Laatste nieuws
12.55Slot en Liverpool willen concurrent beroven van sterspeler
12.52Ex-Ajax-bestuurder blikt terug op kritiek van fans: 'Erg voor familie en dochter'
12.41Feyenoord-icoon Joop van Daele (77) overleden, wereldbekerheld met 'het brilletje'
12.40De Wit en Geertruida genoemd bij slechtste transfers van de Bundesliga
12.40Spelersbattle: Feyenoord trekt door één battle aan het langste eind tegen PSV
12.34'Marciniak verdedigt zijn arbitrale optreden in de Egyptische pers'
12.28Arteta zag in twee duels zelfde uitblinker bij PSG: 'Dat zegt al genoeg'
12.16Ajax-talent verkiest Amsterdam boven FC Barcelona: 'Zou te snel zijn geweest'
12.15Cork-doelman Troost verbaasd door Slot: 'Echt een bijzondere man'
12.06Feyenoord-icoon Joop van Daele op 77-jarige leeftijd overleden
12.00Live Transfers: Engelse topclubs gaan strijd aan, Ajax druk met jeugdspelers
11.54'Ajax pakt nog meer door en praat ook over contractverlenging van verdediger'
11.46Licentiecommissie waarschuwt Eredivisie-club: 'Niet aan afspraken gehouden'
11.40Joop van Daele (77), wereldbekerheld van Feyenoord, overleden
11.35Champions League krijgt dit seizoen hoe dan ook bijzondere winnaar
11.31'Barcelona wil shoppen in Premier League: gesprekken met topspits gestart'
11.28Na Volendam ook Excelsior begonnen aan aanleg grasveld
11.17Ajax-icoon is duidelijk: 'Op een gegeven moment is alleen resultaat niet genoeg'
11.15'In De Kuip spelen is een soort verslaving, je mist dat gekkenhuis echt'
11.15VP-Voetbalkantine: 'Koevermans heeft gelijk: de VAR moet opgedoekt worden'
11.10Licentiecommissie geeft FC Utrecht publieke waarschuwing
11.00Nieuw contract, nieuwe cijfers: hoeveel gaat Van Dijk verdienen bij Liverpool?
10.53Hancko is op zijn hoede: 'Het is heel moeilijk om tegen hem te spelen'
10.45Dybala verklaart afwijzen Saoedi-Arabië, transferstrijd om Huijsen
10.28'Farioli is klaar voor een topclub in Italië, hij wil op hoogste niveau coachen'
10.25Donnarumma weet wat de kracht van PSG is en wacht op nieuw contract
10.23'Concrete belangstelling in Italië voor transfervrije Kevin De Bruyne'
10.09PEC haalt oude bekende Broerse terug als algemeen directeur
10.09Heftige beelden uit Parijs: ongeregeldheden in de stad na CL-overwinning van PSG
09.57PEC Zwolle laat voormalig speler op oude nest terugkeren als algemeen directeur
09.56Zure nasmaak bij Arsenal: 'Er is geen beter team in de Champions League'
09.55Ander Herrera houdt hoop: 'Als één club het kan flikken, is het Athletic'
09.50FCUpdate in het kort: PEC Zwolle haalt oude bekende binnen als Algemeen Directeur
09.40Live Transfers: Fernandes-geruchten nemen toe, Barça spot mogelijke versterking
09.35FCUpdate in het kort: PEC Zwolle haalt oude bekende binnen als Algemeen Directeur
Resultaten x
binnenland

Zian Flemming, een bliksemtransfer en een Premier League-droom

Zian Flemming begon met voetballen aan de Lindberghstraat in Badhoevedorp. Hij schreef zich als jong jongetje in bij RKSV Pancratius. Of hij toen al de droom had om prof te worden? Ja, maar dat hadden al zijn teamgenootjes waarschijnlijk ook. Toen Ajax hem oppikte,. werd die profdroom realistisch en daarmee een doel. Flemming werd geen Ajax 1-speler, maar wel prof. Een van de ambitieuze soort. 

02-09-2024 11:00 door Hugo Heinen

Zijn dadendrang heeft hem inmiddels in Engeland gebracht. Afgelopen vrijdag maakte hij op het allerlaatste moment nog een binnenlandse stap. De Noord-Hollander kreeg vlak voor de Engelse deadline de kans om op huurbasis over te stappen naar Burnley en besloot Millwall daarom gedag te zeggen. In de carrière van Flemming staat op dit moment alles in het teken van het halen van de Premier League. En dat komt exact overeen met hetgeen dat Burnley wil. 

