Laatste nieuws
02.20Jong Ajax op De Toekomst ten onder tegen Emmen
02.18UEFA stelt Bosniër aan voor duel in Frankfurt
01.00Lof voor 'lichtpuntje' bij Feyenoord: 'Ongelooflijk, hij deed het geweldig'
00.40Van Persie: 'Geen moeite mee, ik ben niet een coach die spelers daarop afrekent'
00.34'Geweldige' Champions League-campagne voor Feyenoord: 'We kunnen trots zijn'
00.14Feyenoord-debutant Sliti glundert: 'Doet heel veel met mij, heb hen meteen gebeld'
00.05Van Persie 'geniet' van Inter tegen Feyenoord: 'Echt ongelofelijk goed'
00.00Italiaanse media zien 'woest' Feyenoord: 'Maar nu wordt het pas serieus'

Gisteren

23.55Dumfries trots na Inter-primeur tegen Feyenoord: 'Een speciaal moment'
23.54Van Basten witheet na 'grote blunder' bij Feyenoord: 'Die VAR is een sukkel'
23.51Feyenoord oogst lof: 'Hét fort van Europa vertoonde scheuren'
23.49Feyenoords 'bijzondere' Champions League-avontuur ten einde: 'Zal het nooit vergeten'
23.45Liverpool en Slot struikelen in strafschoppenserie over PSG, Bayern naar kwartfinales
23.42Slot met Liverpool uitgeschakeld door PSG na strafschoppen
23.42Champions League-doek valt voor Slot: PSG viert zege na verlenging en penalty's
23.41'Enorme aderlating voor Ajax: geblesseerde Brobbey reist niet mee naar Duitsland'
23.35Praat mee op VP: penalty's moeten voor beslissing zorgen bij Liverpool-PSG
23.32Feyenoord benut en incasseert penalty voor tweede keer ooit in de CL
23.32VI Live: Liverpool en PSG gaan strafschoppen nemen
23.30Conclusies: Feyenoord mag trots zijn, Grolsch Veste belangrijker dan San Siro
23.25Van Persie berust in uitschakeling Feyenoord en looft debutant
23.18Sneijder en Van Hooijdonk positief verrast bij Feyenoord: 'Speler voor toekomst'
23.15Dit zei Hancko tegen Beelen na de veroorzaakte strafschop
23.12Hancko vertelt over Beelen-fout: 'Denk dat Van Persie verantwoordelijkheid neemt'
23.10Kassa voor uitgeschakeld Feyenoord: recordbedrag in Champions League
23.09VI Live: Slot laat Gakpo invallen in de verlenging
23.00Memorabel Champions League-avontuur van moedig Feyenoord eindigt in Milaan
23.00Feyenoord op rapport: één schlemiel en twee diepe onvoldoendes in San Siro
22.57VI Live: Paris Saint-Germain krijgt kans na kans tegen Liverpool
22.57VI Live: Liverpool en PSG gaan verlengen
22.55LIVE: geen nieuw Milanees wonder, Feyenoord uitgeschakeld in CL (gesloten)
22.53Dit bedrag houdt Feyenoord over aan de CL-campagne
22.53Champions League-avontuur ten einde na nipte nederlaag in Milaan
22.52Feyenoord kan niet opnieuw stunten in Milaan en is uitgeschakeld in Champions League
22.51Feyenoord op Rapport: Moder de uitblinker, geen onvoldoendes
Resultaten x
binnenland

Zian Flemming, een bliksemtransfer en een Premier League-droom

Zian Flemming begon met voetballen aan de Lindberghstraat in Badhoevedorp. Hij schreef zich als jong jongetje in bij RKSV Pancratius. Of hij toen al de droom had om prof te worden? Ja, maar dat hadden al zijn teamgenootjes waarschijnlijk ook. Toen Ajax hem oppikte,. werd die profdroom realistisch en daarmee een doel. Flemming werd geen Ajax 1-speler, maar wel prof. Een van de ambitieuze soort. 

02-09-2024 11:00 door Hugo Heinen

Zijn dadendrang heeft hem inmiddels in Engeland gebracht. Afgelopen vrijdag maakte hij op het allerlaatste moment nog een binnenlandse stap. De Noord-Hollander kreeg vlak voor de Engelse deadline de kans om op huurbasis over te stappen naar Burnley en besloot Millwall daarom gedag te zeggen. In de carrière van Flemming staat op dit moment alles in het teken van het halen van de Premier League. En dat komt exact overeen met hetgeen dat Burnley wil. 

