt heeft de beste papieren, hij is momenteel net als Nouri trainer van Werder Bremen II, uitkomend in de 3. Liga. De vraag is of Baumann c.s. iets zien in zo’n herhaling van zetten. Een geloofwaardig alternatief is Markus Weinzierl, een trainer die bij FC Augsburg succesvol werkte voordat hij afgelopen seizoen een weinig gelukkig huwelijk met Schalke 04 kende. Welke keuze Baumann ook maakt, hij kan zich niet veroorloven de verkeerde te maken, anders kan een periode van 35 jaar onafgebroken Bundesligavoetbal in het Weserstadion in het nauw komen.




Aanmelden
hoe is het met..? Laatste: Hoe is het met... Georginio Wijnaldum?
superelf Laatste: Superelf Willem Janssen, Limburgse verbinder
transfergeruchten Laatste: Wat kan Brian Brobbey verwachten van een overstap naar West Ham United?
jukebox Laatste: DE JUKEBOX: Carlens Arcus (Vitesse)
avonturiers Laatste: Freek Schipper mag zich een Chinese local noemen: “Fans riepen telkens ‘hipet’, bleek dat mijn Chinese naam”
kleedkamerhumor Laatste: Etienne Vaessen, grappenmaker bij RKC Waalwijk: "Je ziet het bijvoorbeeld aan de grijns op m’n gezicht"
cultheld Laatste: Iván Campo: Koninklijke kelderklasser
voetballer x Laatste: Voetballer X: "Ik heb gracieuze trainers zien veranderen in beulen"
Privacyverklaring
X <

Wat is jouw leeftijd?

Om content en uitingen over online kansspelen volgens wet- en regelgeving te tonen, willen we zeker weten dat je oud genoeg bent. Je kan hoe dan ook onze website bezoeken.

24 jaar of ouder
Jonger dan 24 jaar

Door je keuze te maken bevestig je dat je je bewust bent van de risico’s van online kansspelen en dat je momenteel niet bent uitgesloten van deelname aan kansspelen bij online kansspelaanbieders.