Laatste nieuws
14.25Van der Gijp gaat stuk na uitschakeling Ajax: 'Wat was 'ie kwaad, die kleine'
14.22Reiziger kiest: Jong Oranje werkt met hoog Eredivisie-gehalte toe richting EK
14.20Perez en Vink zien Ajacied van 'tien miljoen' door ijs zakken: 'Kan echt wel wat'
14.15VP-Voetbalkantine: 'Het is goed dat Koeman De Ligt alsnog bij Oranje haalt'
14.15FCUpdate in het kort: Reiziger haalt één debutant bij selectie Jong Oranje
14.05Tachtig interlands en toch dolblij: Tuchel over gesprek met Henderson
14.05Kraay acht Ajax-speler klaar voor Europese top: 'Wat mij betreft onomstreden'
14.05Sadílek terug in Tsjechische selectie, Moder geselecteerd voor Polen
13.58Laatkomer Saibari keert terug in wedstrijdselectie PSV: 'De groep moet hem helpen'
13.55PSV zonder Mauro Júnior, vraagteken achter Schouten en Ledezma
13.45AZ heeft geen rust nodig in aanloop naar Ajax: 'Dat is niks nieuws'
13.39Medische update PSV: Mauro Junior ontbreekt
13.20'Prime' Sneijder maakt heel veel indruk bij Inter: 'Dat is niet normaal...'
13.15Dit valt er voor Oranje te halen in de Nations League
13.15Engelse pers velt oordeel over Zirkzee en De Ligt na Europa League-overwinning
13.13Veelbesproken arbiter geeft uitleg na afgekeurde Atlético-pingel: 'Was 99% zeker'
13.04Hoe doet PSV het historisch gezien in Waalwijk?
13.00Farioli komt met uitleg over systeemwijziging: 'Dan betalen we de prijs'
12.57'Kerkez hoog op lijstje Slot, twijfels over verlenging Van Dijk'
12.56Slot opnieuw gevraagd naar Liverpool-toekomst Van Dijk: 'Wat ik wel weet...'
12.55Van Aké tot Zirkzee: de meest opvallende afwezigen bij het Nederlands elftal
12.55De Ligt vervangt geblesseerde De Vrij bij Oranje, Taylor en Depay keren terug
12.54Wedstrijd onder leiding van Manschot
12.47Ajacieden zien niks positiefs in Europese uitschakeling: 'Niet waar ik aan denk'
12.40Koeman maakt definitieve selectie Oranje bekend: 24 namen, Memphis terug
12.34Memphis en Taylor terug bij Oranje, De Ligt alsnog opgeroepen
12.30Tuchel verklaart Engeland-rentree Henderson: 'Een belangrijk stuk in onze puzzel'
12.30Ajax-fans verdeeld over prioriteit: 'Europa League toch aardig belangrijk'
12.21'Priske heeft boel verziekt bij Feyenoord, je wordt er vreselijk verdrietig van'
12.15Spanje zwaarbewapend voor duels met Oranje: dit zijn de namen van De la Fuente
12.10Jakub Moder geselecteerd voor WK-kwalificatiewedstrijden Polen
12.05Martens teleurgesteld: 'Hadden écht het gevoel een ronde door te kunnen komen'
12.01Nederland treft Spanje op oorlogssterkte: sterkhouders terug in selectie
12.01Spanje heeft sterkhouders terug voor Nations League-duels met Nederland
12.00PSV klimt langzaam uit dal: €50 bij winst tegen degradatiekandidaat RKC!
Resultaten x
Cultheld

Lord Bendtner: edelman in onderbroek

Ondanks zes seizoenen, 108 wedstrijden en 24 doelpunten voor Arsenal herinneren de fans van die club Nicklas Bendtner toch vooral als een kabeljauw die meende een barracuda te zijn.
14-11-2018 08:40 door Geert Beckers

Of zelfvertrouwen als krachtig dan wel potsierlijk wordt ervaren, is afhankelijk van de mate waarin de persoon die zich dat zelfvertrouwen aanmeet aan de daarmee gepaard gaande verwachtingen weet te voldoen. Het zelfvertrouwen van Nicklas Bendtner is voor het door sarcasme aangedreven deel van het internet derhalve een schier onuitputtelijke bron van spotternij. 

Zo groen als gras was Bendtner toen hij zich van zijn minst bescheiden kant toonde en verkondigde zichzelf al tot de groten der aarde te rekenen. Een broekie, door Arsenal weggeplukt uit de jeugdopleiding van het Deense KB, zonder noemenswaardige prestaties om die claim kracht bij te zetten. Die uitspraak zou hem zijn hele carrière blijven volgen als een schaduw.

Want hoewel hij ontegenzeggelijk over een bovengemiddelde dosis talent beschikt, bleef het bewijs daarvoor in de vorm van prestaties achterwege. In plaats daarvan verwierf Bendtner met name faam vanwege zijn gedragingen buiten het veld, als Lord Bendtner.