"Premier League-speler zijn bij een Premier League-club"

Dat zijn nieuwe club een koopoptie in het huurcontract bedongen heeft, maakt het geheel nog wat interessanter. Mocht de promotiekandidaat de verwachtingen waarmaken, dan gaat Flemming spelen in de hoogste ingeschaalde competitie ter wereld. "Op termijn wil ik een Premier League-speler zijn bij een Premier League-club en met de doelstellingen en ambities die we hier hebben, kunnen we dat mogelijk maken", liet hij vrijdagavond optekenen op de site van de club. 

Het is bijzonder verhaal, dat van Flemming. Hij doorliep de hele jeugdopleiding van Ajax en werd gezien als een talent. Na een seizoen bij Jong Ajax in de Jupiler League, werd echter toch geconstateerd dat hij voor een bescheiden bedrag verkocht mocht worden. Iets meer dan een ton was voor PEC Zwolle genoeg om de Amsterdammers te overtuigen. Overtuigen is niet iets wat Flemming deed tijdens zijn eerste seizoen in het oosten, waardoor hij ook daar al vrij snel overbodig werd.

NEC toonde interesse om de jonge middenvelder te huren en bood zodoende uitkomst. Flemming moest het toch weer gaan laten zien in de eerste divisie. En hij liet zich zien. Niet als aanvallende middenvelder, maar vooral als spits. Aan promotie hielp de tijdelijke aanwinst de Nijmegenaren niet, maar wel maakte Flemming 13 goals in 24 wedstrijden. Toch bleef PEC in de zomer die volgde openstaan voor een verkoop. Fortuna Sittard hapte toen en het trainersduo Kevin Hofland-Sjors Ultee maakte hem direct belangrijk.

Opgeleefd in Sittard

In twee seizoenen Sittard bewees Flemming zich, toch weer als aanvallende middenvelder, voor het eerst op het hoogste podium van Nederland. Hij floreerde met doelpunten en assists, maar zijn belangrijkste moment valt niet in een statistiek te verpakken. De bal die hij van de lijn haalde tegen NEC, waardoor hij Fortuna in de slotminuut van de laatste speelronde van het seizoen 2021-2022 voor degradatie behoedde, die zullen ze in Zuid-Limburg niet snel meer vergeten. Sterker nog, ze zijn hem er daar eeuwig dankbaar voor. 

Na Sittard wachtte Millwall, waar hij in zijn eerste seizoen nog belangrijker was dan zijn tweede. Na twee jaar acht Burnley hem nu klaar voor de volgende stap. De teller van The Clarets staat na de eerste vier wedstrijden op zeven punten. Dat aantal brengt de club voorlopig op een zesde plek. In Burnley komt Flemming voormalig Vitesse-middenvelder Sondre Tronstad en landgenoot Shurandy Sambo tegen. Net als bij RKSV Pancratius hebben al zijn ploeggenoten weer dezelfde droom. Promoveren naar de Premier League.

 




Aanmelden
superelf Laatste: Superelf Willem Janssen, Limburgse verbinder
hoe is het met..? Laatste: Hoe is het met..Gerónimo Rulli?
transfergeruchten Laatste: Wat kan Brian Brobbey verwachten van een overstap naar West Ham United?
jukebox Laatste: DE JUKEBOX: Carlens Arcus (Vitesse)
avonturiers Laatste: Freek Schipper mag zich een Chinese local noemen: “Fans riepen telkens ‘hipet’, bleek dat mijn Chinese naam”
kleedkamerhumor Laatste: Etienne Vaessen, grappenmaker bij RKC Waalwijk: "Je ziet het bijvoorbeeld aan de grijns op m’n gezicht"
cultheld Laatste: Iván Campo: Koninklijke kelderklasser
voetballer x Laatste: Voetballer X: "Ik heb gracieuze trainers zien veranderen in beulen"
Privacyverklaring
X <

Wat is jouw leeftijd?

Om content en uitingen over online kansspelen volgens wet- en regelgeving te tonen, willen we zeker weten dat je oud genoeg bent. Je kan hoe dan ook onze website bezoeken.

24 jaar of ouder
Jonger dan 24 jaar

Door je keuze te maken bevestig je dat je je bewust bent van de risico’s van online kansspelen en dat je momenteel niet bent uitgesloten van deelname aan kansspelen bij online kansspelaanbieders.