Laatste nieuws
17.07Valente gevleid door interesse Feyenoord, maar: 'Vertrek uit Groningen zou verdrietig zijn'
17.00VP-Voetbalkantine: 'Feyenoord, Ajax of PSV moet zich melden voor Rodríguez'
16.55Van Persie kijkt met 'trots' gevoel naar Barça - Inter: 'Echt heel bijzonder'
16.50Live Transfers: Real laat man van 396 duels vertrekken, Saliba-geruchten ontkracht
16.45Quinten overtuigde Jurrïen Timber van Feyenoord-exit: 'Ajax had betere academie'
16.33Maurice Steijn over transfer Sem: 'Feyenoord de meest logische stap'
16.21Prijs voor Speler van de Maand naar FC Utrecht, grootste talent is Feyenoorder
16.21Hoefkens huurt Colombiaans kidnapteam in voor Sauer en prijst Van Hooijdonk
16.05Van Persie reageert na vraag over reden Steijn-transfer met één enkel woord
15.59Bosz ontkent reden voor 'winterdip': 'Daar heeft het niets mee te maken'
15.57Van Hanegem lovend over 'bulldog' van Oranje: 'Is toch geweldig om te zien'
15.53AZ aast op revanche in Deventer: 'Ik wil overtuiging zien'
15.53AZ aast op revanche in Deventer: ‘Ik wil overtuiging zien’
15.50AZ mist viertal tegen Go Ahead Eagles: 'Nemen we nog niet mee'
15.50Celtic dondert van roze titelwolk af en bevestigt horrorblessure van negen maanden
15.46Van Persie genoot van uitblinker Dumfries: 'Ik was trots'
15.45'Real beoogt creatieve deal, Chicago Fire wil De Bruyne'
15.45'Real beoogt creatieve deal Benfica-back, Chicago Fire wil De Bruyne'
15.25Van Persie krijgt prangende vraag: 'Komt Calvin Stengs dit seizoen nog in actie?'
15.25Chelsea onthaalt kampioen Liverpool met erehaag: 'Ze verdienen het'
15.24'Feyenoord heeft volgend jaar hetzelfde probleem als PSV'
15.23Van Persie rekent niet op tweede plaats voor Feyenoord
15.18Aelbrecht overwoog niet om Willem II te verlaten na vertrek van Maes
15.15Maguire geeft verklaring voor teleurstellende periode: 'Niet goed mee omgegaan'
15.12Komst Steijn was prioriteit voor Feyenoord-coach Van Persie: 'Hij past bij ons'
15.10Van Persie geeft inkijkje in Steijn-transfer: 'Heel snel en duidelijk aangegeven'
15.05Excelsior kan vrijdag promoveren naar de Eredivisie: dit zijn de scenario's
15.00Weer tegenslag voor turnster Thorsdottir met missen EK door kuitblessure
14.54Flick brengt nieuws over veelbesproken keeperskwestie: 'Hij speelt morgen'
14.47Bosz grapt over nieuwe stoel: 'Moeilijker omzagen'
14.40Bosz verklaart meespelen van Bakayoko bij Jong PSV: 'Hij is een liefhebber'
14.36Inkijkje in Feyenoord-beslissing Steijn: 'Via topclub volgende stap maken'
14.30Van Persie bedankt clubleiding Feyenoord voor aantrekken Steijn
14.29Simonis over toekomst bij Go Ahead: 'Vraag het me volgende week nog eens...'
14.29Vertonghen krijgt afscheid bij België, einde seizoen Ritmeester van de Kamp
Resultaten x

10 opmerkelijke feitjes over Real Madrid en FC Barcelona

Real Madrid staat met 75 punten bovenaan in de Spaanse La Liga, FC Barcelona is de nummer twee in de stand met 72 punten. Lionel Messi is met 29 goals topscorer van de competitie, Cristiano Ronaldo scoorde 'pas' negentien keer. Het zijn gegevens die de gemiddelde voetbalfan weet in aanloop naar El Clásico. Tien dingen die je waarschijnlijk nog niet wist, staan hieronder.

