Laatste nieuws

Gisteren

23.59Van Bommel moedigt Gakpo-transfer aan: 'Nederlanders zijn altijd goed bij...'
23.50Ondermaatse Oranjevrouwen niet van slag na 4-0 in Duitsland: 'Op het EK staan we er'
23.50EK-opponenten Oranje wel in vorm: ruime zeges voor Engeland en Frankrijk
23.43Oranje Leeuwinnen schrikken niet van flinke nederlaag: 'Op het EK staan we er'
23.38'Al Nassr maakt na Hancko ook van Liverpool-aanvaller 'topprioriteit''
23.35Update: 'Guardiola werkt tijdens WK voor clubs al samen met Nederlandse assistent'
23.20Dit staat er financieel op het spel voor PSG en Inter in de Champions League-finale
23.20‘Ajax wil ruilspeler inzetten in onderhandelingen Roefs’
23.16Enrique zet PSG op scherp voor CL-finale: 'Angst? Daar zal geen sprake van zijn'
23.05Ajax-huurling zegt Amsterdam definitief vaarwel: 'Ben dankbaar, blij en vereerd'
22.45Duitsland blaast Oranje Leeuwinnen omver: Jonker kan finaleronde vergeten
22.45De Gea blijft bij Fiorentina, Real Madrid neemt afscheid van Vallejo
22.41Sneijder goudeerlijk: 'Iedereen is het er over eens dat ik hem had moeten winnen'
22.40Kieft vernietigend: 'Je moet bijna levensmoe zijn, wil je daarin stappen'
22.35Oranjevrouwen vijf weken voor EK hard onderuit tegen Duitsland in Nations League
22.23Oranje Leeuwinnen lopen finaleronde mis na Duits pak slaag
22.22Matheus neemt afscheid van Ajax: 'Ik vertrek dankbaar en vereerd'
22.15Live Transfers: toekomst De Gea bekend, Real Madrid zwaait verdediger uit
22.13'Trainer Champions League-finalist staat voor lucratief avontuur in Saudi-Arabië'
22.11Bergwijn van waarde in Saoedische bekerfinale
22.03'Chelsea neemt opnieuw contact op met Ajax en hoopt snel zaken te kunnen doen'
21.53Feyenoord mag handen dichtknijpen met 'megabod': 'Dit is gewoon de jackpot'
21.41Eredivisie-rentree El Ghazi lonkt: 'Is denk ik aangeboden bij een aantal clubs'
21.36Voormalig Feyenoorder rekent zich rijk in Qatar: 'Bonussen in envelop uitgedeeld'
21.35Oranje Leeuwinnen hard aangepakt: 'Beetje amateuristisch'
21.30Sombere Driessen houdt hart vast voor Ajax: 'Dat wordt kanonnenvoer'
21.20Kieft snapt Ajax-beleid niet: 'Begrijp niet waarom hij over het hoofd is gezien'
21.15Ten Hag meldt zich bij oude bekende Overmars voor Ulderink
21.15Galatasaray-held Muslera krijgt publiekswissel bij afscheidsduel
21.10Frimpong eerste aanwinst van Slot bij Liverpool: 'Zin om met de trainer te werken'
21.03Opvallend geluid uit Kroatië: Ajax laat oog vallen op 'juweel van Osijek'
20.50Fernando Torres blijft Atlético Madrid opnieuw trouw
20.26'Einde van een tijdperk: Farioli ziet AS Roma kiezen voor Italiaanse succescoach'
20.25'AS Roma laat Farioli links liggen en verrast met held van Atalanta'
20.15Pepi geniet interesse uit de Premier League
Resultaten x
binnenland

Virgil van Dijk: "Bij Oranje spelen we vaak spelletjes, Rummikub vind ik het leukst"

Hij heeft er zin in. Die woorden herhaalt Virgil van Dijk regelmatig. Drie jaar geleden miste de centrale verdediger van Oranje, die op 8 juli zijn 33ste verjaardag viert, het EK vanwege een zware knieblessure. Nu treedt hij aan als aanvoerder van een ploeg waarin hij vertrouwen heeft. "Alles is mogelijk, maar ik moet ook realistisch blijven. Het wordt al lastig genoeg om de poule door te komen."

13-06-2024 12:00 door Sander Berends

Op 16 juni debuteert Van Dijk in het Volksparkstadion van Hamburg op een Europees kampioenschap. "De eerste keer of de tiende keer: dat maakt voor mij niet uit. Ik ben net zo trots. Ik wil altijd winnen. Zal altijd mijn best doen. Dat is nu niet anders. Ik heb enorm veel zin in dit EK. Echt veel zin", blikt de aanvoerder van het Nederlands elftal vooruit op de continentale titelstrijd in ELF Voetbal nummer 6, die vorige week is verschenen. Een editie die via deze link ook handig online is te bestellen.

Saamhorigheid

"Het is belangrijk dat we saamhorigheid creëren in de selectie. Dat vormt de basis voor een goed eindtoernooi. Ook buiten de wedstrijden en trainingen moet de sfeer binnen de groep goed zijn. Hoe we dat kunnen bereiken? Bij Oranje spelen we vaak spelletjes. Mijn favoriet? De laatste tijd vind ik Rummikub leuk. Ik speel het vaak met mijn vrouw (Rike, red.). Zij is echt heel goed. Bij Oranje zijn zulke activiteiten belangrijk. Daardoor ontstaat een band en dat hebben we nodig."

