Laatste nieuws
13.50Virgil van Dijk onder vuur na onbeschoft gedrag tegen Richarlison
13.48Talentvolle Nederlandse back duikt op in Serie A: 'We gaan hem veel zien'
13.45Bosz steekt loftrompet over PSV-uitblinker: 'Hij heeft gif in z'n flikker'
13.45Debuut bij PSV lonkt: Malacia voor het eerst in wedstrijdselectie
13.32Heerlijke affiches in kwartfinales Women's Champions League
13.23Ancelotti heeft maling aan uithaal Tebas: 'Hier is niemand gek geworden'
13.20Uneken bij eerste elftal PSV na mislukte jacht op spits: 'Hij heeft de kwaliteiten'
13.18'Real Madrid overweegt monstertransfer van Vinícius door opmars Mbappé'
13.15Kluivert gekroond tot speler van de maand na indrukwekkende cijfers
13.10Sensationeel: Quick Boys slaat met hogeschoolvoetbal keihard toe tegen AZ
13.10Stewart hoopt op transfervrije spits voor PSV: 'Je gaat actief op zoek'
13.05Salah-Eddine belde met Rensch: 'Als de mogelijkheid er is, moet je komen'
12.57Oplossing voor het Pepi-probleem: Bosz haalt Uneken naar eerste elftal
12.56Malacia kan voor PSV debuteren tegen Willem II, geen Ledezma
12.56Malacia kan voor PSV debuteren tegen Willem II
12.54Voormalig PSV-verdediger Van den Dungen overleden
12.40Klap voor PSV: Ricardo Pepi komt dit seizoen helemaal niet meer in actie
12.28Pepi dit seizoen niet meer in actie voor PSV
12.25FC Twente moet weer boete betalen aan UEFA: 'Doen alles om daders op te sporen'
12.25Pepi komt dit seizoen niet meer in actie
12.15'Zeven aflopende contracten bij PSV: vertrek van meerdere spelers hangt in lucht'
12.15Van Nistelrooij in FA Cup tegen oude ploeg: 'Speciaal om terug te keren'
12.13Ontketende Kluivert troeft Gakpo af en is Speler van de Maand
12.13Kluivert houdt tastbare herinnering over aan maand januari
12.10Ramos (38) vervolgt carrière in Mexico, hij voetbalde in mei voor het laatst
12.01Lets ontzag voor Henderson: 'Kan ik mooi aan mijn kleinkinderen vertellen'
11.53Van Dijk drukt hardnekkige geruchten de kop in: 'Wie anders beweert, zit mis'
11.51Ook Slot buigt voor Van Dijk: 'Hij was geweldig'
11.50Harde landing voor Moder bij Feyenoord: 'Staan beetje laag in de competitie'
11.40Salah-Eddine kiest voor rugnummer 34: 'Het is voor Nouri'
11.39RKC haalt keeper op transfervrije basis terug
11.30Dolend Feyenoord moet tegen Sparta oppassen voor vijfde uitglijder op rij
11.24Van der Gijp haalt uit na PSV - Feyenoord: 'Ik bedoel, kom op man!'
11.15Roma schrijft dure Twente-aankoop Salah-Eddine niet in voor Europa League
11.13Bayern München voert 'lastige' contractgesprekken met Kimmich
Resultaten x
Column

Ajax kiest voor voetbal

Bij Ajax is het haast nooit rustig. Daarom is het goed dat de club terugkeert naar de basis: voetbal.

21-09-2011 12:04 door Redactie ELF Voetbal

De fan droeg zijn rode shirt en zijn rugnummer. Alleen de naam Dennis Bergkamp stond niet boven het getal 10. Vervangen door een woord van slechts drie letters. God. Beter kan de aanbidding van de Arsenal-fans voor Bergkamp niet worden omgeschreven. Ook in het buitenland stond en staat hij op een voetstuk.

