Het is niet makkelijk om Wesley Sneijder te zijn. Vindt Wesley Sneijder zelf. "Je moet als voetballer heel sterk zijn, zeker als je mij bent. Maar gelukkig sta ik sterk in die schoentjes van me", zei de nummer tien van Oranje woensdag aan een tafel in een hotel in Johannesburg.
Eigenlijk begon hij er zelf over, nadat we een interessant gesprek hadden gehad over voetbal. "We kunnen het ook nog even over mijn privéleven hebben, hoor", zei hij ineens. En toen kwam het eruit. Van kleine Wesley mochten we hem best dwerg noemen of kabouter Plop. Daar kon hij zelf ook best om lachen. Maar die mensen die hem en zijn vriendin Yolanthe belachelijk maakten, daar keek hij op neer. Het woord pisnichten viel zelfs.
Hij zou Sneijder-Cabau gaan heten na zijn huwelijk. Onzin. Hij had ook een hondje gekregen volgens de verhalen. Maar Yolanthe houdt daar helemaal niet van. En hijzelf is er zelfs allergisch voor. De overwinning op Denemarken was gevierd met Yolanthe in bikini en de rest van de selectie in polonaise er achteraan. "Fantastisch", zei Sneijder droog en hij lachte om zijn eigen grap. "Ik ga gewoon meedoen met die hele gekte."
Via vrienden en familie hoort Sneijder zo nu en dan wat er nu weer geroepen is. "Voor hen is het niet leuk. Op een gegeven moment slaan de stoppen door bij hen. Gelukkig kan ik het uitschakelen. Ik ben hier met een WK bezig, dat is belangrijker. Maar als ik hoor dat ze mijn vrouw beledigen, doet dat natuurlijk pijn."
En dan zijn er ook nog andere pijntjes. Lichamelijke. Voor iedere wedstrijd heeft Sneijder wel ergens last van. In zijn tijd bij Real Madrid speelde hij eens zeven maanden lang wedstrijden waarbij hij zijn enkel verdoofde met een injectiespuit. Bij Internazionale gaat het niet anders. "Daar liggen de spuiten op een rij, voor alle spelers. Ja jongens, dat hoort erbij als je iets wil bereiken."
Bij Oranje is de spuit er nog niet ingezet. "Maar eerlijk gezegd kan ik me geen wedstrijd herinneren waaraan ik niet zonder een klein pijntje begon", zei Sneijder woensdag. "Met spierblessures kun je moeilijk spelen. Maar met botkneuzingen, enkel- of knieblessures wel. Door de adrenaline voel je dat na een tijdje niet meer."
Tegen Japan begint Sneijder weer met een pijntje. Maandag tegen Denemarken kreeg hij vlak voor tijd een knietje in zijn rug. Een 'schijf vol bloed en vocht' was het gevolg. Zaterdagmiddag om half twee schakelt Sneijder die pijn uit. Net als de pijn over de kritiek op hem en Yolanthe. Negentig minuten lang kan hij dan doen wat hij het liefst doet en heel goed kan: voetballen. En dan is het ineens heel leuk om Wesley Sneijder te zijn.