De eerste 45 minuten waren niet hoogstaand en het was dan ook geen verrassing dat de doelpunten uitbleven. Beide ploegen konden niet tot grote kansen komen en deelden af en toe speldenprikjes aan elkaar uit.
Zo was Babá Diawara na drie munten het dichtst bij een treffer. Met rechts knalde hij de bal maar net over de lat. Tien minuten later volgt ploeggenoot Jordi Xumetra zijn voorbeeld door hetzelfde te doen. De Koninklijke laten zich via Sergio Ramos horen, maar zijn twee kopballen kunnen het net niet vinden.
Het laatste wapenfeit in de eerste helft komt van de voet van Babá. De Senegalees kan na een goede solo geen richting geven aan zijn schot en schiet opnieuw over het doel van Diego López.
De tweede helft begint net als de eerste. Levante krijgt de eerste mogelijkheid, maar Papakouli Diop ziet zijn inzet na voorbereidend werk van Juanfran gepakt worden door López. Niet veel later kan de doelman alleen toekijken hoe de kopbal van Héctor Rodas net langs het doel gaat.
Ronaldo laat zich in de 52e minuut voor het eerst zien. De Portugees is het eindstation van een goedlopende aanval, maar zijn schot belandt op de paal. Vijf minuten later breekt Levante de score open.
Het is Babá die zijn derde mogelijkheid wel raak weet te schieten. Met rechts laat hij de keeper kansloos en gunt hij Xumetra zijn assist. Vier minuten later maakt Ramos na een hoekschop van Angel Di Maria alweer gelijk.
Het betekent het begin van een legio kansen voor de topploeg. Ronaldo schiet recht op keeper Keilor Navas en de Argentijn Di Maria helpt ook twee mogelijkheden om zeep. In de zeventigste minuut is het de bekritiseerde Karim Benzema die ook meedeelt in de malaise. Navas blijkt opnieuw een sta in de weg.
Vier minuten voor tijd krijgt Real de deksel op de neus. Invaller Nabil El-Zhar maakt de 2-1. Niet veel later maakt Alvaro Morata de glijkmaker, ingevallen voor Isco. In de absolute slotfase ontsnapt Real aan puntverlies.
Ronaldo is opnieuw de reddende engel voor zijn ploeg door met rechts af te werken. Door zijn goal bedraagt de achterstand op koplopers Barcelona FC en Atlético Madrid nu twee punten. Beide ploegen hebben nog wel een duel tegoed.