Laatste nieuws
13.35Virgil van Dijk onder vuur na onbeschoft gedrag tegen Richarlison
13.32Heerlijke affiches in kwartfinales Women's Champions League
13.23Ancelotti heeft maling aan uithaal Tebas: 'Hier is niemand gek geworden'
13.20Uneken bij eerste elftal PSV na mislukte jacht op spits: 'Hij heeft de kwaliteiten'
13.18'Real Madrid overweegt monstertransfer van Vinícius door opmars Mbappé'
13.15Kluivert gekroond tot speler van de maand na indrukwekkende cijfers
13.10Sensationeel: Quick Boys slaat met hogeschoolvoetbal keihard toe tegen AZ
13.10Stewart hoopt op transfervrije spits voor PSV: 'Je gaat actief op zoek'
13.05Salah-Eddine belde met Rensch: 'Als de mogelijkheid er is, moet je komen'
12.57Oplossing voor het Pepi-probleem: Bosz haalt Uneken naar eerste elftal
12.56Malacia kan voor PSV debuteren tegen Willem II, geen Ledezma
12.56Malacia kan voor PSV debuteren tegen Willem II
12.54Voormalig PSV-verdediger Van den Dungen overleden
12.40Klap voor PSV: Ricardo Pepi komt dit seizoen helemaal niet meer in actie
12.28Pepi dit seizoen niet meer in actie voor PSV
12.25FC Twente moet weer boete betalen aan UEFA: 'Doen alles om daders op te sporen'
12.25Pepi komt dit seizoen niet meer in actie
12.15'Zeven aflopende contracten bij PSV: vertrek van meerdere spelers hangt in lucht'
12.15Van Nistelrooij in FA Cup tegen oude ploeg: 'Speciaal om terug te keren'
12.13Ontketende Kluivert troeft Gakpo af en is Speler van de Maand
12.13Kluivert houdt tastbare herinnering over aan maand januari
12.10Ramos (38) vervolgt carrière in Mexico, hij voetbalde in mei voor het laatst
12.01Lets ontzag voor Henderson: 'Kan ik mooi aan mijn kleinkinderen vertellen'
11.53Van Dijk drukt hardnekkige geruchten de kop in: 'Wie anders beweert, zit mis'
11.51Ook Slot buigt voor Van Dijk: 'Hij was geweldig'
11.50Harde landing voor Moder bij Feyenoord: 'Staan beetje laag in de competitie'
11.40Salah-Eddine kiest voor rugnummer 34: 'Het is voor Nouri'
11.39RKC haalt keeper op transfervrije basis terug
11.30Dolend Feyenoord moet tegen Sparta oppassen voor vijfde uitglijder op rij
11.24Van der Gijp haalt uit na PSV - Feyenoord: 'Ik bedoel, kom op man!'
11.15Roma schrijft dure Twente-aankoop Salah-Eddine niet in voor Europa League
11.13Bayern München voert 'lastige' contractgesprekken met Kimmich
11.12Vertrokken Ajax-talent 'verdwenen' in Spanje: 'De cijfers spreken voor zich'
11.00Spaanse media buigen voor 'lijfwacht' Frenkie: 'De Nederlander blijft groeien'
11.00VP-Voetbalkantine: 'De kritiek op Nijhuis na AZ - Quick Boys is terecht'
Resultaten x
Cultheld

Lord Bendtner: edelman in onderbroek

Ondanks zes seizoenen, 108 wedstrijden en 24 doelpunten voor Arsenal herinneren de fans van die club Nicklas Bendtner toch vooral als een kabeljauw die meende een barracuda te zijn.
14-11-2018 08:40 door Geert Beckers

Of zelfvertrouwen als krachtig dan wel potsierlijk wordt ervaren, is afhankelijk van de mate waarin de persoon die zich dat zelfvertrouwen aanmeet aan de daarmee gepaard gaande verwachtingen weet te voldoen. Het zelfvertrouwen van Nicklas Bendtner is voor het door sarcasme aangedreven deel van het internet derhalve een schier onuitputtelijke bron van spotternij. 

Zo groen als gras was Bendtner toen hij zich van zijn minst bescheiden kant toonde en verkondigde zichzelf al tot de groten der aarde te rekenen. Een broekie, door Arsenal weggeplukt uit de jeugdopleiding van het Deense KB, zonder noemenswaardige prestaties om die claim kracht bij te zetten. Die uitspraak zou hem zijn hele carrière blijven volgen als een schaduw.

Want hoewel hij ontegenzeggelijk over een bovengemiddelde dosis talent beschikt, bleef het bewijs daarvoor in de vorm van prestaties achterwege. In plaats daarvan verwierf Bendtner met name faam vanwege zijn gedragingen buiten het veld, als Lord Bendtner.

