Laatste nieuws
14.13PSV raakt dit seizoen gedebuteerde verdediger kwijt aan Brugge
14.13PSV raakt dit seizoen gedebuteerde verdediger kwijt aan Club Brugge
14.10'United wil oorlogskas spekken met verkoop Antony, Rashford en Sancho'
14.10VP-Voetbalkantine: 'Ihattaren past het best bij FC Utrecht'
14.10VI Live: AZ, Heerenveen, FC Twente en NEC strijden om Europees ticket
13.59Breda kleurt geel: niet vanwege handhaving van NAC, maar door de kaarten
13.54Overzicht 2024/25: degradanten en promovendi in Europa op een rij
13.53Verdediger met 73 Ajax-duels moet noodgedwongen stoppen: 'Het doet pijn'
13.50Crystal Palace dreigt Europa League mis te lopen door UEFA-regel
13.40Problemen voor Twente vlak voor treffen met NEC: 'Enorme tegenvaller voor Oosting'
13.20UEFA in verlegenheid: waarom Son moest wachten op een medaille
13.19Ihattaren krijgt transferadvies: 'Hij heeft daar ook een band, dat zou ik doen'
13.11Ajax-fans loven 'heilige' Farioli met geniaal product: 'Hij moest hard lachen'
13.00Zomertransfers Eredivisie seizoen 2025/26: alle clubs op een rij
12.54Tahamata aan de slag bij Indonesië
12.52Veelbesproken Weghorst geeft hartverwarmende verrassing: 'Kijk, daar is hij'
12.50Live Transfers: Simonis verlengt contract, Amorim mag blijven zitten
12.45Blessure dwingt Boilesen tot pensioen: 'Doet pijn om afscheid te nemen'
12.45'Vitesse wil buitenlandse coach, klaargestoomd 'kind van de club' staat in de kou'
12.40Vaessen biedt excuses aan voor gedrag na Ajax-duel: 'Streep eronder en door'
12.38Tahamata aan de slag in Indonesië
12.28Deco klaar met 'onrechtvaardige' behandeling De Jong wegens hoge salaris
12.28Deco: 'De Jong kan er niets aan doen, dat hij verdient wat hij verdient'
12.20Heracles-pechvogel Laursen (27) stopt: 'Ik kies voor mijn gezondheid'
12.18Miljarden pompen in de club: geen garantie op succes voor Man Utd
12.15Van der Gijp looft twee Eredivisie-trainers: 'Meer zichzelf dan zij zijn er niet'
12.15Vaessen accepteert schorsing en biedt excuses aan voor gedrag na duel met Ajax
12.08Update: aanstelling Ajax-icoon Tahamata officieel: 'Ik kijk ernaar uit'
12.05Tottenham - United was een échte finale: slecht voetbal, interessante tactieken
12.00Bij Ajax genoemde trainer Simonis verlengt contract bij Go Ahead Eagles
12.00VP Award 2025: Paixão, de man van wonderschone treffers, floreert bij Feyenoord
12.00AZ snakt naar Europees voetbal: Heerenveen in eigen huis moet eerste horde worden
11.59Simonis verlengt contract bij Go Ahead
11.57Vaessen door het stof
11.54Opvallend: United-speler deelt sneer uit aan Amorim na verloren EL-finale
Resultaten x
Buitenland

Wat gaat er gebeuren met Ricardo van Rhijn?

Op de drukke transfermarkt gebeurt er van alles en nog wat. Spelers komen. Spelers gaan. Spelers zijn transfervrij. Maar er zijn ook van die voetballers van wie je weinig hoort en die ook weinig perspectief bij hun club hebben. Wat gaat er met hen gebeuren? Deel IV: Ricardo van Rhijn.

25-07-2017 12:00 door Redactie ELF Voetbal

Voor het gevoel speelt de voormalig rechtsback van Ajax al enkele seizoenen in België, maar eigenlijk staat Van Rhijn pas één jaar onder contract bij Club Brugge. Een kleine twee miljoen euro hadden ze een jaar geleden nog over voor de achtvoudig international, die bij zijn eerste basisplaats meteen veel indruk maakte. Hij kreeg rugnummer twee toebedeeld, geen vuiltje aan de lucht. Everybody happy. 

Maar een domme rode kaart en een vervelende blessure deden het tij keren voor de Nederlander. Een paar duels later veroorzaakte hij door een handbal een domme strafschop, waardoor Michel Preud'homme steeds minder tevreden werd over Van Rhijn. Sterker nog: hij zag het helemaal niet meer in hem zitten. Claudemir, bij Vitesse nog middenvelder, werd tijdelijk zijn vervanger en deed het naar behoren. Later kwam Helibelton Palacios in het elftal op de rechtsbackpositie. Van Rhijn kwam er in het competitieslot niet meer aan te pas.

