Het zijn immers de weken van de waarheid in de Europese competities. Afgezien van Italië en Frankrijk, waar Internazionale en Olympique Lyon onbedreigd op de titel afgaan, is het in Spanje nog de grote vraag wie zich na dit seizoen tot nationaal kampioen mag kronen.
Voor Real Madrid, derde op de ranglijst, is het erop of eronder. En zeker na het verlies van afgelopen weekend, 2-1 tegen Racing Santander, kan trainer Fabio Capello het zich niet permitteren te verliezen in eigen huis.
Valencia, vierde met één punt minder dan De Koninklijke, heeft daarentegen een wat betere moraal. De ploeg die vorige week nog werd uitgeschakeld door Chelsea in de kwartfinale van de Champions League, boekte afgelopen speelronde een hele belangrijke zege op een andere titelkandidaat Sevilla: 2-0.
Als het aan de eerdere confrontatie van dit seizoen ligt, zal het er weer om hangen. Op 26 november 2006 won Madrid in Mestalla nipt met 0-1 door een goal van Raul (foto). Zal hij opnieuw het verschil maken?