Heracles en Utrecht beginnen op vrijdag
Vrijdagavond trappen Heracles Almelo en FC Utrecht het Eredivisie-weekeinde af. In het Polman Stadion in Almelo hoopt de thuisploeg het aantrekkelijke spel te herpakken. De Heraclieden maakten de voorbije maand een frisse indruk, maar kregen de laatste weken te maken met tegenslagen. Zo werd vorige week verloren bij FC Groningen (2-0) en werd een week daarvoor gelijkgespeeld tegen Willem II. FC Utrecht daarentegen hoopt de aansluiting met de top vijf niet te verliezen. Een zege is broodnodig voor de ploeg van trainer Jan Wouters, omdat de achterstand op nummer vijf Feyenoord vijf punten bedraagt. Vorige week wonnen de Utrechters in eigen huis van AZ (2-1).
Statistiek: Cedric van der Gun heeft nog maar één treffer nodig om zijn totale productie in de Eredivisie op te schroeven naar vijftig. Zijn teller staat op dit moment dus op 49.
ADO en Zwolle weer eens tegenover elkaar
Zaterdag nemen ADO Den Haag en PEC Zwolle het weer eens tegen elkaar op. De laatste ontmoeting dateert uit het seizoen 2007/08, toen beide formaties nog speelden in de Eerste Divisie. Destijds won zowel ADO (3-1) als Zwolle (2-1) in eigen huis. Het meest recente treffen in de Eredivisie gaat verder terug. In het seizoen 2003/04 stonden beide ploegen voor het laatst tegenover elkaar in de hoogste afdeling van het Nederlandse voetbal. In Den Haag werd het 1-1 en in Zwolle won ADO met 2-1.
Statistiek: Zwolle kan vertrouwen putten uit het feit dat ADO dit seizoen pas één thuisduel wist te winnen. De Hagenaren deden dat in oktober tegen hekkensluiter Willem II (2-0).
Ajax wil in Arena ongeslagen blijven tegen Groningen
De laatste wedstrijd van de zaterdagavond gaat tussen Ajax en FC Groningen. In de Amsterdam Arena hoopt Ajax haar ongeslagen status tegen de noorderlingen te behouden. Immers, de ploeg van trainer Robert Maaskant wist in het Amsterdamse onderkomen nog nooit te winnen. De laatste zege dateert uit 1994, toen Ajax nog speelde in De Meer. In de midweekse speelronde van de Champions League verzekerde Ajax zich eerder deze week nog van Europa League-voetbal. Ondanks het verlies tegen Real Madrid (4-1) bleef de derde positie gehandhaafd. FC Groningen zal vol goede moed naar de hoofdstad komen, omdat het elftal dit seizoen beter is in uitduels (10 uit 7) dan thuisduels (9 uit 8).
Statistiek: In eigen huis lijkt Ajax niet te hoeven vrezen voor FC Groningen. In Amsterdam wist Ajax de laatste vier edities tegen Groningen namelijk te winnen, zonder tegendoelpunten.
PSV wil in topper tegen Twente revanche na Ajax-uit
PSV kan de topper tegen FC Twente met frisse moed tegemoet zien. De Eindhovenaren waren in de Europa League weliswaar al uitgeschakeld, maar wonnen donderdag wel knap bij Napoli (1-3). Tim Matavz was met drie treffers de gevierde man. FC Twente daarentegen ging tegen Helsingsborg onderuit met 1-3. De Tukkers traden met een veredeld tweede elftal aan en trainer Steve McClaren gaf met name wisselspelers en beloften een kans. Tegen PSV kan de ploeg weer beschikken over Nacer Chadli, die afgelopen donderdag zijn rentree vierde. De Belg kampte lange tijd met een blessure, die hij begin november opliep tegen Feyenoord. Bij PSV ontbreekt Mark van Bommel. De aanvoerder pakte vorige week tegen Ajax (3-1 nederlaag) een gele kaart en moet de wedstrijd van zondag missen. Dries Mertens en Jetro Willems laten het treffen schieten vanwege blessures. FC Twente wist vorige week een negatieve reeks van vijf wedstrijden op rij gelijk van zich af te schudden. De Enschedeërs wonnen in eigen huis zonder al te veel moeite van ADO Den Haag.
Statistiek: PSV en FC Twente gedragen zich dit seizoen prima. Zij zijn in de Eredivisie namelijk de enige clubs die dit seizoen nog niet tegen een rode kaart aanliepen.
Terugblik speelronde 15
De vorige speelronde stond onder meer in het teken van de topper tussen Ajax en PSV. Voor Ajax was een overwinning cruciaal, omdat de Amsterdammers bij een nederlaag de aansluiting met de top konden verliezen. Verder heroverde FC Twente op basis van doelsaldo de koppositie. Vitesse, de andere koploper, deed daarnaast goede zaken door in eigen huis Roda JC (3-0) van zich af te schudden. De Arnhemmers bezetten nu samen met FC Twente de eerste plaats in de Eredivisie.
COMPLETE SCHEMA SPEELRONDE 16
Vrijdag
20.00 uur: Heracles Almelo - FC Utrecht
Zaterdag
18.45 uur: RKC Waalwijk - NEC
19.45 uur: ADO Den Haag - PEC Zwolle
19.45 uur: AZ - Willem II
20.45 uur: Ajax - FC Groningen
Zondag
12.30 uur: SC Heerenveen - Roda JC
14.30 uur: NAC Breda - Feyenoord
14.30 uur: VVV-Venlo - Vitesse
16.30 uur: PSV - FC Twente