Het vertrouwen in Laporta was flink gedaald na de tegenvallende resultaten van Barcelona in de afgelopen seizoenen. Vooral de twee opeenvolgende titels van aartsrivaal Real Madrid stak de fans.
Dat niet iedereen meer gelooft in de koers van Laporta, die gesteund wordt door Johan Cruijff, bleek uit het resultaat van de stemming. Een kleine meerderheid van 52 procent stemde voor de voorzitter, 37 procent wilde Laporta zien vertrekken. De overige leden stemden blanco.
Laporta is sinds 2003 voorzitter van Barca. Onder zijn leiding begon de club weer prijzen te winnen en haalde het grote namen naar Camp Nou. Met spelers als Ronaldinho, Deco, Eto´o em Henry werden onder andere twee landstitels en de Champions League gewonnen.