Cristiano Ronaldo, Karim Benzema en Mesut Özil, ze waren allemaal van de partij. Ook voor doelman Iker Casillas was er weer een plekje gereserveerd. De Madrilenen nemen het bekertoernooi uiterst serieus, omdat het kampioenschap dit seizoen een loodzware opgave lijkt. De achterstand op koploper FC Barcelona bedraagt achttien punten.
Na 37 minuten kwam de Spaanse grootmacht op voorsprong. Na een fraaie combinatie schoof Karim Benzema de leren knikker in het vijandige doel. Eerder kreeg Valencia via Jonas ook een paar kansen, maar de Fransman tekende aan voor de eerste treffer. De Madrileense club zocht met een 1-0 voorsprong de kleedkamer op.
Uitdoelpunten zijn in de Spaanse beker van essentieel belang en daarom ging Valencia naarstig op zoek naar de gelijkmaker, maar zonder resultaat. In de 73e minuut werd Real Madrid een handje geholpen. Andres Guardado werke te de bal achter zijn eigen doelman. Volgende week woensdag staat de return op het programma en aan Valencia de taak om de 2-0 weg te poetsen.