Laatste nieuws
13.40'PSV heeft ex-Oranje-international op lijst vervangers van vertrekkende Ledezma'
13.40'Ajax zet Eredivisie-parel (22) in grote letters op verlanglijst voor volgend seizoen'
13.33VI Live: Reis schiet HSV op voorsprong, Villa jaagt op CL-ticket
13.30'Leipzig-coach neemt mogelijk pijnlijk Simons-besluit, 'politieke kwestie' dreigt'
13.25'Real Madrid mikt op oude bekende uit Serie A als nieuwe linksback'
13.10Kluivert zet Eredivisie hoog in topcompetities-ranking: 'Geweldige league'
13.05'Rashford vliegt naar Dubai in hoop op snel herstel van blessure'
13.01Op deze datum gaat Ancelotti over zijn toekomstplannen praten
13.00PSV kan verschil met Ajax terugbrengen naar vier: 50x je inleg bij zege op Fortuna!
12.38'Ramaj stemt niet in met besluit van Dortmund en geeft duidelijk signaal af'
12.25Ajax verrast Sutalo met boodschap Modric: 'Heeft me heel erg geholpen'
12.20VI Live: Maatsen treft Tete bij opening van bomvolle voetbaldag
12.15Praat mee op VP: Aston Villa met Maatsen tegen Fulham van Tete
12.11Sutalo laat licht schijnen over spitsendiscussie bij Ajax: 'De beste van de wereld'
12.00Live Transfers: PL-club houdt Wirtz in oog, Rashford kan schokkende transfer maken
11.55Mulder ontsloeg Van Wonderen: 'Prestaties gaven reden tot zorg'
11.45'Gewilde Ajax-coach Farioli gelinkt aan twee clubs uit de Premier League'
11.45Redbull-club Paris FC vestigt zich na promotie pal naast buurman PSG
11.45Unieke ontknoping nadert: dit staat er op het spel in het Championship
11.40'Oranje-keeper Flekken in gesprek met Duitse topclub, Engelse clubs op vinkentouw'
11.40Voetbalsters PSV snakken naar eerste schaal: 'Dit succes komt niet uit het niets'
11.15'Ajax en Feyenoord krijgen concurrentie in strijd om gewilde spits Romulo'
11.10Valente gevleid door interesse Feyenoord, maar: 'Vertrek uit Groningen zou verdrietig zijn'
11.05Waarom Ajax en drie andere clubs dit Eredivisie-weekend vrij zijn
11.00Schalke 04 zet trainer Van Wonderen per direct aan de kant
10.45Twee Nederlanders door EA FC opgenomen in Premier League team van het seizoen
10.45Sutalo wordt in Johan Cruijff ArenA verrast met boodschap van wereldspeler
10.45Dit is waarom Ajax en FC Utrecht dit weekend niet in actie komen in de Eredivisie
10.32Prachtig: Telstar-spelers als helden onthaald ondanks nederlaag op De Graafschap
10.25Driessen lovend over 'geweldige commentator': 'Brengt emotie de huiskamer in'
10.15Het is De Bruyne gelukt wat alleen Messi onder Guardiola deed
10.15'De Bruyne verdient een standbeeld als beste speler ooit van Man City'
09.50Einde verhaal voor Van Wonderen: Nederlander en Schalke per direct uit elkaar
09.36Schalke 04 is er klaar mee: Van Wonderen per direct op non-actief
09.30'Good old' Perisic kan zich achter Yilmaz scharen
Resultaten x
binnenland

Onder de loep: Joey Veerman

Vind hier de beste Online casinos

Joey Veerman heeft in korte tijd naam gemaakt in de Eredivisie. De Volendammer is de vormgever van sc Heerenveen. Als de middenvelder zo door blijft gaan kan een vervolgstap niet lang uitblijven. We namen zijn spel van dit seizoen onder loep.

26-02-2020 15:08 door Tim Beck

Bij voetbalcoryfee Johan Derksen is het vaak of zwart of wit. Iemand die slecht is, is heel slecht. En iemand die goed is, is heel goed. Joey Veerman valt onder de goede spelers volgens Derksen. De Volendammer maakte afgelopen zomer de overstap van FC Volendam naar sc Heerenveen. Waar menig speler even zou moeten wennen aan Eredivisievoetbal, is Veerman uitgegroeid tot de vormgever van de Friezen.

