In 2007 was Kaká nog de winnaar van de Gouden Bal voor beste speler van de wereld. Bij aanvang van het huidige seizoen werd hij door José Mourinho echter veroordeeld tot het spelen van een bijrol. En door deze bijrol in Madrid verloor hij ook zijn plaats in de selectie van de Goddelijke Kanaries.
Zijn kansen lijken nu echter weer te keren. Nadat hij bij Madrid alweer een tijdje tot de selectie behoort en ook alweer minuten heeft gemaakt, is hij nu ook weer uitgenodigd voor het Braziliaanse elftal. Het is een nieuwe start, en daar ben ik erg blij om", aldus Kaká, inmiddels alweer 30 jaar oud. "Ik voel me goed. Ik ben al bijna een heel jaar zonder blessures, ik train goed en dus krijg ik ook weer meer kansen bij Madrid."
Het wordt de eerste keer dat Kaká deel uitmaakt van de selectie onder leiding van bondscoach Mano Menezes. Het elftal is flink veranderd sinds de laatste keer dat Kaká werd opgeroepen. "Ik ken veel spelers niet persoonlijk, Neymar bijvoorbeeld. Het is heel anders dan toen ik zelf pas bij het team kwam en mocht samenspelen met mijn idolen. Maar je kan je niet laten meeslepen, ik durf nog niet te denken aan het WK."