23-04-2017 15:00 door Redactie ELF Voetbal

* De spelers van FC Barcelona scoren veel vaker met links dan die van Real Madrid. 40 van de 91 goals van de ploeg waren met links. Real scoorde 82 keer en slechts 14 keer met links.

*In kopdoelpunten maken is Real overigens véél beter dan Barcelona: 25 goals tegenover slechts negen.

* Niet Real (33) of Barcelona (30), maar Atlético Madrid kreeg het minste competitiegoals tegen: 24. Barcelona staat onderaan op de ranglijst tegendoelpunten met een rechtervoet (13). Real (14) volgt op de één na laatste plaats. Granada (36) kreeg meer dan de helft van al haar tegendoelpunten (70) tegen door een speler die met rechts schoot.

* Real Madrid maakte het meeste doelpunten uit standaardsituaties. Dat zijn er 25 in totaal. Tien keer scoorde de ploeg uit een vrije trap (direct of indirect), negen keer na een hoekschop en zes keer vanaf elf meter. FC Barcelona volgt met twintig doelpunten.

*Real Madrid schiet vaker niet op doel dan wel op doel. Van alle pogingen is 49 procent op doel en 51 procent niet. Bij FC Barcelona is dat percentage omgedraaid. Las Palmas heeft het hoogste percentage schotprecisie van alle clubs in de hoogste Spaanse competitie: 54 procent.

*Real Madrid en FC Barcelona zijn het meest nauwkeurig in hun passing: 86 procent van de passes komt aan. Osasuna ziet slechts zeven van de tien passes bij een ploeggenoot terechtkomen. 

* Real Madrid creëert het meeste kansen van de Spaanse La Liga. Dat zijn er 426, tegenover 395 van FC Barcelona. De ploeg gaf ook het meeste assists: 63. FC Barcelona volgt op plek twee met 58 assists.

*Real Madrid heeft het minste overtredingen nodig van alle twintig ploegen: 347. FC Barcelona staat tweede, met 356 overtredingen.

*FC Barcelona komt het minst vaak verdedigend in actie. De ploeg is meer in de aanval van dat zij moet verdedigen. De ploeg had slechts 376 intercepties, 63 minder dan Real Madrid. Ter vergelijking: Malaga had 588 onderscheppingen.

*Real Madrid is het sportiefste team van de Spaanse competitie. De ploeg kreeg pas 63 kaarten. Een daarvan was rood. FC Barcelona staat derde op deze ranglijst, met 69 kaarten. Gijón werd al 112 keer bestraft. 




Aanmelden
transfergeruchten Laatste: Waar ligt de toekomst van Marcus Rashford?
hoe is het met..? Laatste: Hoe is het met.. Nicolas Kühn?
kleedkamerhumor Laatste: Alexander Büttner, grappenmaker bij Vitesse: "Als ik me verveel pak ik er een rolletje tape bij"
superelf Laatste: Superelf Willem Janssen, Limburgse verbinder
jukebox Laatste: DE JUKEBOX: Carlens Arcus (Vitesse)
avonturiers Laatste: Freek Schipper mag zich een Chinese local noemen: “Fans riepen telkens ‘hipet’, bleek dat mijn Chinese naam”
cultheld Laatste: Iván Campo: Koninklijke kelderklasser
voetballer x Laatste: Voetballer X: "Ik heb gracieuze trainers zien veranderen in beulen"
Privacyverklaring
X <

Wat is jouw leeftijd?

Om content en uitingen over online kansspelen volgens wet- en regelgeving te tonen, willen we zeker weten dat je oud genoeg bent. Je kan hoe dan ook onze website bezoeken.

24 jaar of ouder
Jonger dan 24 jaar

Door je keuze te maken bevestig je dat je je bewust bent van de risico’s van online kansspelen en dat je momenteel niet bent uitgesloten van deelname aan kansspelen bij online kansspelaanbieders.