REAL MADRID – VILLARREAL
In een regenachtig Madrid kwam de Koninklijke lelijk ten val. Het domineerde de eerste helft, maar vooral Cristiano Ronaldo was ongelukkig in de afwerking. Stond doelman Sergio Asenjo niet in de weg, dan voorkwam de lat een treffer van de Portugese superster. Waar de Madrilenen het net niet wisten te vinden, maakte Pablo Fornals de enige goal van de middag. Met een fraaie lob verschalkte hij Keylor Navas en Villarreal ging er met de drie punten vandoor. Na het gelijkspel van een week eerder in Vigo, verspeelde Real nu opnieuw dure punten in de race om de tweede plek. Want als het kampioenschap nog in het hoofd van een Madridista zat, dan kan de hoop op de titel nu echt uit het hoofd worden gezet.
EIBAR – ATLÉTICO MADRID
Op bezoek bij Eibar, waar Atlético pas een keer verloor, pakte het ook nu de drie punten. De verrassing van LaLiga wist niet te stunten tegen los Colchoneros. In een wedstrijd waarin Eibar het meeste balbezit had, scoorde Atlético eenmaal en daar had het voldoende aan. Kevin Gameiro was de gelukkige, nadat Saúl Niguez Antoine Griezmann wegstuurde. Griezmann legde de bal af op Gameiro en de Fransman rondde beheerst af. In de tweede helft drong Eibar aan en kreeg het in de slotfase een paar kansen op de verdiende gelijkmaker. Maar Atlético Madrid hield stand en won zoals zo vaak met een miniem verschil.
DEPORTIVO LA CORUÑA – VALENCIA
Deportivo la Coruña kreeg kansen op een stunt tegen Valencia, maar verloor door eigen fouten met 1-2. Deportivo raakte onder meer de lat, maar door een enorme fout van keeper Ruben Martinez kwam Valencia op een 0-1 voorsprong. Een kleine twintig minuten na de rust werd de score verdubbeld door Rodrigo. Na een verdedigingsfout van Raul Albentosa veroverde Valencia de bal en na een combinatie door het midden belandde de bal voor de voeten van Rodrigo. Zijn schot werd aangeraakt door Pedro Mosquera en daardoor was Ruben Martinez kansloos. Deportivo wist nog de 1-2 te maken, maar verder kwam het niet.
FC Barcelona speelt morgen (zondag) tegen Real Sociedad. Als het wint in San Sebastian, wordt het verschil met nummer twee Atlético Madrid weer negen punten. Nummer zes Sevilla komt ook nog in actie. Het gaat op bezoek bij Alavés en kan bij winst over Villarreal springen.