"Premier League-speler zijn bij een Premier League-club"

Dat zijn nieuwe club een koopoptie in het huurcontract bedongen heeft, maakt het geheel nog wat interessanter. Mocht de promotiekandidaat de verwachtingen waarmaken, dan gaat Flemming spelen in de hoogste ingeschaalde competitie ter wereld. "Op termijn wil ik een Premier League-speler zijn bij een Premier League-club en met de doelstellingen en ambities die we hier hebben, kunnen we dat mogelijk maken", liet hij vrijdagavond optekenen op de site van de club. 

Het is bijzonder verhaal, dat van Flemming. Hij doorliep de hele jeugdopleiding van Ajax en werd gezien als een talent. Na een seizoen bij Jong Ajax in de Jupiler League, werd echter toch geconstateerd dat hij voor een bescheiden bedrag verkocht mocht worden. Iets meer dan een ton was voor PEC Zwolle genoeg om de Amsterdammers te overtuigen. Overtuigen is niet iets wat Flemming deed tijdens zijn eerste seizoen in het oosten, waardoor hij ook daar al vrij snel overbodig werd.

NEC toonde interesse om de jonge middenvelder te huren en bood zodoende uitkomst. Flemming moest het toch weer gaan laten zien in de eerste divisie. En hij liet zich zien. Niet als aanvallende middenvelder, maar vooral als spits. Aan promotie hielp de tijdelijke aanwinst de Nijmegenaren niet, maar wel maakte Flemming 13 goals in 24 wedstrijden. Toch bleef PEC in de zomer die volgde openstaan voor een verkoop. Fortuna Sittard hapte toen en het trainersduo Kevin Hofland-Sjors Ultee maakte hem direct belangrijk.

Opgeleefd in Sittard

In twee seizoenen Sittard bewees Flemming zich, toch weer als aanvallende middenvelder, voor het eerst op het hoogste podium van Nederland. Hij floreerde met doelpunten en assists, maar zijn belangrijkste moment valt niet in een statistiek te verpakken. De bal die hij van de lijn haalde tegen NEC, waardoor hij Fortuna in de slotminuut van de laatste speelronde van het seizoen 2021-2022 voor degradatie behoedde, die zullen ze in Zuid-Limburg niet snel meer vergeten. Sterker nog, ze zijn hem er daar eeuwig dankbaar voor. 

Na Sittard wachtte Millwall, waar hij in zijn eerste seizoen nog belangrijker was dan zijn tweede. Na twee jaar acht Burnley hem nu klaar voor de volgende stap. De teller van The Clarets staat na de eerste vier wedstrijden op zeven punten. Dat aantal brengt de club voorlopig op een zesde plek. In Burnley komt Flemming voormalig Vitesse-middenvelder Sondre Tronstad en landgenoot Shurandy Sambo tegen. Net als bij RKSV Pancratius hebben al zijn ploeggenoten weer dezelfde droom. Promoveren naar de Premier League.

 




Aanmelden
superelf Laatste: SuperELF Stef Nijland, bescheiden technicus
transfergeruchten Laatste: Deze topspelers zijn komende zomer transfervrij
hoe is het met..? Laatste: Hoe is het met.. Nicolas Kühn?
kleedkamerhumor Laatste: Alexander Büttner, grappenmaker bij Vitesse: "Als ik me verveel pak ik er een rolletje tape bij"
jukebox Laatste: DE JUKEBOX: Carlens Arcus (Vitesse)
avonturiers Laatste: Freek Schipper mag zich een Chinese local noemen: “Fans riepen telkens ‘hipet’, bleek dat mijn Chinese naam”
cultheld Laatste: Iván Campo: Koninklijke kelderklasser
voetballer x Laatste: Voetballer X: "Ik heb gracieuze trainers zien veranderen in beulen"
Privacyverklaring
X <

Wat is jouw leeftijd?

Om content en uitingen over online kansspelen volgens wet- en regelgeving te tonen, willen we zeker weten dat je oud genoeg bent. Je kan hoe dan ook onze website bezoeken.

24 jaar of ouder
Jonger dan 24 jaar

Door je keuze te maken bevestig je dat je je bewust bent van de risico’s van online kansspelen en dat je momenteel niet bent uitgesloten van deelname aan kansspelen bij online kansspelaanbieders.