LORD

Over de vraag waar die eretitel precies zijn oorsprong vond bestaan diverse theorieën. Het lijkt in 2009 te zijn begonnen bij een inmiddels stukgelopen relatie met de dertien jaar oudere Deense barones Caroline Elizabeth Ada Iuel-Brockdorff, met wie hij een kind heeft en wier familie met het Valdemars kasteel het grootste woonhuis van Denemarken in bezit heeft. Zijn imago van luie en verwende spits deed de rest. Wat Bendtner in ieder geval met veel Lords gemeen heeft is dat ze beiden teren op hun rijkdom zonder daar bijster veel prestaties tegenover te stellen. 

Elf doelpunten in 42 wedstrijden voor Birmingham City, acht in 28 duels voor Sunderland, drie in 31 voor VfL Wolfsburg en twee in vijftien optredens voor Nottingham Forest: bepaald geen cijfers die de status van wereldtopper rechtvaardigen. In negen duels voor Juventus kwam Bendtner zelfs helemaal niet tot scoren. Afgelopen seizoen liet hij, uitkomend voor het Noorse Rosenborg BK, zowaar eindelijk zien waarom Arsenal hem ooit naar Engeland haalde: Bendtner scoorde negentien keer.

SCHANDALEN

Intussen besmeurde hij zijn blazoen zozeer dat het zich qua properheid kan meten met de keukenvloer van de gemiddelde snackbar. Bendtners carrière telt zoveel schandalen dat wanneer er ooit een film over zou verschijnen je mag hopen dat Dave Roelvink de soundtrack ervan verzorgt. Al zou Bendtner er zelf liever R. Kelly's The World's Greatest onder monteren.

Terugkerend thema in zijn reeks schandalen: (een gebrek aan) kleding. Zo drukte hij vier jaar geleden zijn achterwerk tegen het raam van een taxi, om de chauffeur vervolgens 'een kleine hoer' te noemen. Een actie waarvoor de politie hem beboette. Onlangs gedroeg hij zich overigens opnieuw weinig hoffelijk tegenover een taxichauffeur. In september van dit jaar resulteerde een avondje stappen in Kopenhagen in een handgemeen en uiteindelijk een gebroken kaak. De taxichauffeur deed aangifte. 

Eerder verliet hij al eens een nachtclub met zijn broek op zijn enkels, plaatste hij een naaktfoto van zichzelf op Instagram en parkeerde hij een Aston Martin met een waarde van 120 duizend pond tegen een muur, om vervolgens aan de kant van de weg al zijn kleding uit te trekken. Hij raapte de stukgeslagen buitenspiegel van de grond om zijn lichaam grondig te controleren op mogelijke verwondingen. “Vervolgens zocht ik mijn telefoon om Arsenal te bellen dat ik laat op de training zou zijn.”

Een Brits wedkantoor poogde nog een slaatje te slaan uit Bendtners gewoonte om zich in het openbaar van zijn kleding te ontdoen en bond zich aan de spits als kledingsponsor. Dat bleek toen Bendtner tijdens het EK van 2012 zijn doelpunt voor Denemarken tegen Portugal vierde door zijn broek omlaag te trekken. Op zijn onderbroek in vette letters: Paddy Power. De UEFA kon die deal echter niet waarderen en legde de spits een boete van honderdduizend euro op wegens ongeoorloofde reclame.

Hij mag zich dan weinig hoffelijk gedragen; sinds 2015 is Nicklas Bendtner ook officieel een Lord. Het Deense tijdschrift SE Og HOR schonk hem een stuk grond van het formaat van een groot uitgevallen postzegel (dertig bij dertig centimeter) in het Schotse Glencoe Wood, inclusief alle benodigde papieren zodat hij ook officieel in de adel verheven werd: Nicklas Bendtner, Lord of Glencoe. Edelman in onderbroek. 




Aanmelden
hoe is het met..? Laatste: Hoe is het met..Gerónimo Rulli?
transfergeruchten Laatste: Wat kan Brian Brobbey verwachten van een overstap naar West Ham United?
superelf Laatste: Superelf Kees Kwakman, Volendamse karaktervoetballer
jukebox Laatste: DE JUKEBOX: Carlens Arcus (Vitesse)
avonturiers Laatste: Freek Schipper mag zich een Chinese local noemen: “Fans riepen telkens ‘hipet’, bleek dat mijn Chinese naam”
kleedkamerhumor Laatste: Etienne Vaessen, grappenmaker bij RKC Waalwijk: "Je ziet het bijvoorbeeld aan de grijns op m’n gezicht"
cultheld Laatste: Iván Campo: Koninklijke kelderklasser
voetballer x Laatste: Voetballer X: "Ik heb gracieuze trainers zien veranderen in beulen"
Privacyverklaring
X <

Wat is jouw leeftijd?

Om content en uitingen over online kansspelen volgens wet- en regelgeving te tonen, willen we zeker weten dat je oud genoeg bent. Je kan hoe dan ook onze website bezoeken.

24 jaar of ouder
Jonger dan 24 jaar

Door je keuze te maken bevestig je dat je je bewust bent van de risico’s van online kansspelen en dat je momenteel niet bent uitgesloten van deelname aan kansspelen bij online kansspelaanbieders.