Laatste nieuws
16.32Veel spelers van topclubs in EK-selectie Oranje Onder-19, Read mee naar Roemenië
16.30'Leverkusen en Ten Hag zoeken nieuwe leider, oude bekende keert mogelijk terug'
16.25'Wegloper Farioli zadelt Ajax met probleem op, Heitinga en Keizer in zwaar weer'
16.12Feyenoord-talent tekent bij, Fortuna Sittard heeft nieuws voor tweetal
16.10Het PSG van Luis Enrique: nog completer en gevaarlijker zonder Mbappé
15.55Man Utd wel langs Hong Kong ondanks bijzonder Fernandes-moment
15.40'Één miljoen euro: zo veel strijkt iedere speler van Real op bij winst WK'
15.40'Real Madrid looft miljoenenpremie uit aan selectie bij winst WK voor Clubs'
15.29Geen vakantie voor 'gangmaker' Ihattaren: 'Hard trainen is de sleutel'
15.27'Droombestemming lonkt voor Farioli na trainersvertrek in Serie A'
15.25FCUpdate in het kort: Wouter Goes krijgt geweldig telefoontje
15.20Feyenoord-doelwit Valente en Goes alsnog opgenomen in EK-selectie Jong Oranje
15.12Reiziger doet noodgedwongen beroep op Goes: AZ-verdediger tóch mee naar EK
15.10'Het komt over alsof Heitinga is aangeraakt door de oppergod'
15.05Nog meer wijzigingen bij Jong Oranje: ook Goes tóch naar EK
15.05Volgende wissel van de wacht bij Jong Oranje: ook Goes tóch naar EK
15.00Ajax rond met Heitinga als opvolger van Farioli, Keizer wordt assistent
15.00De Inter-machine van Inzaghi: complementair middenveld en belangrijke rol Dumfries
14.58'Arsenal gaat topspits van RB Leipzig overnemen'
14.55Live Transfers: PSV niet bezig met Oosterwolde, monsterbod van Liverpool
14.48'PSV komt in zoektocht naar keepers ook uit bij 31-voudig Turks international'
14.47Fiorentina neemt afscheid van trainer: Farioli genoemd als opvolger
14.40Vieira imponeert potentiële Oranje-spits: 'Ik wil jou, jij bent mijn nummer één'
14.35'Liverpool wil transferrecord verpulveren en komt met bod van 130 miljoen'
14.20Ajax bereikt akkoord met Heitinga en Keizer
14.05'United moet vrezen: vertrek van sterspeler naar Saudi-Arabië dreigt'
14.04'Leverkusen pakt door en brengt eerste bod uit op Oranje-keeper Flekken'
13.45Overzicht 2024/25: degradanten en promovendi in Europa op een rij
13.45'Ajax heeft nieuw trainersduo: Heitinga en Keizer definitief akkoord'
13.43Ontwikkeling bij Feyenoord door Van Persie: ‘Dankzij hem veel beter geworden’
13.30Feyenoord licht optie en strikt doelman: 'Groot compliment voor mijn harde werk'
13.18Feyenoord licht optie en bindt doelman voor twee seizoenen
13.15Alexander-Arnold per direct naar Real Madrid, club betaalt afkoopsom aan Liverpool
13.05'Spel is op de wagen: Arsenal onderhandelt over komst van topspits'
13.04'Go Ahead moet toch vrezen: Engelse interesse voor succescoach Simonis'
Resultaten x
Overige

FC GRONINGEN-AJAX AFGELAST NA BRAND

FC Groningen-Ajax is zondagmiddag niet doorgegaan, nadat fans van FC Groningen brand hadden gesticht op de Z-side tribune van het Euroborg stadion. Mogelijk 30 fans zijn daarbij gewond geraakt en vier van hen zijn naar het zieknhuis vervoerd.
13-04-2008 15:45 door Redactie ELF Voetbal

De brand ontstond in het lage gedeelte van de Z-side tribune achter het doel. In eerste instantie ging met om kranten, toiletrollen en spandoeken, maar al snel volgden een groot aantal (zeker 50) stoeltjes.

Wanneer de wedstrijd wel op het programma komt is nog niet bekend. Groningen-directeur Hans Nijland: ,,We zullen met Ajax en de KNVB overleggen op welke avond nu wel gespeeld kan worden." Even later maakte Ajax-trainer Koster bekend dat de wedstrijd nu op dinsdag of woensdag zal worden afgewerkt.

Het besluit om niet te spelen werd om half vier genomen door scheidsrechter Braamhaar en de beide trainers, nadat de beide clubartsen hadden geadviseerd om niet te spelen. Direct daarna volgde overleg met de burgemeester van Groningen, die in verband met veiligheidsmaatregelen wel wilde dat er gespeeld zou worden.