LORD

Over de vraag waar die eretitel precies zijn oorsprong vond bestaan diverse theorieën. Het lijkt in 2009 te zijn begonnen bij een inmiddels stukgelopen relatie met de dertien jaar oudere Deense barones Caroline Elizabeth Ada Iuel-Brockdorff, met wie hij een kind heeft en wier familie met het Valdemars kasteel het grootste woonhuis van Denemarken in bezit heeft. Zijn imago van luie en verwende spits deed de rest. Wat Bendtner in ieder geval met veel Lords gemeen heeft is dat ze beiden teren op hun rijkdom zonder daar bijster veel prestaties tegenover te stellen. 

Elf doelpunten in 42 wedstrijden voor Birmingham City, acht in 28 duels voor Sunderland, drie in 31 voor VfL Wolfsburg en twee in vijftien optredens voor Nottingham Forest: bepaald geen cijfers die de status van wereldtopper rechtvaardigen. In negen duels voor Juventus kwam Bendtner zelfs helemaal niet tot scoren. Afgelopen seizoen liet hij, uitkomend voor het Noorse Rosenborg BK, zowaar eindelijk zien waarom Arsenal hem ooit naar Engeland haalde: Bendtner scoorde negentien keer.

SCHANDALEN

Intussen besmeurde hij zijn blazoen zozeer dat het zich qua properheid kan meten met de keukenvloer van de gemiddelde snackbar. Bendtners carrière telt zoveel schandalen dat wanneer er ooit een film over zou verschijnen je mag hopen dat Dave Roelvink de soundtrack ervan verzorgt. Al zou Bendtner er zelf liever R. Kelly's The World's Greatest onder monteren.

Terugkerend thema in zijn reeks schandalen: (een gebrek aan) kleding. Zo drukte hij vier jaar geleden zijn achterwerk tegen het raam van een taxi, om de chauffeur vervolgens 'een kleine hoer' te noemen. Een actie waarvoor de politie hem beboette. Onlangs gedroeg hij zich overigens opnieuw weinig hoffelijk tegenover een taxichauffeur. In september van dit jaar resulteerde een avondje stappen in Kopenhagen in een handgemeen en uiteindelijk een gebroken kaak. De taxichauffeur deed aangifte. 

Eerder verliet hij al eens een nachtclub met zijn broek op zijn enkels, plaatste hij een naaktfoto van zichzelf op Instagram en parkeerde hij een Aston Martin met een waarde van 120 duizend pond tegen een muur, om vervolgens aan de kant van de weg al zijn kleding uit te trekken. Hij raapte de stukgeslagen buitenspiegel van de grond om zijn lichaam grondig te controleren op mogelijke verwondingen. “Vervolgens zocht ik mijn telefoon om Arsenal te bellen dat ik laat op de training zou zijn.”

Een Brits wedkantoor poogde nog een slaatje te slaan uit Bendtners gewoonte om zich in het openbaar van zijn kleding te ontdoen en bond zich aan de spits als kledingsponsor. Dat bleek toen Bendtner tijdens het EK van 2012 zijn doelpunt voor Denemarken tegen Portugal vierde door zijn broek omlaag te trekken. Op zijn onderbroek in vette letters: Paddy Power. De UEFA kon die deal echter niet waarderen en legde de spits een boete van honderdduizend euro op wegens ongeoorloofde reclame.

Hij mag zich dan weinig hoffelijk gedragen; sinds 2015 is Nicklas Bendtner ook officieel een Lord. Het Deense tijdschrift SE Og HOR schonk hem een stuk grond van het formaat van een groot uitgevallen postzegel (dertig bij dertig centimeter) in het Schotse Glencoe Wood, inclusief alle benodigde papieren zodat hij ook officieel in de adel verheven werd: Nicklas Bendtner, Lord of Glencoe. Edelman in onderbroek. 




Aanmelden
hoe is het met..? Laatste: Hoe is het met... Georginio Wijnaldum?
superelf Laatste: Superelf Willem Janssen, Limburgse verbinder
transfergeruchten Laatste: Wat kan Brian Brobbey verwachten van een overstap naar West Ham United?
jukebox Laatste: DE JUKEBOX: Carlens Arcus (Vitesse)
avonturiers Laatste: Freek Schipper mag zich een Chinese local noemen: “Fans riepen telkens ‘hipet’, bleek dat mijn Chinese naam”
kleedkamerhumor Laatste: Etienne Vaessen, grappenmaker bij RKC Waalwijk: "Je ziet het bijvoorbeeld aan de grijns op m’n gezicht"
cultheld Laatste: Iván Campo: Koninklijke kelderklasser
voetballer x Laatste: Voetballer X: "Ik heb gracieuze trainers zien veranderen in beulen"
Privacyverklaring
X <

Wat is jouw leeftijd?

Om content en uitingen over online kansspelen volgens wet- en regelgeving te tonen, willen we zeker weten dat je oud genoeg bent. Je kan hoe dan ook onze website bezoeken.

24 jaar of ouder
Jonger dan 24 jaar

Door je keuze te maken bevestig je dat je je bewust bent van de risico’s van online kansspelen en dat je momenteel niet bent uitgesloten van deelname aan kansspelen bij online kansspelaanbieders.