Laatste nieuws
14.20Perez en Vink zien Ajacied van 'tien miljoen' door ijs zakken: 'Kan echt wel wat'
14.20Van der Gijp gaat stuk na uitschakeling Ajax: 'Wat was 'ie kwaad, die kleine'
14.15VP-Voetbalkantine: 'Het is goed dat Koeman De Ligt alsnog bij Oranje haalt'
14.15FCUpdate in het kort: Reiziger haalt één debutant bij selectie Jong Oranje
14.05Tachtig interlands en toch dolblij: Tuchel over gesprek met Henderson
14.05Kraay acht Ajax-speler klaar voor Europese top: 'Wat mij betreft onomstreden'
14.05Sadílek terug in Tsjechische selectie, Moder geselecteerd voor Polen
13.58Laatkomer Saibari keert terug in wedstrijdselectie PSV: 'De groep moet hem helpen'
13.55PSV zonder Mauro Júnior, vraagteken achter Schouten en Ledezma
13.45AZ heeft geen rust nodig in aanloop naar Ajax: 'Dat is niks nieuws'
13.39Medische update PSV: Mauro Junior ontbreekt
13.20'Prime' Sneijder maakt heel veel indruk bij Inter: 'Dat is niet normaal...'
13.15Dit valt er voor Oranje te halen in de Nations League
13.15Engelse pers velt oordeel over Zirkzee en De Ligt na Europa League-overwinning
13.13Veelbesproken arbiter geeft uitleg na afgekeurde Atlético-pingel: 'Was 99% zeker'
13.04Hoe doet PSV het historisch gezien in Waalwijk?
13.00Farioli komt met uitleg over systeemwijziging: 'Dan betalen we de prijs'
12.57'Kerkez hoog op lijstje Slot, twijfels over verlenging Van Dijk'
12.56Slot opnieuw gevraagd naar Liverpool-toekomst Van Dijk: 'Wat ik wel weet...'
12.55Van Aké tot Zirkzee: de meest opvallende afwezigen bij het Nederlands elftal
12.55De Ligt vervangt geblesseerde De Vrij bij Oranje, Taylor en Depay keren terug
12.54Wedstrijd onder leiding van Manschot
12.47Ajacieden zien niks positiefs in Europese uitschakeling: 'Niet waar ik aan denk'
12.40Koeman maakt definitieve selectie Oranje bekend: 24 namen, Memphis terug
12.34Memphis en Taylor terug bij Oranje, De Ligt alsnog opgeroepen
12.30Tuchel verklaart Engeland-rentree Henderson: 'Een belangrijk stuk in onze puzzel'
12.30Ajax-fans verdeeld over prioriteit: 'Europa League toch aardig belangrijk'
12.21'Priske heeft boel verziekt bij Feyenoord, je wordt er vreselijk verdrietig van'
12.15Spanje zwaarbewapend voor duels met Oranje: dit zijn de namen van De la Fuente
12.10Jakub Moder geselecteerd voor WK-kwalificatiewedstrijden Polen
12.05Martens teleurgesteld: 'Hadden écht het gevoel een ronde door te kunnen komen'
12.01Nederland treft Spanje op oorlogssterkte: sterkhouders terug in selectie
12.01Spanje heeft sterkhouders terug voor Nations League-duels met Nederland
12.00PSV klimt langzaam uit dal: €50 bij winst tegen degradatiekandidaat RKC!
11.50'Nederlandse golfbreker' blijft imponeren: 'Monsterlijk goed, zeggen ze'
Resultaten x
Column

Wenger is een eng mannetje

Arm Arsenal. Arme Arsene. Zondag ging het weer fout vlak voor de finish. Het is geen toeval meer. Net als het misbaar van die enge Arsene Wenger.

18-04-2011 11:28 door Redactie ELF Voetbal

De klok was de 100 minuten al gepasseerd toen Emmanuel Eboue dom in de fout ging. Tot twee keer aan toe zelfs. Eerst maakte hij een overtreding op de rand van de zestien die hem geel opleverde. Luis Suárez schoot de toegekende vrije trap in de muur. De bal caramboleerde naar de zijkant waar Eboue opnieuw in de fout ging. Hij duwde Liverpool-aanvaller Lucas veel te enthousiast omver. Die ging graag naar het gras. Een penalty was onvermijdelijk. 1-1.

