Laatste nieuws
19.05PSV bevestigt interesse in 'beste speler van de Eredivisie'
19.05Flick tempert vreugde bij Barcelona: 'Hij kan op de bank zitten als dat nodig is'
18.50MVV haalt aanvaller van Rijnsburgse Boys, PSV wil Perisic behouden
18.38Kane in de wolken na langverwacht moment: 'Dit voelt goed, zelfs fantastisch'
18.38Kane heeft eindelijk een prijs: 'Ga genieten van de komende weken'
18.31Flick verduidelijkt in hoeverre Lewandowski inzetbaar is in Milaan
18.25Feyenoord-huurling praat met Bruggink: 'Daar is Twente wel naar op zoek'
18.25Live Transfers: opvallende switch bij Bayern, megasalaris lonkt voor Casemiro
18.07'Alexander-Arnold al akkoord over meerjarig contract bij Real Madrid'
17.58Driessen keihard na incident bij Go Ahead: 'Diepschokkend, absoluut dieptepunt'
17.56'Chelsea wil zesjarig contract van 'één van allerbeste middenvelders' openbreken'
17.45Oud-talent Manchester United staat op in Eredivisie: 'Vleugjes van genialiteit'
17.40Real-legende Kroos bewierookt Barça-parel Pedri: 'De beste van de wereld'
17.30'Real en Ancelotti komen tot definitief akkoord, nieuwe bestemming al bekend'
17.25Cafú deelt bedenkingen bij dienstverband van zijn ex-coach Ancelotti bij Brazilië
17.20VP-Voetbalkantine: 'Ajax moet actiever worden op de Zuid-Amerikaanse markt'
17.05Boulahrouz trekt Ronaldo-vergelijkig bij PSV: 'Hij is daar ook één van'
17.04Feyenoord voelt hete adem van FC Utrecht: 'Dit duel is twee kanten op belangrijk'
16.50Inter kan mogelijk weer beschikken over Martinez: 'Zijn gevoel bepaalt alles'
16.45Wenger oneens met CL-deelname voor Engelse laagvlieger
16.31Lijfsbehoud nog geen zekerheid door nederlaag: 'Er is wel iets aan de hand'
16.25Köln ligt op koers voor promotie, maar ontslaat per direct trainer en directeur
16.20Naam van potentiële Farioli-opvolger valt bij Ajax: 'Ik snap dit niet zo goed'
16.17Geen paniek bij NAC: 'Mijn spelers staan altijd op als het nodig is'
16.15'Vierde keus' Kompany geprezen in Duitse media: 'Wekt het monster tot leven'
15.45'Drie Eredivisie-clubs willen Zweeds buitenspeler van Kopenhagen verleiden'
15.30Inzaghi geheimzinnig over speeltijd Martínez en beducht voor Barça
15.25'Ajax meldt zich in Argentinië voor mogelijke opvolger van Hato'
15.20Panikerend Köln ruikt Bundesliga, maar vervangt trainer op rand van promotie
15.15Doelman dwingt kans bij FC Twente af via TikTok: 'Ik ga gas geven'
15.10Van Wolfswinkel ziet FC Twente weer winnen: 'Van buiten zien mensen dit niet...'
14.40Zechiël vol lof over FC Twente-speler: 'Kan 89 minuten niet in wedstrijd zitten..'
14.37Minteh geeft uitleg na commotie rondom juichen tegen ex-werkgever Newcastle
14.35FC Utrecht en AZ sturen scouts naar Leeuwarden voor KKD-smaakmaker: 'Dat klopt'
14.30'Goes staat enorm open voor advies, hij is er echt mee aan de slag'
Resultaten x
Buitenland

FC Groningen niet als enige in de problemen: Deze vaste klanten staan opeens ook op degraderen

Zaterdagavond kreeg FC Groningen een nieuwe klap in het gezicht. PSV rekende kinderlijk eenvoudig met de Groningse formatie af, waardoor de laatste plek in de competitie weer het vonnis is. De focus moet nu maar op één ding liggen in Groningen: de eerste degradatie in tientallen jaren zien te voorkomen. De Groningers staan in die missie niet alleen in Europa. Deze topclubs staan net als FC Groningen in de degradatiezone.

12-02-2023 13:34 door Thijs de Bruijn

UC Sampdoria - 2013

De club in de grootste Italiaanse sportieve problemen is Cremonese. De promovendus won nog geen enkel duel dit seizoen. Slechts twee punten boven de ploeg die nog niet eens won, staat een ploeg die sinds 2013 niet meer van het hoogste niveau verdween: Sampdoria. Ook daar is het crisis. De ellende blijft zich opstapelen bij de ploeg van onder andere Sam Lammers, Bram Nuytinck en Filip Djuricic. 

Naast de slechts sportieve prestaties dreigt namelijk ook nog eens puntenaftrek. Sampdoria kan al maanden geen salarissen betalen en de eigenaren proberen de clubs al een tijdje tevergeefs te verkopen. De roemruchte club uit Genoa heeft een kapitaalinjectie nodig van tientallen miljoenen om het hoofd boven water te houden. Hetzelfde lot als Juventus dreigt, dat ook al een puntenstraf kreeg dit seizoen. Een puntenaftrek is het laatste dat Sampdoria dit seizoen kan gebruiken, want de achterstand op de veilige zeventiende plaats is inmiddels negen punten. De in oktober aangestelde Dejan Stankovic staat een loodzware klus te wachten.