Veerman is een speler die altijd aanspeelbaar is, vaak de oplossing naar voren vindt en met zijn uitmuntende passing bovendien de gave heeft om een medespeler alleen voor de keeper te zetten. In de bekerwedstrijd met Feyenoord van een aantal weken geleden was het vooral de tweede helft rennen, vliegen en weer doorgaan. Slechts één speler bewaarde de rust en vond stelselmatig een speler met hetzelfde shirt: Veerman.

Hoewel Veerman pas één jaar voor sc Heerenveen uitkomt, zou het niet gek zijn als hij komende zomer al een vervolgstap in zijn loopbaan zou zetten. Hij is international van Jong Oranje, staat hoog in de spelersklassementen van verschillende media en bovendien kunnen de meeste Nederlandse topclubs wel een goede centrale middenvelder gebruiken. Derksen stelde dat Veerman goed genoeg is voor een club als PSV of AZ. Daarom vergelijken we de nog altijd pas 21-jarige Veerman met de toonaangevende middenvelders van drie van de vier topploegen: Pablo Rosario, Orkun Kökcü en Teun Koopmeiners.

Teleurstelling tegen ADO

Sleutelpasses

Wat betreft aantal doelpunten steekt Koopmeiners erbovenuit, maar dat is niet gek. Koopmeiners neemt immers de penalty’s bij AZ en van zijn negen doelpunten kwamen er acht voort uit een schot van elf meter. Neem je die weg dan zou Veerman met drie doelpunten het vaakst gescoord hebben van allemaal. Bovendien blijft hij met zijn vier assists zijn concurrenten eveneens voor. Kökcü (3x), Koopmeiners (1x) en Rosario (3x) blijven achter op de Heerenveen-speler. Bovendien is Veerman met 2,6 sleutelpasses gemiddeld per wedstrijd aanvallend veel gevaarlijker dan de anderen.

In de passing scoort hij iets minder, maar dat is niet onlogisch gezien het feit dat hij bij sc Heerenveen minder goede spelers om zich heen heeft en de Friezen vaker met hun rug tegen de muur spelen. Hij komt ook veel minder vaak aan de bal (49x balbezit) dan iemand als Koopmeiners (88x balbezit) en Rosario (60x balbezit). Opvallend is dat Kökcü met 44 keer nog minder vaak aan de bal komt. In aanvallend opzicht scoort Veerman ook het beste wat betreft aantal geslaagde dribbels.

In defensief opzicht houdt Veerman eveneens gelijke tred met de andere spelers. Hij heeft zelfs de meeste geslaagde tackles per wedstrijd en heeft bovendien minder vaak een overtreding nodig om zijn tegenstander af te stoppen. Als Veerman dit niveau weet door te trekken dan is hij zeker goed genoeg voor een stap hogerop.




Aanmelden
transfergeruchten Laatste: Waar ligt de toekomst van Marcus Rashford?
hoe is het met..? Laatste: Hoe is het met.. Nicolas Kühn?
kleedkamerhumor Laatste: Alexander Büttner, grappenmaker bij Vitesse: "Als ik me verveel pak ik er een rolletje tape bij"
superelf Laatste: Superelf Willem Janssen, Limburgse verbinder
jukebox Laatste: DE JUKEBOX: Carlens Arcus (Vitesse)
avonturiers Laatste: Freek Schipper mag zich een Chinese local noemen: “Fans riepen telkens ‘hipet’, bleek dat mijn Chinese naam”
cultheld Laatste: Iván Campo: Koninklijke kelderklasser
voetballer x Laatste: Voetballer X: "Ik heb gracieuze trainers zien veranderen in beulen"
Privacyverklaring
X <

Wat is jouw leeftijd?

Om content en uitingen over online kansspelen volgens wet- en regelgeving te tonen, willen we zeker weten dat je oud genoeg bent. Je kan hoe dan ook onze website bezoeken.

24 jaar of ouder
Jonger dan 24 jaar

Door je keuze te maken bevestig je dat je je bewust bent van de risico’s van online kansspelen en dat je momenteel niet bent uitgesloten van deelname aan kansspelen bij online kansspelaanbieders.