Laatste nieuws
18.50Kwakman en Luijckx genieten van ‘unieke’ kwaliteit Perisic
18.50LIVE: Sterk gewijzigd Ajax begonnen aan return tegen Eintracht Frankfurt
18.44VI Live: Ajax begonnen aan duel met Eintracht Frankfurt
18.40UEFA overweegt herziening spelregel na boze reacties op afgekeurde penalty Alvarez
18.40Verbazing bij Ajax-aanhang: 'Bijzonder trieste opstelling, we zijn geen PSV'
18.34Sneijder windt zich steeds meer op over Farioli: "Nu word ik weer boos!"
18.33Farioli verklaart Ajax-opstelling: 'Mount Everest beklimmen zonder schoenen'
18.30Meerdere oud-jeugdspelers profvoetbalclubs met mentale klachten na opleiding
18.29Farioli: 'De jonge spelers zullen ons de energie geven die nodig is'
18.22VI Live: Farioli verklaart zijn tien wijzigingen tegen Eintracht Frankfurt
18.20Sneijder knippert met ogen na zien Ajax-opstelling: 'Vreemd en gek'
18.16VI Live: Ajax met tien nieuwe namen tegen Eintracht Frankfurt
18.15Sneijder ziet verrassende Ajax-elf: 'Hoop op ongelijk, maar geeft niet veel hoop'
18.09Basisplaats tegen Frankfurt: 'Farioli zei zondag dat hij zou gaan rouleren'
18.05Voetbal op tv: kijk op deze kanalen naar EL-duels Ajax en AZ
18.00Meetings en mobieltjesbeleid: Trauner ziet Van Persie discipline aanscherpen
17.55Seedorf genadeloos: 'Wat de spelers van Real Madrid deden, was respectloos'
17.55LIVE: AZ-fans lopen warm voor strijd om plaats in kwartfinale Europa League
17.45'Tillman terug op trainingsveld PSV: rentree in topper tegen Ajax is mogelijk'
17.40Farioli blijft verbazen: verrassende opstelling Ajax, 'vaste waarden' op de bank
17.36VI Live: Eintracht opnieuw met Götze, Duits international keert terug
17.35'Huijsen staat voor eerste uitverkiezing bij Spanje: debuut tegen Oranje lonkt'
17.33Opstelling Ajax: Farioli kiest voor Janse en Konadu
17.32VI Live: Ajax treedt met piepjonge spelers aan tegen Eintracht
17.30Clasie: 'Valt me op dat ze nooit echt nerveus zijn bij ons, al die jonge gasten'
17.10'Belangrijkste' Ajax-duel wacht voor Farioli: 'Hier om de klus te klaren'
17.00Ajax opgelet: met déze aanpassingen is Eintracht Frankfurt te verslaan
16.56Ajax-fans halen opgelucht adem: 'Doodsteek voor Gorter, maar is goede zet'
16.54Groundhopper Slot gaat Wembley vincken: 'Ook voor Nederlanders speciaal'
16.50Beukema hoopt zich in Oranje te spelen: 'Ik voel dat ik nog beter ga worden'
16.50Drie vragen genoemd, die Arne Slot na uitschakeling Liverpool aan zichzelf zal (moeten) stellen
16.45Heerlijke beelden: Ajax-fans verstoren feestje van kersvers Duits bruidspaar
16.43VI Live: Ajax-fans verzamelen zich op plein in Frankfurt
16.40Klaassen reageert op vraag over aflopend contract bij Ajax: 'Houdt me niet bezig'
16.35Mbappé keert terug bij Frankrijk en krijgt meteen speciale rol van Deschamps
Resultaten x
binnenland

Patrick Joosten (2/2): ‘Mijn band met Ghana is hechter geworden’

Patrick Joosten speelde in zijn jongere jaren jeugdinterlands voor Oranje, maar een deel van zijn roots ligt in Ghana. Lange tijd was zijn band met het Afrikaanse land niet heel hecht, maar sinds afgelopen winter heeft Joosten meer interesse gekregen in het land van zijn vader.