De tragikomedie in het Emirates Stadium vormde het hoogtepunt van een weekeinde vol topvoetbal. Manchester City - Manchester United, AZ - ADO, Real Madrid - Barcelona, het ontluikende eredivisieplot in het oosten van het land en het glorieuze debuut van Andries Jonker als trainer van Bayern München. Het viel allemaal in het niet bij die ene handbeweging van Arsene Wenger.

De 61-jarige despoot zit al sinds 1995 op de troon. Onder hem beleefde Arsenal mooie tijden. Thierry Henry en Dennis Bergkamp veranderden het landschap van Highbury voorgoed. Van een saaie ontmoetingsplaats voor voetbalverslaafden tot een veld vol heroïek en technische suprematie. In zijn eerste negen jaar won Arsenal onder Wenger drie keer de landstitel en vier maal de FA Cup.

Sindsdien is het over en sluiten. Arsenal speelt ieder jaar leuk mee om de prijzen, maar strandt telkens in het zicht van de haven. De club kan niet meer winnen. En dat is een kunst op zich. Mooi voetbal spelen a la. Het veroveren van een titel, daar gaat het om.

Wenger is zijn trucje al een tijd verleerd en dat leidt tot een verhoogde frustratiegrens. Zeker omdat het altijd pas op het allerlaatste moment fout gaat. Het gebrek aan killersinstinct, zeg maar. Nou is de man al niet 's werelds mooiste paspop. Maar als hij boos wordt, verandert Wenger pas echt in de bad guy uit een slechte Amerikaanse c-film.

Die ene handbeweging waarmee hij Kenny Dalglish zondag kleineerde tot een matig imiterende poppenspeler was de druppel. Beneden alle peil. De manager van Liverpool was oprecht blij met het gelijkspel. Wenger had eerst al de scheidsrechter en de vierde man in woord en gebaar beledigd. De juichende Dalglish - het levende monument van Liverpool  bleef op gepaste afstand- werd vervolgens met dat ene wegwerpgebaar symbolisch vermoord. Walgelijk.

Arsene Wenger is de realiteit volledig uit het oog verloren. Geen enkele vorm van zelfkritiek. Geen zelfkennis meer. Het is over met hem. Van de eens zo succesvolle trainer is hij verworden tot een eng, naar mannetje. Te lang doorgegaan. Tijd voor revolutie. Gelukkig voor Arsene ligt het hart van Cruijff niet in Londen.

Arnout Verzijl

Nb respect voor Dirk Kuijt trouwens. Die bleef uiterst koel en schoot na 102 minuten spelen de strafschop keihard in de hoek. Wat een kanjer is het ook.




Aanmelden
hoe is het met..? Laatste: Hoe is het met... Georginio Wijnaldum?
superelf Laatste: Superelf Willem Janssen, Limburgse verbinder
transfergeruchten Laatste: Wat kan Brian Brobbey verwachten van een overstap naar West Ham United?
jukebox Laatste: DE JUKEBOX: Carlens Arcus (Vitesse)
avonturiers Laatste: Freek Schipper mag zich een Chinese local noemen: “Fans riepen telkens ‘hipet’, bleek dat mijn Chinese naam”
kleedkamerhumor Laatste: Etienne Vaessen, grappenmaker bij RKC Waalwijk: "Je ziet het bijvoorbeeld aan de grijns op m’n gezicht"
cultheld Laatste: Iván Campo: Koninklijke kelderklasser
voetballer x Laatste: Voetballer X: "Ik heb gracieuze trainers zien veranderen in beulen"
Privacyverklaring
X <

Wat is jouw leeftijd?

Om content en uitingen over online kansspelen volgens wet- en regelgeving te tonen, willen we zeker weten dat je oud genoeg bent. Je kan hoe dan ook onze website bezoeken.

24 jaar of ouder
Jonger dan 24 jaar

Door je keuze te maken bevestig je dat je je bewust bent van de risico’s van online kansspelen en dat je momenteel niet bent uitgesloten van deelname aan kansspelen bij online kansspelaanbieders.