Murcia had er begrijpelijkerwijs voor gekozen om zich in te graven, maar desondanks kreeg Real voldoende mogelijkheden op de overwinning. De ploeg die in de competitie in acht duels al 22 keer scoorde, faalde juist op dat vlak tegen de derdeklasser.
José Mourinho had zijn ploeg vooraf nog op scherp gezet door te zeggen dat 'de spelers voor mij niet meer bestaan', in het geval Real voor de derde keer op rij zou worden uitgeschakeld door een derdeklasser. Real speelde in zo'n beetje de sterkste opstelling, maar onder meer Cristiano Ronaldo en Karim Benzema hadden het vizier niet op scherp staan. Sergio Canales had pech dat zijn inzet tegen de lat belandde.
De thuisploeg kreeg geen grote kansen en was blij met de 0-0. Ondanks het enigszins beschamende gelijkspel is er voor Real nog niet veel aan de hand. In de return op 10 november kan De Koninklijke orde op zaken stellen.
Barcelona deed wél wat het moest doen. Ook de ploeg van Josep Guardiola ging op bezoek bij een derdeklasser, maar AD Ceuta kon niet wat Murcia kon. Door treffers van Maxwell en Pedro won Barça gemakkelijk met 0-2.