Laatste nieuws
13.55Bosz enthousiast over PSV-uitblinker: 'Heeft gif in z'n flikker'
13.55Virgil van Dijk onder vuur na onbeschoft gedrag tegen Richarlison
13.50Kluivert in voetsporen van Nederlandse Premier League-iconen met uitverkiezing
13.48CL-selectie Manchester City: één winteraanwinst niet, Rodri wél
13.48Talentvolle Nederlandse back duikt op in Serie A: 'We gaan hem veel zien'
13.45Debuut bij PSV lonkt: Malacia voor het eerst in wedstrijdselectie
13.32Heerlijke affiches in kwartfinales Women's Champions League
13.23Ancelotti heeft maling aan uithaal Tebas: 'Hier is niemand gek geworden'
13.20Uneken bij eerste elftal PSV na mislukte jacht op spits: 'Hij heeft de kwaliteiten'
13.18'Real Madrid overweegt monstertransfer van Vinícius door opmars Mbappé'
13.15Kluivert gekroond tot speler van de maand na indrukwekkende cijfers
13.10Sensationeel: Quick Boys slaat met hogeschoolvoetbal keihard toe tegen AZ
13.10Stewart hoopt op transfervrije spits voor PSV: 'Je gaat actief op zoek'
13.05Salah-Eddine belde met Rensch: 'Als de mogelijkheid er is, moet je komen'
12.57Oplossing voor het Pepi-probleem: Bosz haalt Uneken naar eerste elftal
12.56Malacia kan voor PSV debuteren tegen Willem II, geen Ledezma
12.56Malacia kan voor PSV debuteren tegen Willem II
12.54Voormalig PSV-verdediger Van den Dungen overleden
12.40Klap voor PSV: Ricardo Pepi komt dit seizoen helemaal niet meer in actie
12.28Pepi dit seizoen niet meer in actie voor PSV
12.25FC Twente moet weer boete betalen aan UEFA: 'Doen alles om daders op te sporen'
12.25Pepi komt dit seizoen niet meer in actie
12.15'Zeven aflopende contracten bij PSV: vertrek van meerdere spelers hangt in lucht'
12.15Van Nistelrooij in FA Cup tegen oude ploeg: 'Speciaal om terug te keren'
12.13Ontketende Kluivert troeft Gakpo af en is Speler van de Maand
12.13Kluivert houdt tastbare herinnering over aan maand januari
12.10Ramos (38) vervolgt carrière in Mexico, hij voetbalde in mei voor het laatst
12.01Lets ontzag voor Henderson: 'Kan ik mooi aan mijn kleinkinderen vertellen'
11.53Van Dijk drukt hardnekkige geruchten de kop in: 'Wie anders beweert, zit mis'
11.51Ook Slot buigt voor Van Dijk: 'Hij was geweldig'
11.50Harde landing voor Moder bij Feyenoord: 'Staan beetje laag in de competitie'
11.40Salah-Eddine kiest voor rugnummer 34: 'Het is voor Nouri'
11.39RKC haalt keeper op transfervrije basis terug
11.30Dolend Feyenoord moet tegen Sparta oppassen voor vijfde uitglijder op rij
11.24Van der Gijp haalt uit na PSV - Feyenoord: 'Ik bedoel, kom op man!'
Resultaten x
Buitenland

Rooney en Bale in één team

Wayne Rooney en Gareth Bale in een nationaal elftal. Tijdens de Olympische Spelen van 2016 in Rio de Janeiro zou dit zomaar kunnen. Net als in 2012 wil Groot Brittannië ook deelnemen aan het voetbaltoernooi. Volgens BBC heeft de Britse Olympische Bond bericht gekregen van de Engelse voetbalbond FA over het plan.

14-03-2015 10:46 door Redactie ELF Voetbal

De gedachten van de voetballiefhebber gaan dan natuurlijk direct uit naar een mogelijk elftal met Engelse, Schotse, Noord-Ierse spelers en Welshmans. De regels zijn simpel. Spelers die geselecteerd mogen worden voor het Olympische voetbalteam moeten op of na 1 januari 1993 geboren zijn. Ook mogen er drie dispensatiespelers opgeroepen worden.

Met Ryan Giggs als trainer natuurlijk, het icoon van Manchester United was tijdens de vorige Olympische Spelen nog (dispensatie)speler voor Groot-Brittannië.

 

Doel: Joe Hart is een van de drie dispensatiespelers in de selectie. De Britten beschikken niet over veel keeperstalenten. Daarom dus een ervaren goalie in het doel bij de Olympische ploeg. Hart, in 2016 is hij 30 jaar, is al jaren de keeper van het Engelse nationale team en Manchester City.

Verdediging: Rechtsachter: Calum Chambers

Chambers maakte afgelopen zomer de overstap van Southampton naar Arsenal voor maar liefst 20 miljoen euro en toont zich een groot talent dat opvalt door zijn aanvallende intenties.

Centrale verdediger rechts: Eric Dier

De verdediger van Tottenham Hotspur komt dit seizoen in regelmatig aan spelen toe. Opvallend: Dier, geboren in het Engelse Cheltenham, is afkomstig uit de jeugd van Sporting Lissabon. Dit komt omdat zijn moeder in Portugal een baan kreeg aangeboden toen Dier zeven jaar oud was.

