Laatste nieuws
11.40Man slaat vader Lang knock-out en belt later op met opvallende boodschap
11.40Vader Noa Lang doet geen aangifte na klap bij jeugdtoernooi: 'Ik ben van de straat'
11.38Kraay complimenteus: 'Hij heeft Ajax gepijnigd en dat is best wel knap'
11.30'Ligue 1 mogelijk op de schop: nieuwe opzet moet PSG-dominantie tegengaan'
11.25Nottingham-spits Awoniyi in kunstmatige coma na botsing met doelpaal
11.18Read-soap wekt veel verbazing: 'Het is uiterst ongebruikelijk...'
11.15VI Live: aftellen begonnen: wie is na speelronde 33 koploper in de Eredivisie?
11.12Ajax kan borst nat maken: FC Groningen wacht in Fort Euroborg
11.01Begrip voor woede bij Buijs: 'Kan me zijn boosheid voorstellen'
11.00VP-Voetbalkantine: 'Te Kloese doet er goed aan Milambo niet te verkopen'
10.51Familie Steijn kan titelstrijd tussen Ajax en PSV beïnvloeden: 'Is ongelooflijk'
10.48Verdriet en leedvermaak in Genua na historische degradatie van Sampdoria
10.37'Heerenveen samen met Amerikaanse club in de race om Poolse vleugelaanvaller'
10.31Seuntjens voorspelt grote toekomst voor De Graafschap-talent: 'Doet er alles aan'
10.30LIVE: Eredivisie-speelronde 33: spanning in top, subtop én onderkant van ranglijst
10.30Megacontract ligt klaar voor Yamal: dit verdient het wonderkind van Barça nu
10.15'Man United op 'pole position' voor Premier League-sensatie: speler zelf wil ook'
10.15Hoe Reijnders heeft geleerd van kijken naar De Bruyne
10.12'Handhaving van levensbelang voor Willem II door 'molensteen' van stadionkosten'
10.07Miljoenenschuld, 38 spelers en 4 trainers: Sampdoria degradeert naar Serie C
09.54'Leegloop dreigt bij Den Bosch: scouts van Eredivisie-clubs massaal in De Vliert'
09.45Forest-spits Awoniyi (oud-NEC) na operatie in kunstmatige coma gebracht
09.45Amorim trekt portemonnee en regelt alsnog finalekaarten voor collega's
09.36'Te Kloese blijft Feyenoord trouw en zegt 'nee' tegen buitenlands aanbod'
09.30Ajax-routinier hekelt criticasters: 'Te makkelijk, dat vind ik totaal niet'
09.30Bizarre verklaring voor Fortuna Sittard-debacle: 'We hebben geen accountant'
09.30'Bijna perfect', maar ook 'onderontwikkeld': deze drie clubs passen bij Brobbey
09.25Feyenoord-directeur Te Kloese wijst Engelse club de deur: 'Hij is niet te koop'
09.23FC Utrecht leeft: seizoenkaartenrecord bijna verdriedubbeld
09.02Feyenoord-target Willemsen gevraagd naar interesse: 'Een heel mooie club'
08.55Forest-spits Awoniyi (ex-NEC) in kunstmatige coma na spoedoperatie
08.55Promes doorbreekt stilzwijgen: 'Haat me maar, morgen houd je van me'
08.54Rondje Eredivisie: Ajax en PSV strijden verder om de titel
08.35Seuntjens denkt toch na over uitstel voetbalpensioen: 'Mogen allemaal bellen'
08.35Live Transfers: Veel interesse voor Liverpool-flop, strijd om handtekening Wirtz
Resultaten x
binnenland

Voorbeschouwing Ajax - Panathinaikos: Volgende horde richting Europa League

Na het gewonnen tweeluik tegen FK Vojvodina (1-0 & 1-3) wacht Ajax in de derde voorronde van de Europa League het Griekse Panathinaikos. De Grieken wonnen in de vorige ronde van het Bulgaarse Botev Plovdiv met 6-1 over twee wedstrijden. Aanstaande donderdag 8 augustus om 20.00 uur ‘s avonds staat de eerste wedstrijd op het programma, Panathinaikos ontvangt Ajax dan in het Olympisch Stadion Spyridon Louis in Athene. Wat kan Ajax verwachten van de Grieken?