Ook de KNVB wilde dat de wedstrijd wel gespeeld zou worden, maar desondanks maakten om 10 voor vier Groningen-directeur Hans Nijland, Groningen-trainer Ron Jans en Ajax-trainer Adrie Koster - onder een luid fluitconcert - aan het publiek bekend dat de wedstrijd opnieuw zal worden vastgesteld. Nijland: "Dit doet pijn, veel pijn. Ik weet niet of we ons iets te verwijten hebben. Dat zal wel blijken als de analyses zijn gemaakt. Dan ook weten we of we er goed aan gedaan hebben om goed te vinden dat er zo veel WC-rollen zijn meegenomen."

Op dat moment hadden de naar het veld gevluchtte fans het speelveld al verlaten en hadden ook andere fans van de ontruimte Z-side hun plaats weer ingenomen. Wonderlijk daarbij was dat de 'daders' van de tribune ook weer op het afgebrande gedeelte van de Z-side plaats mochten nemen.

De brand begon enkele minuten voordat de spelers het veld opkwamen en werd al snel zo hevig, dat de ploegen op last van scheidsrechter Braamhaar weer het veld moesten verlaten. De brand ontstond nadat een aantal van de duizenden toiletrollen, die om de sfeer te verhogen, op het veld waren gegooid, in brand werden gestoken door een aantal sigaretten en een aansteker.

Enkele honderden fans moesten zich door de zware rookontwikkeling in veiligheid brengen door op het veld te vluchten. Enkelen van hen lagen enige tijd op het veld en werden, omdat ze brandwonden hadden opgelopen, per brancard afgevoerd. Een jonge vrouw brak in paniek haar enkel.

Scheidsrechter Braamhaar verklaarde een kwartiertje na het uitbreken van de brand dat hij zou gaan overleggen met de KNVB, Ajax en FC Groningen om te kijken of de wedstrijd zou kunnen worden opgestart. Tijdens de drie kwartier van overleg die hierop volgden, bleek dat de beide trainers en scheidsrechter Braamhaar niet meer wilden spelen. De burgemeester van Groningen wilde wel graag dat er gespeeld zou gaan worden.

De meeste spelers moesten op het veld  blijven omdat ook de kleedkamers - als gevolg van een op volle kracht werkende airco - blauw van de rook stonden, Ze gebruikten hun shirts om zich te beschermen tegen de scherpe rook. Sanuel Kuffour (Ajax): "Dit is ongelofelijk. Ik heb dit nog nooit meegemaakt. De lucht is ook heel ongezond om in te ademen."

Trainer Ron Jans liet, op het moment dat de brandweer was gearriveerd en bekend werd gemaakt dat de afstrap een half uur zou worden uitgesteld, weten dat "Groningen er vooraf alles aan had gedaan om dit soort dingen te voorkomen. Maar dit is erger dan erg. Het overgrote deel van het publiek wil dit niet, maar het zijn altijd dezelfden die het verpesten. Ik heb eigenlijk geen zin meer om nog te gaan voetballen"

OPMERKELIJK: Op de voorlaatste speeldag van het vorige seizoen werd de wedstrijd tussen ADO Den Haag en FC Groningen gestaakt en moest - op de woensdagmiddag erna - zonder publiek in Emmen worden uitgespeeld.




Aanmelden
hoe is het met..? Laatste: Hoe is het met...Hakim Ziyech?
superelf Laatste: SuperELF Ben Rienstra, veelzijdige middenvelder
transfergeruchten Laatste: Deze topspelers zijn komende zomer transfervrij
kleedkamerhumor Laatste: Alexander Büttner, grappenmaker bij Vitesse: "Als ik me verveel pak ik er een rolletje tape bij"
jukebox Laatste: DE JUKEBOX: Carlens Arcus (Vitesse)
avonturiers Laatste: Freek Schipper mag zich een Chinese local noemen: “Fans riepen telkens ‘hipet’, bleek dat mijn Chinese naam”
cultheld Laatste: Iván Campo: Koninklijke kelderklasser
voetballer x Laatste: Voetballer X: "Ik heb gracieuze trainers zien veranderen in beulen"
Privacyverklaring
X <

Wat is jouw leeftijd?

Om content en uitingen over online kansspelen volgens wet- en regelgeving te tonen, willen we zeker weten dat je oud genoeg bent. Je kan hoe dan ook onze website bezoeken.

24 jaar of ouder
Jonger dan 24 jaar

Door je keuze te maken bevestig je dat je je bewust bent van de risico’s van online kansspelen en dat je momenteel niet bent uitgesloten van deelname aan kansspelen bij online kansspelaanbieders.