Laatste nieuws
13.50Virgil van Dijk onder vuur na onbeschoft gedrag tegen Richarlison
13.48Talentvolle Nederlandse back duikt op in Serie A: 'We gaan hem veel zien'
13.45Bosz steekt loftrompet over PSV-uitblinker: 'Hij heeft gif in z'n flikker'
13.45Debuut bij PSV lonkt: Malacia voor het eerst in wedstrijdselectie
13.32Heerlijke affiches in kwartfinales Women's Champions League
13.23Ancelotti heeft maling aan uithaal Tebas: 'Hier is niemand gek geworden'
13.20Uneken bij eerste elftal PSV na mislukte jacht op spits: 'Hij heeft de kwaliteiten'
13.18'Real Madrid overweegt monstertransfer van Vinícius door opmars Mbappé'
13.15Kluivert gekroond tot speler van de maand na indrukwekkende cijfers
13.10Sensationeel: Quick Boys slaat met hogeschoolvoetbal keihard toe tegen AZ
13.10Stewart hoopt op transfervrije spits voor PSV: 'Je gaat actief op zoek'
13.05Salah-Eddine belde met Rensch: 'Als de mogelijkheid er is, moet je komen'
12.57Oplossing voor het Pepi-probleem: Bosz haalt Uneken naar eerste elftal
12.56Malacia kan voor PSV debuteren tegen Willem II, geen Ledezma
12.56Malacia kan voor PSV debuteren tegen Willem II
12.54Voormalig PSV-verdediger Van den Dungen overleden
12.40Klap voor PSV: Ricardo Pepi komt dit seizoen helemaal niet meer in actie
12.28Pepi dit seizoen niet meer in actie voor PSV
12.25FC Twente moet weer boete betalen aan UEFA: 'Doen alles om daders op te sporen'
12.25Pepi komt dit seizoen niet meer in actie
12.15'Zeven aflopende contracten bij PSV: vertrek van meerdere spelers hangt in lucht'
12.15Van Nistelrooij in FA Cup tegen oude ploeg: 'Speciaal om terug te keren'
12.13Ontketende Kluivert troeft Gakpo af en is Speler van de Maand
12.13Kluivert houdt tastbare herinnering over aan maand januari
12.10Ramos (38) vervolgt carrière in Mexico, hij voetbalde in mei voor het laatst
12.01Lets ontzag voor Henderson: 'Kan ik mooi aan mijn kleinkinderen vertellen'
11.53Van Dijk drukt hardnekkige geruchten de kop in: 'Wie anders beweert, zit mis'
11.51Ook Slot buigt voor Van Dijk: 'Hij was geweldig'
11.50Harde landing voor Moder bij Feyenoord: 'Staan beetje laag in de competitie'
11.40Salah-Eddine kiest voor rugnummer 34: 'Het is voor Nouri'
11.39RKC haalt keeper op transfervrije basis terug
11.30Dolend Feyenoord moet tegen Sparta oppassen voor vijfde uitglijder op rij
11.24Van der Gijp haalt uit na PSV - Feyenoord: 'Ik bedoel, kom op man!'
11.15Roma schrijft dure Twente-aankoop Salah-Eddine niet in voor Europa League
11.13Bayern München voert 'lastige' contractgesprekken met Kimmich
Resultaten x
Buitenland

Mesut Özil: na alle controverse tijd voor het voetbal

Geen voetballer was de afgelopen week meer in het nieuws dan Mesut Özil. Met een vlijmscherpe pen kondigde hij aan te stoppen als international van Duitsland, omdat hij zich racistisch behandeld voelt door de Duitse voetbalbond. Een maatschappelijk debat brandde wereldwijd los, met reacties van Angela Merkel tot Dries Boussatta. De waan van de dag heeft echter geen lang leven. Een nieuw voetbalseizoen staat voor de deur.
28-07-2018 19:00 door Nick de Jager

Afgelopen seizoen was het lang de vraag of Özil dit seizoen contractspeler van Arsenal zou zijn. De Duitsers wilde ietwat meer ambitie van de clubleiding zien en het gevoel hebben met de Londenaren voor de prijzen te kunnen spelen. Uiteindelijk werd hij overtuigd en daar zal hij de afgelopen week geen spijt van hebben gekregen. Uit weinig kringen kreeg de Duitser zoveel steun als uit de supportersgroeperingen van Arsenal. “Dankjewel voor alle liefde vanavond”, schreef hij na Arsenals oefenwedstrijd tegen Atlético Madrid in Singapore.