"Op het veld moeten we vastigheden creëren, vertrouwen ontwikkelen, geluk hebben geen blessures op te lopen. Je hebt iedereen nodig. Dan kunnen we groeien en is alles mogelijk. Of het lukt? Dat is niet gemakkelijk te beantwoorden, maar we gaan ervoor." Al plaatst Van Dijk een kanttekening. "Het is vervelend dat we tot het laatste moment veel twijfelgevallen kenden. Frenkie de Jong en Memphis Depay raakten op vervelende momenten geblesseerd. Het afhaken van Marten de Roon was een klap. Net zoals natuurlijk het ontbreken van Frenkie."

Groepsfase

Van Dijk is blij dat Polen de eerste tegenstander is. "Het voelt fijn om tegen hen te openen. Een mooie ploeg om als startpunt voor groei te dienen. Tegelijk blijf ik realistisch. Het wordt voor ons al lastig genoeg om de poule door te komen. Oostenrijk is een lastige tegenstander. Ze hebben de afgelopen twee jaar laten zien moeilijk te kloppen te zijn. De kracht van Frankrijk is ons bekend. Ik wil daarom niet verder vooruit kijken. Ik wil ook geen doelstelling uitspreken. Dat hangt van zoveel factoren af. Wij kunnen elke wedstrijd winnen, maar in een toernooi kan veel gebeuren."

Als favorieten voor de eindwinst noemt hij Engeland en Frankrijk. "Daarin zal ik niet de enige zijn." Van Dijk hoopt dat Oranje in Duitsland door meer fans wordt gesteund dan anderhalf jaar geleden in Qatar waar het WK werd gespeeld. "Dat kunnen we absoluut gebruiken. De fans willen dat we elke wedstrijd winnen. Dat willen wij ook. We gaan er alles aan doen om dat met zijn allen voor elkaar te krijgen. Maar nogmaals, ik blijf ook realistisch."

Het volledige interview met Virgil van Dijk is te lezen in ELF Voetbal nummer 6. Daarin spreekt hij ook over zijn sportvriend Max Verstappen, zijn drukke seizoen tot dusver, blikt hij terug op het afgelopen seizoen bij Liverpool, vertelt hij over het afscheid van manager Jürgen Klopp, de contacten met opvolger Arne Slot, zijn contract bij The Reds dat volgend jaar zomer afloopt en zijn toekomst in Oranje.

Naast Van Dijk in ELF Voetbal nummer 6 ook interviews met EK 1988-winnaar Berry van Aerle, we spraken met oud-internationals Rafael van der Vaart en Kees Kist en lieten presentatrice Hélène Hendriks aan het woord over haar eindtoernooi-ervaringen. Dávid Hancko komt uitgebreid ter sprake over Feyenoord, Slowakije en EURO 2024. Daarnaast vertelt het Oostenrijkse duo Maximilian Wöber en Phillipp Mwene, twee tegenstanders van Oranje, over het komende EK. In Guram Kashia lieten we nog een andere oud-eredivisionist aan het woord. De centrale verdediger debuteert op het EK met Georgië. Ook een verhaal over Pepe, die een record kan breken, en waarom Portugal onze Angstgegner is.

ELF Voetbal nummer 6 is bij de abonnees automatisch thuisbezorgd. De editie ligt ook in de winkelschappen van de bekende supermarkten, (kantoor)boekhandels en is verkrijgbaar bij de winkels op reislocaties. Denk aan de NS Stations, Schiphol en Eindhoven Airport. De editie is ook handig online te bestellen. Via deze link in een handomdraai gebeurd. Een abonnement is helemaal gemakkelijk. Elke editie automatisch op de deurmat. Via deze link zo afgesloten. Zoek je welkomstgeschenk uit! Veel leesplezier!




Aanmelden
hoe is het met..? Laatste: Hoe is het met...Hakim Ziyech?
superelf Laatste: SuperELF Ben Rienstra, veelzijdige middenvelder
transfergeruchten Laatste: Deze topspelers zijn komende zomer transfervrij
kleedkamerhumor Laatste: Alexander Büttner, grappenmaker bij Vitesse: "Als ik me verveel pak ik er een rolletje tape bij"
jukebox Laatste: DE JUKEBOX: Carlens Arcus (Vitesse)
avonturiers Laatste: Freek Schipper mag zich een Chinese local noemen: “Fans riepen telkens ‘hipet’, bleek dat mijn Chinese naam”
cultheld Laatste: Iván Campo: Koninklijke kelderklasser
voetballer x Laatste: Voetballer X: "Ik heb gracieuze trainers zien veranderen in beulen"
Privacyverklaring
X <

Wat is jouw leeftijd?

Om content en uitingen over online kansspelen volgens wet- en regelgeving te tonen, willen we zeker weten dat je oud genoeg bent. Je kan hoe dan ook onze website bezoeken.

24 jaar of ouder
Jonger dan 24 jaar

Door je keuze te maken bevestig je dat je je bewust bent van de risico’s van online kansspelen en dat je momenteel niet bent uitgesloten van deelname aan kansspelen bij online kansspelaanbieders.