Laatste nieuws
13.55Bosz enthousiast over PSV-uitblinker: 'Heeft gif in z'n flikker'
13.55Virgil van Dijk onder vuur na onbeschoft gedrag tegen Richarlison
13.50Kluivert in voetsporen van Nederlandse Premier League-iconen met uitverkiezing
13.48CL-selectie Manchester City: één winteraanwinst niet, Rodri wél
13.48Talentvolle Nederlandse back duikt op in Serie A: 'We gaan hem veel zien'
13.45Debuut bij PSV lonkt: Malacia voor het eerst in wedstrijdselectie
13.32Heerlijke affiches in kwartfinales Women's Champions League
13.23Ancelotti heeft maling aan uithaal Tebas: 'Hier is niemand gek geworden'
13.20Uneken bij eerste elftal PSV na mislukte jacht op spits: 'Hij heeft de kwaliteiten'
13.18'Real Madrid overweegt monstertransfer van Vinícius door opmars Mbappé'
13.15Kluivert gekroond tot speler van de maand na indrukwekkende cijfers
13.10Sensationeel: Quick Boys slaat met hogeschoolvoetbal keihard toe tegen AZ
13.10Stewart hoopt op transfervrije spits voor PSV: 'Je gaat actief op zoek'
13.05Salah-Eddine belde met Rensch: 'Als de mogelijkheid er is, moet je komen'
12.57Oplossing voor het Pepi-probleem: Bosz haalt Uneken naar eerste elftal
12.56Malacia kan voor PSV debuteren tegen Willem II, geen Ledezma
12.56Malacia kan voor PSV debuteren tegen Willem II
12.54Voormalig PSV-verdediger Van den Dungen overleden
12.40Klap voor PSV: Ricardo Pepi komt dit seizoen helemaal niet meer in actie
12.28Pepi dit seizoen niet meer in actie voor PSV
12.25FC Twente moet weer boete betalen aan UEFA: 'Doen alles om daders op te sporen'
12.25Pepi komt dit seizoen niet meer in actie
12.15'Zeven aflopende contracten bij PSV: vertrek van meerdere spelers hangt in lucht'
12.15Van Nistelrooij in FA Cup tegen oude ploeg: 'Speciaal om terug te keren'
12.13Ontketende Kluivert troeft Gakpo af en is Speler van de Maand
12.13Kluivert houdt tastbare herinnering over aan maand januari
12.10Ramos (38) vervolgt carrière in Mexico, hij voetbalde in mei voor het laatst
12.01Lets ontzag voor Henderson: 'Kan ik mooi aan mijn kleinkinderen vertellen'
11.53Van Dijk drukt hardnekkige geruchten de kop in: 'Wie anders beweert, zit mis'
11.51Ook Slot buigt voor Van Dijk: 'Hij was geweldig'
11.50Harde landing voor Moder bij Feyenoord: 'Staan beetje laag in de competitie'
11.40Salah-Eddine kiest voor rugnummer 34: 'Het is voor Nouri'
11.39RKC haalt keeper op transfervrije basis terug
11.30Dolend Feyenoord moet tegen Sparta oppassen voor vijfde uitglijder op rij
11.24Van der Gijp haalt uit na PSV - Feyenoord: 'Ik bedoel, kom op man!'
Resultaten x
Overige

In de taxi is Brazilië favoriet

Oranje begon op 10 mei in Hoenderloo aan de missie, die op 11 juli moet eindigen in Johannesburg. ELF Voetbal-verslaggever Bas Abresch volgt Bert van Marwijk en zijn mannen op de voet en bericht via deze weblog dagelijks over de ontwikkelingen.

30-06-2010 08:28 door Redactie ELF Voetbal

Nog geen twaalf uur nadat bekend was geworden dat Brazilië de tegenstander van Oranje is in de kwartfinale wachten mijn collega's en ik op een taxi, die ons naar het vliegveld in Durban zou brengen. De chauffeur stapt uit en heette ons welkom. Maar echt welkom voelden we ons niet. Want wat draagt hij onder zijn zwarte jack? Juist, een shirt van Brazilië. Zul je altijd zien.