Ook trainer Unai Emery en de Arsenal-selectie stonden vol achter de middenvelder. Op social media ging de hashtag #StandWithOzil viral, veel medespelers stonden voorop om mee te tweeten of instagrammen. “Iedereen weet dat Arsenal een team met veel buitenlandse spelers en werknemers is. Je nationaliteit maakt niet uit, we zijn een familie en steunen elkaar", liet Henrikh Mkhitaryan zich uit.

Voetbal

Maar ook bij Arsenal heeft het geen zin te lang bij Özils beslissing stil te staan. De neuzen moet naar de start van het seizoen gericht staan. Na een tweede opeenvolgende jaar zonder Champions League-voetbal wacht de club met smart op succes. Emery is de coach die dat succes moet brengen. In het verleden boekte hij met Valencia en Sevilla goede resultaten door met een intensieve speelwijze en hoge druk. Dat is op het eerste oog niet het spelletje waarin Özils kernkwaliteiten tot floreren komen.

Toch hoeven liefhebbers van de middenvelder geen moment te treuren. Voor de oefenwedstrijd tegen Paris Saint-Germain eerder vandaag (5-1 winst) kreeg Özil niet alleen een basisplaats toebedeeld, hij was zelfs aanvoerder. Met het eerste doelpunt van de wedstrijd bekroonde hij het vertrouwen van de trainer. “Hij heeft ervaring, kwaliteit en een goede mentaliteit. We gaan hem helpen om zich goed te voelen en zijn kwaliteiten te laten zien. Ik ben er zeker van dat hij een groot seizoen gaat hebben met ons”, zei Emery eerder deze week al.

Özils afscheid bij Duitsland geeft hem alle ruimte zich te richten op zijn club. Wellicht is dat nodig om eindelijk de sterspeler te zijn die hij de afgelopen jaren niet vaak genoeg geweest is. De eerste stappen van Emery als Arsenal-trainer verraden dat hij grote plannen met Özil heeft. Het zal fijn zijn voor de Duitser. Na een heel rumoerige periode ligt de focus eindelijk weer bij het voetbal.




Aanmelden
hoe is het met..? Laatste: Hoe is het met..Gerónimo Rulli?
transfergeruchten Laatste: Wat kan Brian Brobbey verwachten van een overstap naar West Ham United?
superelf Laatste: Superelf Kees Kwakman, Volendamse karaktervoetballer
jukebox Laatste: DE JUKEBOX: Carlens Arcus (Vitesse)
avonturiers Laatste: Freek Schipper mag zich een Chinese local noemen: “Fans riepen telkens ‘hipet’, bleek dat mijn Chinese naam”
kleedkamerhumor Laatste: Etienne Vaessen, grappenmaker bij RKC Waalwijk: "Je ziet het bijvoorbeeld aan de grijns op m’n gezicht"
cultheld Laatste: Iván Campo: Koninklijke kelderklasser
voetballer x Laatste: Voetballer X: "Ik heb gracieuze trainers zien veranderen in beulen"
Privacyverklaring
X <

Wat is jouw leeftijd?

Om content en uitingen over online kansspelen volgens wet- en regelgeving te tonen, willen we zeker weten dat je oud genoeg bent. Je kan hoe dan ook onze website bezoeken.

24 jaar of ouder
Jonger dan 24 jaar

Door je keuze te maken bevestig je dat je je bewust bent van de risico’s van online kansspelen en dat je momenteel niet bent uitgesloten van deelname aan kansspelen bij online kansspelaanbieders.