Laatste nieuws
14.45Van der Gijp gaat stuk na uitschakeling Ajax: 'Wat was 'ie kwaad, die kleine'
14.40Reiziger kiest 24 spelers voor Jong Oranje: geen Ihattaren, debuut voor Bogarde
14.37Kluivert haalt Go Ahead-verdediger bij nationale ploeg Indonesië
14.36Kwartet voor vrouwen Chelsea en City: in dertien dagen vier keer tegen elkaar
14.20Perez en Vink zien Ajacied van 'tien miljoen' door ijs zakken: 'Kan echt wel wat'
14.15VP-Voetbalkantine: 'Het is goed dat Koeman De Ligt alsnog bij Oranje haalt'
14.15FCUpdate in het kort: Reiziger haalt één debutant bij selectie Jong Oranje
14.05Tachtig interlands en toch dolblij: Tuchel over gesprek met Henderson
14.05Kraay acht Ajax-speler klaar voor Europese top: 'Wat mij betreft onomstreden'
14.05Sadílek terug in Tsjechische selectie, Moder geselecteerd voor Polen
13.58Laatkomer Saibari keert terug in wedstrijdselectie PSV: 'De groep moet hem helpen'
13.55PSV zonder Mauro Júnior, vraagteken achter Schouten en Ledezma
13.45AZ heeft geen rust nodig in aanloop naar Ajax: 'Dat is niks nieuws'
13.39Medische update PSV: Mauro Junior ontbreekt
13.20'Prime' Sneijder maakt heel veel indruk bij Inter: 'Dat is niet normaal...'
13.15Dit valt er voor Oranje te halen in de Nations League
13.15Engelse pers velt oordeel over Zirkzee en De Ligt na Europa League-overwinning
13.13Veelbesproken arbiter geeft uitleg na afgekeurde Atlético-pingel: 'Was 99% zeker'
13.04Hoe doet PSV het historisch gezien in Waalwijk?
13.00Farioli komt met uitleg over systeemwijziging: 'Dan betalen we de prijs'
12.57'Kerkez hoog op lijstje Slot, twijfels over verlenging Van Dijk'
12.56Slot opnieuw gevraagd naar Liverpool-toekomst Van Dijk: 'Wat ik wel weet...'
12.55Van Aké tot Zirkzee: de meest opvallende afwezigen bij het Nederlands elftal
12.55De Ligt vervangt geblesseerde De Vrij bij Oranje, Taylor en Depay keren terug
12.54Wedstrijd onder leiding van Manschot
12.47Ajacieden zien niks positiefs in Europese uitschakeling: 'Niet waar ik aan denk'
12.40Koeman maakt definitieve selectie Oranje bekend: 24 namen, Memphis terug
12.34Memphis en Taylor terug bij Oranje, De Ligt alsnog opgeroepen
12.30Tuchel verklaart Engeland-rentree Henderson: 'Een belangrijk stuk in onze puzzel'
12.30Ajax-fans verdeeld over prioriteit: 'Europa League toch aardig belangrijk'
12.21'Priske heeft boel verziekt bij Feyenoord, je wordt er vreselijk verdrietig van'
12.15Spanje zwaarbewapend voor duels met Oranje: dit zijn de namen van De la Fuente
12.10Jakub Moder geselecteerd voor WK-kwalificatiewedstrijden Polen
12.05Martens teleurgesteld: 'Hadden écht het gevoel een ronde door te kunnen komen'
12.01Nederland treft Spanje op oorlogssterkte: sterkhouders terug in selectie
Resultaten x
Buitenland

Wat is er veranderd sinds de laatste Clásico?

De laatste officiële wedstrijd tussen Barcelona en Real Madrid dateert van 16 augustus 2017. De twee grootmachten stonden destijds tegenover elkaar in de strijd om de Spaanse Super Cup. Vier maanden na dato duelleren de aartsrivalen voor het eerst dit seizoen om drie punten in de competitie. Wat is er veranderd sinds die ene dag in augustus?
23-12-2017 08:30 door Tim Lauwers

Vormcrisis Real

Real Madrid begint El Clásico met een achterstand van liefst elf punten op Barcelona in La Liga. Weliswaar met een wedstrijd minder gespeeld dan de Catalanen, maar het grote verschil is op zijn zachtst gezegd opvallend te noemen. Niemand op 16 augustus dat De Koninklijke nog in de eerste helft van dit seizoen met een vormcrisis te kampen zou krijgen. Real Madrid speelde overtuigend, verzorgd, gedurfd en bovenal fantastisch combinatievoetbal. Na een eerdere 3-1 overwinning op bezoek bij Barcelona veegde Real Madrid de aartsrivaal opnieuw van de mat. Treffers van Marco Asensio en Karim Benzema zorgden voor een overtuigende 2-0 overwinning voor de ploeg uit de Spaanse hoofdstad. Twee gewonnen Clásico’s in drie dagen tijd brachten de supporters van Real Madrid in extase na het binnenslepen van de Super Cup.