Ga in een taxi zitten en je krijgt de echte verhalen te horen. Die van de lokale bevolking. Taxiritjes zijn dus ideale gelegenheden om te horen hoe de locals over bepaalde dingen denken. En over voetbal in het bijzonder, deze weken. Taxichauffeurs praten over bijna niets anders dan het WK.

Zonder dat hij weet waar we vandaan komen, begint onze chauffeur van dinsdagochtend al in de eerste meters een relaas over de Brazilianen. "Die Chileense verdedigers waren nergens", zegt hij. Als wij vertellen dat we uit Nederland komen en stellen dat Brazilië vrijdag naar huis kan, barst hij in lachen uit. "Sorry guys, maar het wordt vrijdag 5-0! Brazilië is veel te goed." "Maar wij hebben Arjen Robben", proberen wij. "Wie?", is de alleszeggende wedervraag.

We besluiten de moed maar op te geven. De taxichauffeur zet ons keurig af bij het vliegveld, geeft ons nog een Zuid-Afrikaanse vlag mee als aandenken en met de woorden 'jullie kunnen vrijdag naar huis, guys' neemt hij afscheid. "Als Nederland vrijdag tóch wint, dan moeten jullie maar bellen. Dan bied ik mijn excuses aan", zegt hij nog.

Na de landing in Johannesburg hebben we opnieuw een taxi nodig. Dit keer naar ons huisje in Greenside. We stappen in en binnen tien seconden gaat het gesprek opnieuw over voetbal. Hetzelfde ritueel speelt zich af. Brazilië wordt wereldkampioen, zegt de chauffeur. Wij opperen maar weer eens dat ze er vrijdag zomaar eens uit zouden kunnen vliegen. "No, my friends. De finale gaat tussen Argentinië en Brazilië. Dat is waar iedereen hier op hoopt."

Pas als we minutenlater zeggen dat we Nederlanders zijn, snapt hij het. En probeert hij snel aardig te doen. "I like that one guy… Kuyt. He's playing for Arsenal, right?" "Nee, Liverpool", zeggen we, waarop de chauffeur zegt: "Oh nee, dat is die andere speler van jullie… Die nummer negen." Na een lange stilte vullen wij de naam maar in: Robin van Persie. "Ah ja, die…"

Het moge duidelijk zijn: voor de gemiddelde voetballiefhebber in Zuid-Afrika is er voor vrijdag maar één favoriet: Brazilië. Mocht underdog Oranje winnen, betekent dat een enorme schok voor de lokale bevolking. Zeker voor de taxichauffeur in Durban. Die kan dan een telefoontje van een paar Nederlandse journalisten verwachten.




Aanmelden
hoe is het met..? Laatste: Hoe is het met..Gerónimo Rulli?
transfergeruchten Laatste: Wat kan Brian Brobbey verwachten van een overstap naar West Ham United?
superelf Laatste: Superelf Kees Kwakman, Volendamse karaktervoetballer
jukebox Laatste: DE JUKEBOX: Carlens Arcus (Vitesse)
avonturiers Laatste: Freek Schipper mag zich een Chinese local noemen: “Fans riepen telkens ‘hipet’, bleek dat mijn Chinese naam”
kleedkamerhumor Laatste: Etienne Vaessen, grappenmaker bij RKC Waalwijk: "Je ziet het bijvoorbeeld aan de grijns op m’n gezicht"
cultheld Laatste: Iván Campo: Koninklijke kelderklasser
voetballer x Laatste: Voetballer X: "Ik heb gracieuze trainers zien veranderen in beulen"
Privacyverklaring
X <

Wat is jouw leeftijd?

Om content en uitingen over online kansspelen volgens wet- en regelgeving te tonen, willen we zeker weten dat je oud genoeg bent. Je kan hoe dan ook onze website bezoeken.

24 jaar of ouder
Jonger dan 24 jaar

Door je keuze te maken bevestig je dat je je bewust bent van de risico’s van online kansspelen en dat je momenteel niet bent uitgesloten van deelname aan kansspelen bij online kansspelaanbieders.