De 41-jarige Mendilibar was bezig aan zijn eerste seizoen op het hoogste niveau. Hij verliet Eibar en volgde de afgelopen zomer opgestapte Ernesto Valverde op. Dit liet echter uit in een teleurstelling. Athletic bungelt momenteel onderaan de ranglijst van de Primera División. Uit de eerste tien duels haalde de ploeg slechts zes punten. De Baskische club is één van de drie clubs die altijd op het hoogste niveau heeft gespeeld. Barcelona en Real Madrid zijn de twee andere clubs.
"Het is een erg trieste en moeilijke dag voor deze club, want het is geen makkelijke beslissing om te nemen", liet voorzitter Fernando Lamikiz weten. "We verliezen een geweldige coach en een geweldig mens, waarvan we hadden gehoopt dat hij nog lange tijd hier zou zijn."
Voor de 55-jarige Clemente is het de derde periode die hij bij Athletic de Bilbao aangaat. In 1981 werd hij er voor het eerst coach en leidde de club onmiddellijk naar het eerste kampioenschap sinds 1956. Een jaar later won hij zelfs de dubbel: de landstitel en de nationale beker. Een tweede aanstelling in 1991 werd geen succes.