CONCURRENTIE

Hoewel Claudemir inmiddels is vertrokken bij Club, heeft Van Rhijn nog altijd de concurrentie van de Colombiaan Palacios, die in elk geval de voorkeur krijgt boven de oud-Ajacied. Ook de talentvolle Dion Cools komt in aanmerking voor de positie, waarop Van Rhijn vindt dat hij in de basis hoort te staan. Drie spelers voor één positie: toch is een goede Van Rhijn zeker niet de minste. Maar hij wil altijd spelen.

En dat, zo bevestigde de technisch directeur van de Belgische topclub, kan nou eenmaal niet bij Club Brugge. Hoewel de komst van de nieuwe trainer Ivan Leko wellicht perspectief biedt voor Van Rhijn, lijkt de rechtsachter zich door zijn uitingen daadwerkelijk uit de gratie te hebben gespeeld in Brugge. Hij gaf aan niet te kunnen dealen met een reserverol én had moeite om te wennen aan de Belgische wijze van verdedigen. Niet echt een handige uitspraak.


Het heeft er nog geen schijn van, maar een terugkeer a la Jean-Paul Boëtius kan natuurlijk altijd nog. 

TOEKOMSTPERSPECTIEF

Dus lijkt een vertrek voor alle partijen de beste optie. Feyenoord werd voor even gelinkt aan de voormalig Ajacied, net als enkele concurrenten van Club Brugge. Maar in België kunnen alleen RSC Anderlecht, Standard, AA Gent en KRC Genk het salaris ophoesten. Maar ja: dan blijft het probleem van dat Belgische verdedigen. Dus mogelijkheden binnen de Belgische landsgrenzen lijken voor Van Rhijn geen optie.

En daarbuiten? Vleugelverdedigers zijn in de huidige transferperiode net als technische mensen op de arbeidsmarkt: iedereen wil ze graag hebben. PSV, Feyenoord, Ajax hebben allen de backposities erg karig bezet. Voor die plekken zal Van Rhijn echter niet meteen in aanmerking komen. Maar ook AZ, sc Heerenveen en FC Groningen hebben de rechterkant achterin zeker nog niet optimaal ingevuld. Bij die clubs zal Van Rhijn echter het nodige salaris moet inleveren. Dat is ook niet meteen het meest waarschijnlijk.

Engeland, Spanje of Duitsland dan? Vooral die eerste twee lijken nog best optioneel voor Van Rhijn. In Engeland bijvoorbeeld bij een iets mindere club in de Premier League. Met Erik Pieters en Patrick van Aanholt laten andere Nederlandse backs zien dat het een mooi podium is voor spelers nét onder de absolute top. Van Rhijn zou een dergelijke stap ook moeten kunnen zetten, mits hij bereid is om hard te werken. In Spanje is het voetbaltype weer iets meer geschikt voor de rechtsachter, maar onder de middenmoot is het bijster moeilijk om op te vallen in de Primera Division. Wat gaat de keuze van Van Rhijn worden? Met zijn 26 jaar is dit wel het moment dat hij goed moet kiezen, om niet definitief in de vergetelheid te raken.

 




Aanmelden
superelf Laatste: SuperELF Ben Rienstra, veelzijdige middenvelder
transfergeruchten Laatste: Deze topspelers zijn komende zomer transfervrij
hoe is het met..? Laatste: Hoe is het met.. Nicolas Kühn?
kleedkamerhumor Laatste: Alexander Büttner, grappenmaker bij Vitesse: "Als ik me verveel pak ik er een rolletje tape bij"
jukebox Laatste: DE JUKEBOX: Carlens Arcus (Vitesse)
avonturiers Laatste: Freek Schipper mag zich een Chinese local noemen: “Fans riepen telkens ‘hipet’, bleek dat mijn Chinese naam”
cultheld Laatste: Iván Campo: Koninklijke kelderklasser
voetballer x Laatste: Voetballer X: "Ik heb gracieuze trainers zien veranderen in beulen"
Privacyverklaring
X <

Wat is jouw leeftijd?

Om content en uitingen over online kansspelen volgens wet- en regelgeving te tonen, willen we zeker weten dat je oud genoeg bent. Je kan hoe dan ook onze website bezoeken.

24 jaar of ouder
Jonger dan 24 jaar

Door je keuze te maken bevestig je dat je je bewust bent van de risico’s van online kansspelen en dat je momenteel niet bent uitgesloten van deelname aan kansspelen bij online kansspelaanbieders.