05-08-2024 11:30 door Mick van Dijk

Vorm Panathinaikos

Onder leiding van de nieuwe trainer Diego Alonso is Panathinaikos bezig met een goede voorbereiding op het komend seizoen. De nummer vier van Griekenland vorig seizoen rekende overtuigend af met Botev Plovdiv. Thuis werd het 2-1, uit zelfs 0-4 voor de Grieken, die vertrouwen tankten voor het treffen met de Amsterdammers.
Bij de Griekse club staan een aantal oude bekenden onder contract, voormalig Eredivisie spelers zoals onder andere, Bart Schenkeveld, Filip Djuricic en Tonny Vilhena. Naast deze bekende namen haalde Panathinaikos deze zomer ook al een aantal versterkingen binnen. Zo kwam onder andere de Braziliaanse vleugelspeler Tetê over van Galatasaray en ook de Kroatische verdediger Tin Jedvaj maakte de overstap van Lokomotiv Moskou naar Athene.

Vorm Ajax

De ploeg van Francesco Farioli beleeft een prima voorbereiding, Ajax won de laatste vier oefenwedstrijden voor het tweeluik met FK Vojvodina. Zowel in de eigen Johan Cruyff Arena als in de bloedhete TSC Arena in het Servische Ba?ka Topola bleken de Amsterdammers te sterk (1-0 & 1-3).
In de uitwedstrijd tegen FK Vojvodina maakte Bertrand Traoré zijn officiële debuut na zijn terugkeer in Amsterdam, hij kwam in de tachtigste minuut binnen de lijnen voor Chuba Akpom. Met een belangrijke rol bij de 1-2 van Jorrel Hato en het maken van de bevrijdende 1-3 was de man uit Burkina Faso direct van grote waarde in het kleine kwartier wat hij mee mocht doen. Hij zal hopen deze lijn door te kunnen zetten.

Afwezigen

Bij Panathinaikos moesten Tonny Vilhena en Bart Schenkeveld de laatste wedstrijd missen door ziekte, wie weet of zij genoeg hersteld zullen zijn voor de komende wedstrijd. Verder zijn er geen berichten over blessures bij de Grieken.
Ajax moest de afgelopen wedstrijden EK-gangers Brian Brobbey en Steven Bergwijn nog missen. Vanaf vorige week maandag hebben zij zich bij de groep gevoegd, maar het is nog maar de vraag hoe fit zij op dit moment zijn. Steven Berghuis werkt ook steeds verder naar topfit toe, hij speelde beiden wedstrijden tegen FK Vojvodina een halfuur mee en is dus op de weg terug.

Historie

Ajax en Panathinaikos troffen elkaar al vaker in Europees verband. De eerste keer was in de finale van de Europa Cup 1 van 1971. Ajax was toen met 2-0 te sterk, net als in 1996 toen Ajax over twee wedstrijden te sterk was in de halve finale van de Champions League (1-3). De meest recente ontmoeting vond plaats in de groepsfase Europa League van het seizoen 2016/17. Toen nog onder leiding van trainer Peter Bosz was Ajax in beide wedstrijden te sterk voor de Grieken (1-2 & 2-0).
 




Aanmelden
superelf Laatste: SuperELF Stef Nijland, bescheiden technicus
transfergeruchten Laatste: Deze topspelers zijn komende zomer transfervrij
hoe is het met..? Laatste: Hoe is het met.. Nicolas Kühn?
kleedkamerhumor Laatste: Alexander Büttner, grappenmaker bij Vitesse: "Als ik me verveel pak ik er een rolletje tape bij"
jukebox Laatste: DE JUKEBOX: Carlens Arcus (Vitesse)
avonturiers Laatste: Freek Schipper mag zich een Chinese local noemen: “Fans riepen telkens ‘hipet’, bleek dat mijn Chinese naam”
cultheld Laatste: Iván Campo: Koninklijke kelderklasser
voetballer x Laatste: Voetballer X: "Ik heb gracieuze trainers zien veranderen in beulen"
Privacyverklaring
X <

Wat is jouw leeftijd?

Om content en uitingen over online kansspelen volgens wet- en regelgeving te tonen, willen we zeker weten dat je oud genoeg bent. Je kan hoe dan ook onze website bezoeken.

24 jaar of ouder
Jonger dan 24 jaar

Door je keuze te maken bevestig je dat je je bewust bent van de risico’s van online kansspelen en dat je momenteel niet bent uitgesloten van deelname aan kansspelen bij online kansspelaanbieders.