30-03-2020 11:00 door Tim Beck

Tijdens de winterstop bezocht Joosten Ghana voor het eerst in zijn leven. “Ik ben op bezoek geweest in de hoofdstad Accra”, vertelt de buitenspeler van Sparta Rotterdam. “Mijn moeder komt uit Nederland en mijn vader is Ghanees. Het viel wel mee hoe verbonden ik me voelde met Ghana. Ik ben grotendeels opgevoed door mijn moeder en kreeg gewoon een Nederlandse opvoeding. Ik heb wel veel Afrikaanse vrienden, maar ik heb lange tijd weinig interesse getoond in het land van mijn vader. Door mijn reis naar Ghana in de winter is dat veranderd. Ik moet zeggen dat het echt speciaal was.”

Door zijn Ghanese roots zou je niet snel de link leggen met de Limburgse muzikanten van Rowwen Hèze. Toch heeft Joosten een directe verbinding met de band van leadzanger Jack Poels. Zijn oom Theo is de gitarist van Rowwen Hèze. “Theo is het broertje van mijn moeder. Zij komt uit het dorpje America in Limburg. Als jonge jongen ging ik vaak met mijn moeder mee als ze moesten optreden. In de Schouwburg bijvoorbeeld. Ik moet eerlijk bekennen dat ik Rowwen Hèze niet zelf zou opzetten, maar ik heb veel respect voor wat die mannen doen en bereikt hebben.”


Rapmuziek

Zelf is Joosten meer van de rapmuziek, vertelt hij. “Al verschilt dat per periode, maar onder de streep luister ik toch het meest naar rap. Ik kan momenteel de muziek van Playboi Carti erg waarderen. Een hele goede rapper. Dat luister ik vooral op momenten dat ik veel energie heb en niet te serieus ben. Het ligt er natuurlijk onwijs aan in welke vibe je bent. Als je rustig bent, dan ga je niet zoiets opzwepends luisteren. Ik heb geen idee of ik zelf muzikaal ben, want ik heb eerlijkgezegd nog nooit geprobeerd om een instrument te bespelen.”

Voor wedstrijden zet Joosten steevast zijn koptelefoon op. “Je wacht toch best lang op het moment dat je het veld op kan. Het is niet dat ik een vaste playlist heb op dat moment. Ik kies echt voor de nummers waar ik dan zin in heb. Ik heb ook geen motivatiemuziek nodig voor een wedstrijd, want je wil als voetballer immers iedere wedstrijd goed voetballen. Dat werkt meer voor een sessie in de gym bijvoorbeeld. Als je een keer geen zin hebt dan kan het werken als je muziek op zet die je in een bepaalde mindset brengt.”




Aanmelden
hoe is het met..? Laatste: Hoe is het met... Georginio Wijnaldum?
superelf Laatste: Superelf Willem Janssen, Limburgse verbinder
transfergeruchten Laatste: Wat kan Brian Brobbey verwachten van een overstap naar West Ham United?
jukebox Laatste: DE JUKEBOX: Carlens Arcus (Vitesse)
avonturiers Laatste: Freek Schipper mag zich een Chinese local noemen: “Fans riepen telkens ‘hipet’, bleek dat mijn Chinese naam”
kleedkamerhumor Laatste: Etienne Vaessen, grappenmaker bij RKC Waalwijk: "Je ziet het bijvoorbeeld aan de grijns op m’n gezicht"
cultheld Laatste: Iván Campo: Koninklijke kelderklasser
voetballer x Laatste: Voetballer X: "Ik heb gracieuze trainers zien veranderen in beulen"
Privacyverklaring
X <

Wat is jouw leeftijd?

Om content en uitingen over online kansspelen volgens wet- en regelgeving te tonen, willen we zeker weten dat je oud genoeg bent. Je kan hoe dan ook onze website bezoeken.

24 jaar of ouder
Jonger dan 24 jaar

Door je keuze te maken bevestig je dat je je bewust bent van de risico’s van online kansspelen en dat je momenteel niet bent uitgesloten van deelname aan kansspelen bij online kansspelaanbieders.