Dennis Bergkamp is meer dan een voetbalgenie. Nadat hij Ajax in vervoering bracht met zijn wonderschone doelpunten - dankzij Youtube zich er nog voldoende stiffies te zien - veranderde hij voor altijd het imago van Arsenal. De club uit Londen had een negatief stempel. Boring Arsenal was de gangbare bijnaam, in plaats van de officiële geuzennaam The Gunners. Bergkamp streek in 1995 neer in Noord-Londen. 316 Wedstrijden, 87 goals en elf jaar later had Arsenal aansluiting gevonden bij de wereldtop.  

Bergkamp was als een schilder die het palet veranderde in een voetbalveld vol schitterende kleurschakeringen. Het klinkt wat bot, maar Wim Jonk was in deze vergelijking zijn kwast. Een heel precieze kwast, dat wel. Eentje die er voor zorgde dat de artistieke uitspattingen van Bergkamp konden plaatsvinden. De tandem Bergkamp/Jonk is een van de beste uit de Nederlandse voetbalhistorie. Het duo speelde vijf seizoenen samen bij Ajax en schoot het voetbal naar een nieuwe dimensie. En naar een nieuwe Europese hoofdprijs. Ajax won in 1992 de UEFA Cup. Uit bij Torino scoorde Jonk met een fenomenale uithaal, een van zijn specialiteiten.

Met de aanstelling van dit duo voor onbepaalde tijd geeft Ajax een sterk signaal af. De club is het zat. Al dat gezeur over de rvc. De samenstelling van de ledenraad. Het bestuur. De beurskoersen. Ajax is er klaar mee. Het moet weer over voetbal gaan. Ajax is en blijft vooral een voetbalclub. En de voetbaltaal is eigenlijk heel eenvoudig. Frank de Boer praat 'm sinds een tijdje en ineens ziet de wereld er simpeler uit. Ajax speelt 4-3-3, wordt weer eens kampioen en de spelers doen gewoon wat ze moeten doen.

Gewoon doen, het is Bergkamp en Jonk met zijn Volendamse achtergrond wel toevertrouwd. Geen poespas, geen blingbling, maar lekker over voetbal ouwehoeren. En ieder talent of iedere aankoop die bij Ajax te hoog van de toren blaast, moet verplicht naar Youtube kijken.

http://www.youtube.com/watch?v=V-E4-OQJPsc

Het devies kan dan niet anders luiden: mond houden, hard trainen en gewoon voetballen.
Het hoeft allemaal niet moeilijk te zijn.


Arnout Verzijl




Aanmelden
hoe is het met..? Laatste: Hoe is het met..Gerónimo Rulli?
transfergeruchten Laatste: Wat kan Brian Brobbey verwachten van een overstap naar West Ham United?
superelf Laatste: Superelf Kees Kwakman, Volendamse karaktervoetballer
jukebox Laatste: DE JUKEBOX: Carlens Arcus (Vitesse)
avonturiers Laatste: Freek Schipper mag zich een Chinese local noemen: “Fans riepen telkens ‘hipet’, bleek dat mijn Chinese naam”
kleedkamerhumor Laatste: Etienne Vaessen, grappenmaker bij RKC Waalwijk: "Je ziet het bijvoorbeeld aan de grijns op m’n gezicht"
cultheld Laatste: Iván Campo: Koninklijke kelderklasser
voetballer x Laatste: Voetballer X: "Ik heb gracieuze trainers zien veranderen in beulen"
Privacyverklaring
X <

Wat is jouw leeftijd?

Om content en uitingen over online kansspelen volgens wet- en regelgeving te tonen, willen we zeker weten dat je oud genoeg bent. Je kan hoe dan ook onze website bezoeken.

24 jaar of ouder
Jonger dan 24 jaar

Door je keuze te maken bevestig je dat je je bewust bent van de risico’s van online kansspelen en dat je momenteel niet bent uitgesloten van deelname aan kansspelen bij online kansspelaanbieders.