Laatste nieuws
07.05Van de Looi haalt na teleurstellend gelijkspel uit naar Heracles-leiding
06.55Van Hanegem ziet 'lekkere voetballer': 'Juich het toe als Feyenoord die zou halen'
06.55NAC-coach ziet pupil penalty veroorzaken, maar: 'Absoluut geen spijt van'
06.40Messi maakt op heerlijke wijze veertigste goal voor Inter Miami
06.15Afellay voorspelt toptransfer: 'Als ik AZ was, zou ik hem blind nemen'
02.05Van Hooijdonk twijfelt over toekomst Ihattaren: 'Als er betaald moet worden...'
00.55Sfeer slaat om bij De Vijverberg: politie moet ingrijpen na ongeregeldheden
00.45Afellay niet overtuigd van AZ-aanvaller: 'Balgevoel laat hem in de steek'

Gisteren

23.55Ten Hag te gast bij Roma, dat gelijkspeelt tegen Juventus en Koopmeiners
23.52Kortsmit eerlijk na zeperd bij Ajax: 'Hij is in principe veel te goed voor NAC'
23.42Pavlidis steelt de show: hattrickheld legt Porto over de knie in O Clássico
23.40PSV hoopt dat blessure meevalt: 'Voorzichtige hoop, komende dagen meer duidelijk'
23.40Afellay looft Feyenoord-duo: 'Als je dat afzet tegen anderen in Eredivisie...'
23.38Talisca maakt Mourinho gek met wereldgoal en hattrick voor Fenerbahçe
23.25Pavlidis schittert met hattrick voor Benfica in topper tegen FC Porto
23.25Neville haalt uit na 'slaapverwekkende' derby: 'Groeiende ziekte in het voetbal'
23.25Sparta klopt NEC na rode kaart en klimt over Nijmegenaren heen op ranglijst
23.11Van Hooijdonk en Afellay lyrisch: 'Heeft alles, zou hem eerder halen dan Steijn'
23.10Waarom Van Hooijdonk eerder Valente dan Steijn naar Feyenoord zou halen
23.08Ihattaren geeft signaal af: 'Ik ben één van de betere spelers van de Eredivisie'
23.01VI Live: Pavlidis voltooit hattrick in Portugese topper tegen FC Porto
22.56Afellay onder de indruk van bekende van Ajax: 'Hij kan hartstikke goed voetballen'
22.54'Gerucht uit Frankrijk: twee nieuwe clubs melden zich bij Feyenoord voor Hancko'
22.50Aanwezige Ten Hag ziet Roma en Juventus weinig opschieten met gelijkspel
22.40El Ahmadi wijst Paixão-opvolger aan: 'Hij kan de concurrentie aan bij Feyenoord'
22.40Opvallend: jeugdspeler van Feyenoord post F-Side-foto bij Ajax-wedstrijd
22.37AS Roma en Juventus schieten met punt weinig op in strijd om CL-tickets
22.35Perez: 'Alles wat hij doet ademt klasse uit, verschil met Lang en Veerman groot'
22.26Bruno Fernandes brengt ode aan afzwaaiende De Bruyne
22.13VI Live: Pavlidis slaat dubbelslag in Portugese topper
22.06'Ben niet bezig met een transfer, met Ajax Champions League in is ook heel mooi'
22.00Mooi moment bij Ajax: 'Ik genoot gewoon de hele tijd dat ik op het veld stond'
21.54Farioli wijst op opvallende statistiek: 'Daarna veranderde de dynamiek volledig'
21.54'Beste speler van Ajax' maakt indruk op Perez: 'Heeft zó veel inhoud nu'
21.50Keane en Neville kritisch na 'robotachtige' Manchester derby: 'Niet goed genoeg'
Resultaten x
binnenland

Win het boek Amerikaans voetbalgras van Geert Bijl

Hij voetbalde voor en studeerde aan diverse universiteiten in de Verenigde Staten. Van 2017 tot 2022 onder andere in Missouri, Pittsburgh, Californië en Florida. Geert Bijl heeft over zijn reizen als internationale student-athlete een boek geschreven: Amerikaans voetbalgras. Dat is nu te winnen via onze website.

27-09-2024 12:00 door Sander Berends

De Zutphenaar biedt met zijn boekwerk een diepgaande blik op het balanceren van sport en academische prestaties in een buitenlandse omgeving. Hij deelt zijn ervaringen, van de dagelijkse uitdagingen tot de mooiste momenten die hij beleefde. Daarnaast zijn praktische adviezen voor andere atleten te lezen die een vergelijkbare stap overwegen. Een uitstekend handboek dus. We spraken Geert over Amerikaans voetbalgras.

1. Wat heeft je doen besluiten om een boek te schrijven over je avonturen?

"Mijn tijd in de Verenigde Staten heeft mijn leven compleet veranderd. Het heeft me gevormd, zowel op het voetbalveld als daarbuiten. Ik wilde mijn verhaal niet voor mezelf houden, maar juist delen met anderen die misschien hetzelfde overwegen. Vooral jonge Nederlandse sporters met wellicht dezelfde dromen. Het idee dat ik iemand kan inspireren om die sprong te wagen om zijn of haar eigen pad te volgen, gaf me de motivatie om dit boek te schrijven. Als ik het kan doen, waarom zij dan niet?"