Het winnen van de Super Cup bleek direct het begin van een bijzonder matige seizoenstart voor De Koninklijke. Real Madrid won, zonder de geschorste Cristiano Ronaldo, slechts twee van de eerste vijf duels in de Spaanse competitie en ook na de terugkeer van de Portugese talisman liep het nog niet vanzelf. Net toen Real weer leek op te knappen volgde in oktober een beschamende nederlaag op bezoek bij het gepromoveerde FC Girona. Twee doelpuntloze remises in het restant van de competitie zorgden uiteindelijk voor de ruime achterstand op Barcelona.

Benzema

Op 16 augustus scoorde Karim Benzema het laatste doelpunt van de wedstrijd. De ooit zo geliefde spits maakt sindsdien een dramatisch seizoen door en wordt wekelijks verguisd door de eigen supporters. In de Champions League wil het vaak nog wel redelijk vlotten voor de Fransman, maar in de competitie gaat het al een tijdje stroef. Benzema scoorde ondanks zijn basisplaats slechts twee keer in La Liga, tot onvrede van de Madrileense fans. Men eist een vertrek van de Franse aanvaller, terwijl Zinedine Zidane nog altijd het volste vertrouwen heeft in zijn landgenoot. Benzema werd afgelopen zomer al veelvuldig in verband gebracht met een transfer. Dankzij de steeds hardnekkigere geruchten rond de komst van Antoine Griezmann lijkt een vertrek van Benzema dichterbij dan ooit.



Wederopstanding Barça

Het zelfvertrouwen van FC Barcelona was na de dubbele afstraffing in de Super Cup ver te zoeken. Was Neymar dan toch te vroeg vertrokken? Voldoen de nieuwe aankopen wel? Wie is Paulinho in godsnaam? Het zijn vragen die door menig Barça-fan spookten na de nederlagen. Inmiddels kunnen de Catalaanse supporters weer rustig slapen en verloopt alles op rolletjes. Barcelona is na zestien wedstrijden in de Spaanse competitie nog altijd ongeslagen en incasseerde slechts zeven treffers. Na de onverwachte nederlaag van Atlético Madrid op bezoek bij Espanyol afgelopen vrijdagavond lijkt niets een nieuw kampioenschap Barça nog in de weg te staan. Zelfs Paulinho blijkt precies het puzzelstukje te zijn dat het middenveld van Barcelona nodig had. Barcelona heeft zaterdagmiddag slechts één doel voor ogen: de genadeklap uitdelen aan Real Madrid.




Aanmelden
hoe is het met..? Laatste: Hoe is het met... Georginio Wijnaldum?
superelf Laatste: Superelf Willem Janssen, Limburgse verbinder
transfergeruchten Laatste: Wat kan Brian Brobbey verwachten van een overstap naar West Ham United?
jukebox Laatste: DE JUKEBOX: Carlens Arcus (Vitesse)
avonturiers Laatste: Freek Schipper mag zich een Chinese local noemen: “Fans riepen telkens ‘hipet’, bleek dat mijn Chinese naam”
kleedkamerhumor Laatste: Etienne Vaessen, grappenmaker bij RKC Waalwijk: "Je ziet het bijvoorbeeld aan de grijns op m’n gezicht"
cultheld Laatste: Iván Campo: Koninklijke kelderklasser
voetballer x Laatste: Voetballer X: "Ik heb gracieuze trainers zien veranderen in beulen"
Privacyverklaring
X <

Wat is jouw leeftijd?

Om content en uitingen over online kansspelen volgens wet- en regelgeving te tonen, willen we zeker weten dat je oud genoeg bent. Je kan hoe dan ook onze website bezoeken.

24 jaar of ouder
Jonger dan 24 jaar

Door je keuze te maken bevestig je dat je je bewust bent van de risico’s van online kansspelen en dat je momenteel niet bent uitgesloten van deelname aan kansspelen bij online kansspelaanbieders.