14 maart 1956: Nuchtere Abe Lenstra maakt twee treffers
Een beroemde wedstrijd tegen West-Duitsland speelde het Nederlands elftal ruim 62 jaar geleden. Uitblinker aan Nederlandse zijde was Abe Lenstra. In het Rheinstadion te Düsseldorf liet hij zien dat er met Friezen niet te sollen viel. De aanvaller uit Heerenveen knalde de bal twee keer in de touwen en bezorgde West-Duitsland een 2-1 afgang. Saillant detail: het was de eerste wedstrijd tussen beide ploegen na de Tweede Wereldoorlog. Auwtsj, dat heeft Die Mannschaft even flink pijn gedaan!
WK 1978: Arie Haan neemt wraak
Wie aan het WK van 1978 denkt, komt automatisch uit bij onze eigen Arie Haan. Na vier jaar eerder de WK-finale verloren te hebben van West-Duitsland, was Haan uit op zoete wraak. Die nam hij, want tegen onze ‘Duitse vrienden’ schoot hij raak met een magnifiek afstandsschot. Sepp Maier, destijds keeper van Duitsland, stond erbij en keek ernaar. Het werd uiteindelijk 2-2 en Nederland voetbalde daarna een wedstrijd tegen Italië. Oranje stoomde door naar de finale. Helaas voor Haan werd de eindstrijd net als in 1974 verloren. Toen was het de Duitse Gerd Müller die Nederland in de 43ste minuut naar een 2-1 nederlaag schoot. Ditmaal deed Argentinië de Nederlanders pijn: 3-1.
EK 1988: Marco Van Basten doet de Duitsers pijn
Daar hadden we de Duitsers in 1988 toch maar eventjes mooi te pakken! In de absolute slotfase schoot Van Basten de winnende 1-2 binnen in de halve finale tegen West-Duitsland. Voor onze oosterburen was het over en sluiten. De Nederlandse fans in het Volksparkstadion waren euforisch en genoten na afloop ongetwijfeld van het beruchte nachtleven in Hamburg. Het was sowieso smullen geblazen voor de Oranje-supporters, want ook de Sovjet-Unie kreeg in de finale met 2-0 klop. In die wedstrijd was Van Basten weer op schot. Hij pakte de bal met zijn voet in één keer uit de lucht, nam hem vol op de pantoffel en zag dat zijn poging tot treffer werd bekroond. Extra zuur voor Duitsland: Nederland pakte deze enige EK-titel uitgerekend op Duits grondgebied.
WK 1990: Frank Rijkaard versus Rudi Völler
In de achtste finale van het WK 1990 in Italië tussen Nederland en Duitsland legde Frank Rijkaard een flinke rochel neer in het matje van Rudi Völler. Misschien geen mooi moment, maar wel historisch. De twee kemphanen hadden het in de wedstrijd al vaker met elkaar aan de stok. De Argentijnse scheidsrechter Juan Carlos Loustau was het beu en beide spelers moesten het veld verlaten. Was de uitslag dan wel positief voor de Oranje Leeuwen? Helaas, Duitsland won met 2-1. Later werden ze wereldkampioen. Nederland, de Europees kampioen van ’88, droop roemloos af.
EK 1992: Duitsland krijgt pak slaag
18 juni 1992, gaat er al een lampje branden? Nederland maakte op het EK in Zweden gehakt van Duitsland met maar liefst 3-1. Frank Rijkaard, Rob Witschge en Dennis Bergkamp maakten de doelpunten voor Nederland. Het toeschouwersaantal bij deze wedstrijd in de groepsfase was het op één na hoogste van het hele toernooi. Maar liefst 37.725 mensen op de tribunes in Göteborg genoten van het wervelende spel van Oranje. Alleen in de finale tussen Denemarken en Duitsland zaten er meer toeschouwers, namelijk 37.800.