2. Welk thema vond je het belangrijkst dat naar voren moest komen?

"Ik wilde graag benadrukken dat voetbal niet alleen een passie is, maar ook een middel kan zijn om nieuwe kansen te creëren. Het heeft me niet alleen geholpen om mezelf sportief te ontwikkelen, maar ook om als persoon te groeien en nieuwe deuren te openen. Dit avontuur heeft mij vrienden over de hele wereld gegeven en op plekken gebracht waar ik anders nooit zou komen, zoals Californië en Florida."

3. Waarom wilde je zelf graag naar de Verenigde Staten?

"Ik wilde graag naar de Verenigde Staten, omdat het voelde als een kans die ik simpelweg niet kon laten liggen. De mogelijkheid om voetbal en studie op hoog niveau te combineren, komt niet vaak voorbij. Het college sportsysteem trok me meteen aan, omdat het perfect was voor wat ik zocht: mezelf blijven ontwikkelen, zowel op het veld als in de klas. Ik wist dat als ik het niet zou doen, ik er later spijt van zou krijgen."

4. Wat was je hoogtepunt in je voetbalcarrière daar?

"Het hoogtepunt komt uit mijn derde jaar. We hadden een erg goed team met veel nationaliteiten onder wie zes Nederlanders, plus een Nederlandse coach. Dat seizoen braken we het schoolrecord van meeste overwinningen in een seizoen, vijftien overwinningen uit achttien wedstrijden. Als kers op de taart werd ik ook verkozen tot een All Conference Player. Dat betekende dat ik bij de beste spelers uit de competitie hoorde."

5. Raad je deze stap andere studenten met voetbalkwaliteiten aan?

"Zeker, ik zou het absoluut aanraden! Voor mij was het een van de beste keuzes die ik ooit heb gemaakt. Het gaat niet alleen om het voetballen, maar vooral om hoe je als persoon groeit en de kans krijgt om mensen van over de hele wereld te leren kennen en vriendschappen te sluiten. Het is een avontuur dat je op zoveel manieren verrijkt, zowel persoonlijk als professioneel."
"Ik zeg altijd: als je de kans krijgt, moet je die met beide handen aangrijpen. Je kunt altijd nog terug naar Nederland als het je niet bevalt, maar een kans om naar Amerika te gaan komt misschien maar één keer voorbij. Het heeft mij zoveel gebracht dat ik er geen seconde spijt van heb gehad. Ik weet zeker dat anderen dat ook zullen ervaren."

6. Zie je een rol voor jezelf in de toekomst met betrekking tot bemiddeling van Nederlandse studenten en Amerikaanse collegeteams?

"Ik heb een jaar in Florida gewerkt als sportconsultant, waar ik internationale sporters hielp om naar de Verenigde Staten te gaan met behulp van een sport scholarship. Dit beviel me erg goed, omdat ik dat pad zelf ook heb bewandeld. Het voelde goed om anderen te begeleiden bij een avontuur dat voor mij zo waardevol is geweest. Ik kon me goed verplaatsen in hun situatie en wist precies wat er allemaal bij komt kijken."

ELF Voetbal geeft het boek Amerikaans voetbalgras weg. Stuur een mail naar: prijsvragen@elf-panna.nl. De leukste inzendingen worden beloond. Het boek bestellen kan uiteraard ook. Via deze link komt U automatisch op de desbetreffende pagina terecht.




Aanmelden
transfergeruchten Laatste: Welke topclub gaat de Zweedse revelatie Alexander Isak inlijven?
kleedkamerhumor Laatste: Alexander Büttner, grappenmaker bij Vitesse: "Als ik me verveel pak ik er een rolletje tape bij"
hoe is het met..? Laatste: Hoe is het met.. Jordi Paulina?
superelf Laatste: Superelf Willem Janssen, Limburgse verbinder
jukebox Laatste: DE JUKEBOX: Carlens Arcus (Vitesse)
avonturiers Laatste: Freek Schipper mag zich een Chinese local noemen: “Fans riepen telkens ‘hipet’, bleek dat mijn Chinese naam”
cultheld Laatste: Iván Campo: Koninklijke kelderklasser
voetballer x Laatste: Voetballer X: "Ik heb gracieuze trainers zien veranderen in beulen"
Privacyverklaring
X <

Wat is jouw leeftijd?

Om content en uitingen over online kansspelen volgens wet- en regelgeving te tonen, willen we zeker weten dat je oud genoeg bent. Je kan hoe dan ook onze website bezoeken.

24 jaar of ouder
Jonger dan 24 jaar

Door je keuze te maken bevestig je dat je je bewust bent van de risico’s van online kansspelen en dat je momenteel niet bent uitgesloten van deelname aan kansspelen bij online kansspelaanbieders.