Zulte Waregem - 2005

Zulte Waregem betrad in 2005 de hoogste divisie van België en zou vervolgens niet meer van het toneel verdwijnen. De club kende grote successen onder clubicoon Francky Dury, onder wiens leiding de club standaard in de bovenste helft van de competitie eindigde en zelfs bijna ooit kampioen werd.

Na het vertrek van Dury, is de neerwaartse spiraal ingezet. Afgelopen seizoen werd degradatie onder Timmy Simons ternauwernood voorkomen. Dit seizoen moet Zulte Waregem opnieuw de degradatiestrijd voeren. Met veteranen Ruud Vormer en Timothy Derijck in de ploeg, staat het momenteel zestiende, wat rechtstreekse degradatie betekent. Het gat naar de veilige plaatsen bedraagt slechts twee punten.

FC Groningen - 2000

In 2000 promoveerde FC Groningen naar de Eredivisie. De club begon in het linkerrijtje, maar onder leiding van Ron Jans werd FC Groningen een volwaardige subtopper in Nederland. De club en de begroting groeide met de jaren.

Nu is FC Groningen de club met de zevende begroting van Nederland. De plaats op de ranglijst? De achttiende. Het is crisis in Groningen en het tij lijkt, op een gelijkspel tegen FC Twente na, nog niet te keren. Een gelukje voor FC Groningen: de concurrentie staat dicht op elkaar.

Valencia - 1988

Een kampioenschap in 2004 en voor Champions League-voetbal hoeven we maar terug tot 2019. Toch staat Valencia nu op degraderen. Volgens de fans van Valencia kan daarvoor maar één man verantwoordelijk gehouden worden. Peter Lim. 

De zakenman uit Singapore is nu al bijna tien jaar lang aan de leiding bij Valencia, maar de club is langzaamaan afgegleden, ondanks de investeringen. Protesten razen dit seizoen door in Valencia. Zaterdagavond besloten fans uit protest pas na de negentiende minuut het stadion te betreden, als referentie naar het oprichtingsjaar 1919. Het mocht niet baten. Valencia verloor alweer. Ditmaal van Athletic Bilbao. Bordjes met 'Peter Lim, go home' bleven achter in het stadion. Ironisch genoeg is Peter Lim al thuis, achter zijn bureautje in Singapore. De protesten gaan maar door. De miljoenenovername van Valencia kan inmiddels wel één van de slechtste uit de geschiedenis van het Europese voetbal genoemd worden. De achttiende plaats is voorlopig de pijnlijke realiteit voor Valencia.

CS Maritimo - 1986

Over stabiele subtoppers gesproken, CS Maritimo is al sinds 1986 niet weg te denken uit de hoogste divisie van Portugal. De ploeg, afkomstig uit Funchal op het eiland Madeira, eindigt eigenlijk bijna nooit buiten de top tien, maar ook nooit in de top drie. Met dat patroon wordt nu echter gebroken.

In het afgelopen seizoen stelde CS Maritimo al teleur met een vijftiende plek, maar nu zijn de zorgen groter. De ploeg is hard op weg om CD Nacional, de andere ploeg van Madeira, op het tweede niveau te gaan bezoeken. Met een zeventiende plek en een gat van zes punten naar de veilige zone, ziet het er niet rooskleurig uit voor CS Mairitmo. Ook een trainerswissel in december hielp niet.

Everton - Nooit

Afgelopen seizoen kroop Everton nog door het oog van de naald. Veel verbetering zit er dit seizoen echter nog niet in. Everton, dat nog nooit degradeerde uit de Premier League, moet dit seizoen opnieuw een ware houdini-act gaan voorbereiden voor het laatste deel van het seizoen.

Dat moet het doen zonder Frank Lampard, die in januari vertrok. Sean Dyche nam het roer over en kon al een hoogtepunt claimen. Afgelopen week won hij van Arsenal, waardoor het gat naar de veilige plaatsen slechts een punt bedraagt. Everton heeft vooral een probleem met doelpunten dit seizoen. In 21 duels werd er slechts zestien keer gescoord. Een dieptepunt. Dat is vooral spitsen Dominic Calvert-Lewin en Neal Maupay aan te rekenen.

 

 

 

 

 

 




Aanmelden
transfergeruchten Laatste: Deze topspelers zijn komende zomer transfervrij
hoe is het met..? Laatste: Hoe is het met.. Nicolas Kühn?
kleedkamerhumor Laatste: Alexander Büttner, grappenmaker bij Vitesse: "Als ik me verveel pak ik er een rolletje tape bij"
superelf Laatste: Superelf Willem Janssen, Limburgse verbinder
jukebox Laatste: DE JUKEBOX: Carlens Arcus (Vitesse)
avonturiers Laatste: Freek Schipper mag zich een Chinese local noemen: “Fans riepen telkens ‘hipet’, bleek dat mijn Chinese naam”
cultheld Laatste: Iván Campo: Koninklijke kelderklasser
voetballer x Laatste: Voetballer X: "Ik heb gracieuze trainers zien veranderen in beulen"
Privacyverklaring
X <

Wat is jouw leeftijd?

Om content en uitingen over online kansspelen volgens wet- en regelgeving te tonen, willen we zeker weten dat je oud genoeg bent. Je kan hoe dan ook onze website bezoeken.

24 jaar of ouder
Jonger dan 24 jaar

Door je keuze te maken bevestig je dat je je bewust bent van de risico’s van online kansspelen en dat je momenteel niet bent uitgesloten van deelname aan kansspelen bij online kansspelaanbieders.