Centrale verdediger links: John Stones

De verdediger van Everton beleeft dit seizoen zijn doorbraak in de Premier League. Stones heeft de ervaren Fransman Sylvain Distin, die jarenlang met Phil Jagielka een centraal verdedigingsduo vormde, naar de bank gespeeld.

Linksachter: Luke Shaw

De linksachter met aanvallende intenties beleeft een tot nog toe wisselend eerste seizoen bij Manchester United. Maar de verwachting is dat het talent van Shaw boven komt drijven en hij net als bij Southampton ook voor de ploeg van Louis van Gaal over de flanken zal razen. Een andere optie op de linksachterpositie zou Welshmen Ben Davies kunnen zijn, die momenteel zijn doorbraak bij Tottenham beleeft. Middenveld: Rechter centrale middenvelder: James Ward-Prowse De middenvelder kwam op achtjarige leeftijd in de jeugdopleiding te spelen om tien jaar later zijn debuut in het eerste elftal te maken. Is onder Ronald Koeman een onbetwist basisspeler.

Linker centrale middenvelder: Ross Barkley Een van de grootste Engelse talenten van het moment. Barkley wordt in Engeland gezien als de nieuwe Gerrard vanwege zijn speelstijl. Enige verschil is dat Barkley voor Everton speelt, de grote rivaal en stadsgenoot van Liverpool.

Rechter aanvallende middenvelder: Raheem Sterling De speler waar het allemaal om draait bij Liverpool. En hij is nog maar 19 jaar. Raheem Sterling is dit seizoen opgestaan als uitblinker bij The Reds. De vleugelaanvaller, die dit seizoen ook weleens in een centrale rol speelde, debuteerde al op 17- jarige leeftijd voor Liverpool in de Premier League.

Linker aanvallende middenvelder: Gareth Bale

Natuurlijk is er voor de Welshman een plekje in het Olympische elftal. Bale is de tweede dispensatiespeler in de selectie. De man van 100 miljoen is bij Real Madrid bezig aan zijn tweede seizoen. Nadat hij in zijn debuutjaar de hoge verwachtingen enigszins nog kon waarmaken, maakt Bale dit jaar een moeizaam seizoen door. Desalniettemin heeft hij, tot nog toe, in 23 competitieduels tien doelpunten gemaakt. Een prima gemiddelde voor een buitenspeler.

Centrale aanvallende middenvelder: Wayne Rooney

De grote vedette van het Engelse voetbal. Verpietert op dit moment onder Louis van Gaal bij Manchester United door de steeds wisselende speelwijze. Maar de aanvoerder van United en het Engelse nationale team zeurt niet en werkt zich een slag in de rondte om zo van waarde te zijn voor zijn ploeg. Rooney is de derde dispensatiespeler voor het Olympische team. Met meer dan honderd interlands en 46 doelpunten is hij de meest ervaren speler in de selectie.

Aanval:

Spits: Harry Kane Natuurlijk, wie anders. Kane beleeft dit seizoen zijn absolute doorbraak bij Tottenham Hotspurs. De spits uit de eigen jeugd scoorde al 16 doelpunten in de Premier League en houdt dure spitsen als Roberto Soldado en Emmanuel Adebayor op de bank.

 

Trainer: Ryan Giggs

Tijdens de vorige Olympische Spelen in Londen was Giggs nog de aanvoerder van het team van Groot-Brittannië. Hierdoor beleefde de vedette van Manchester United toch nog eens een eindtoernooi mee, aangezien dit met Wales niet lukte voor Giggs. Was al eens interim-manager bij Manchester United en hij heeft de ambities om later in zijn trainerscarrière op eigen benen te staan.




Aanmelden
hoe is het met..? Laatste: Hoe is het met..Gerónimo Rulli?
transfergeruchten Laatste: Wat kan Brian Brobbey verwachten van een overstap naar West Ham United?
superelf Laatste: Superelf Kees Kwakman, Volendamse karaktervoetballer
jukebox Laatste: DE JUKEBOX: Carlens Arcus (Vitesse)
avonturiers Laatste: Freek Schipper mag zich een Chinese local noemen: “Fans riepen telkens ‘hipet’, bleek dat mijn Chinese naam”
kleedkamerhumor Laatste: Etienne Vaessen, grappenmaker bij RKC Waalwijk: "Je ziet het bijvoorbeeld aan de grijns op m’n gezicht"
cultheld Laatste: Iván Campo: Koninklijke kelderklasser
voetballer x Laatste: Voetballer X: "Ik heb gracieuze trainers zien veranderen in beulen"
Privacyverklaring
X <

Wat is jouw leeftijd?

Om content en uitingen over online kansspelen volgens wet- en regelgeving te tonen, willen we zeker weten dat je oud genoeg bent. Je kan hoe dan ook onze website bezoeken.

24 jaar of ouder
Jonger dan 24 jaar

Door je keuze te maken bevestig je dat je je bewust bent van de risico’s van online kansspelen en dat je momenteel niet bent uitgesloten van deelname aan kansspelen bij online kansspelaanbieders.